شمانیوز

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر از افزایش ۸۵ درصدی کشت مواد مخدر در افغانستان و تولید بیش از ۲۰۰۰ تن ماده مخدر در این کشور خبر داد.

به گزارش شما نیوز ، right;"> خبرگزاری ایسنا: دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر از افزایش ۸۵ درصدی کشت مواد مخدر در افغانستان و تولید بیش از ۲۰۰۰ تن ماده مخدر در این کشور خبر داد.

رحمانی فضلی در مراسم سالروز جهانی مبارزه با مواد مخدر در جمع خبرنگاران با بیان اینکه تعداد مواد مخدر صنعتی به بیش از ۷۰۹ مورد رسیده است،‌ گفت: از سال گذشته تا به الان بیش از ۸۵ درصد بر کشت مواد مخدر در افغانستان افزوده شده و بر اساس آمارهای بین‌المللی به بیش از ۹۰۰۰ تن رسیده است، این در حالیست که از نظر ما میزان تولید مواد مخدر در افغانستان بیش از ۱۰ هزار تن است.

وی با اشاره به اینکه مبارزه با مواد مخدر مستلزم همکاری‌های جهانی و بین‌المللی برای این مسئله است، اظهار کرد: کشور ایران بیشترین کشفیات را داشته است و در پنج سال اخیر سالانه به طور متوسط بین ۱۴ تا ۱۵ درصد افزایش کشف را رقم زده است، این میزان به شکل تجمعی بین ۷۰ تا ۷۵ درصد رشد کشفیات را در سال‌های اخیر نشان می‌دهد.

وزیر کشور با بیان اینکه در سال گذشته ۱۲۰۰ تن ماده مخدر در کشور کشف شده است، تصریح کرد: بر اساس شیوع شناسی انجام شده در دولت قبلی و شیوع شناسی سال ۹۶ تعداد معتادان از حدود سه میلیون و ۳۰۰ هزار نفر به دو میلیون و ۸۰۰ هزار نفر کاهش یافته که این به معنای کاهش بیش از ۵۰۰ هزار نفر از معتادان بوده است.

وی در پایان تاکید کرد: موضوع اعتیاد موضوعی اجتماعی و مستلزم همکاری و مشارکت همه مردم است.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه