کد خبر : 887557

کلانتری با بیان اینکه ۲ احتمال برای انتشار بوی نامطبوع در تهران وجود دارد، گفت: یک انتشار گاز مرکاپتان و دیگری ترکیدگی لوله فاضلاب است.

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: کیومرث کلانتری مدیر‌کل حفاظت محیط زیست استان تهران عصر امروز در جلسه‌ای که در کمیسیون محیط زیست شورای شهر تهران برگزار شد، در خصوص نتایج آخرین بررسی‌ها برای شناسایی منشاء بوی نامطبوع تهران گفت: ۲۰ روز درباره این موضوع کار کردیم و مسائل مختلفی همچون چاه فاضلاب را مد نظر قرار دادیم.
دلیل بوی نامطبوع تهران مشخص شد!
وی با بیان اینکه موارد روی زمین را بررسی کردیم و سپس به زیر زمین رفتیم، اظهار کرد: هرچه بررسی کردیم منشاء قطعی انتشار بو را نتوانستیم شناسایی کنیم و هیچ نهادی هم با قاطعیت قبول نکرد که این اتفاق در حوزه مربوط آن‌ها رخ داده باشد. کلانتری با بیان اینکه از شرایط موجود قانع نشدیم و با ساکنین صحبت کردیم، تصریح کرد: در نهایت اعلام کردیم که بر روی زمین به نقطه مشخصی به عنوان منشاء بو نرسیدیم. مدیر‌کل حفاظت محیط زیست استان تهران درباره دوره‌ای که در اصفهان مسئولیت داشته است، گفت: در آن زمان هم یک بار بوی نامطبوعی در شهر پراکنده شد که متوجه شدیم منبع یک تریلی بوده که ته مانده یک بشکه گاز مرکاپتان را روی زمین خالی کرده بود و حتی وقتی خاک را جا به جا کردیم باز بو برطرف نشد. مدیر کل حفاظت محیط زیست استان تهران با بیان اینکه موضوع را به شرکت گاز اعلام کردیم، خاطرنشان کرد: علی‌رغم اینکه این کار را انجام دادیم، اما مسئولان شرکت گاز قبول نکردند که ممکن است در تهران هم مشابه اصفهان دلیل گاز مرکاپتان باشد. وی در پایان با بیان اینکه تنها ۲ احتمال برای منشاء بوی اخیر وجود دارد، گفت: اولی انتشار گاز مرکاپتان و دیگری ترکیدگی لوله فاضلاب است.
آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید