کد خبر : 887585

با ثبت ۱۲۷.۳ میلیمتر بارش در ۱۲۶ روز ابتدایی سال آبی جاری، رشدی ۲۰۳.۱ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل و رشدی ۱۹.۴ درصدی نسبت به مدت مشابه به طور متوسط در درازمدت در میزان بارش‌های کشور به ثبت رسیده است.

تسنیم نوشت: بر اساس آمار رسمی دفتر مطالعات پایه منابع آب شرکت مدیریت منابع آب ایران، ارتفاع کل ریزش‌های جوی از اول مهر تا ۶ بهمن سال آبی ۹۸-۹۷ (۱۲۶ روز ابتدایی سال آبی جاری) بالغ بر ۱۲۷.۳ میلیمتر است.
این مقدار بارندگی نسبت به میانگین دوره‌های مشابه درازمدت (۱۰۶.۶ میلیمتر) ۱۹.۴ درصد افزایش و نسبت به دوره مشابه سال آبی گذشته (۴۲ میلیمتر) ۲۰۳.۱ درصد افزایش نشان می‌دهد. همچنین حجم بارش‌های کشور از اول مهر تا ۶ بهمن به ۲۰۹ میلیارد و ۷۹۴ میلیون مترمکعب رسید. از مجموع ۱۲۷.۳ میلی‌متر بارش ثبت‌شده در ۱۲۶ روز ابتدایی سال آبی جاری، ۳۵.۲ میلی‌متر بارش در ۳۶ روز ابتدایی زمستان به‌ثبت رسیده است. * پربارش‌ترین و کم‌بارش‌ترین نقاط ایران پربارش‌ترین نقطه ایران "چلگرد" در استان چهارمحال و بختیاری است که در ۱۲۶ روز ابتدایی سال آبی جاری ۹۶۳.۸ میلیمتر بارش داشته است. همچنین کم‌بارش‌ترین نقطه ایران، نقاطی همچون "محوطه امورآب چابهار" سیستان و بلوچستان، "رحمت‌آباد ــ ریگان" در کرمان و "تصفیه‌خانه زاهدان" در سیستان و بلوچستان است که در ۱۲۶ روز ابتدایی سال آبی جاری، حتی یک قطره باران نیز در این نقاط نباریده است.
آخرین وضعیت بارش‌های ایران +جدول
آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید