کد خبر : 893712

تصاویر و گزارش‌های رسیده از برخی نقاط کشورمان حکایت از بروز بحران دارد؛ بحرانی از جنس سیلاب و مشابه آنچه در گلستان در روز‌های گذشته رقم خورده است.

به گزارش «تابناک»، از جمله مناطقی که سیلاب در آن آغاز شده و به شدت خودنمایی می‌کند، شهر پرمسافر شیراز است که تصاویر رسیده از آن به شدت هولناک است؛ تصاویری از شناور شدن انبوه خودرو‌ها روی سطح آب در میان بهت و هراس شدید مردمی که نمی‌دانند اوج سیلاب را مشاهده می‌کنند یا شروع یک فاجعه وسیع‌تر را.
دانلود
رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز با توجه به هشدار مدیریت بحران مبنی بر بارندگی شدید در این کلانشهر توصیه‌های ایمنی زیر را به شهروندان و مسافران داد.
دانلود
محمدهادی قانع با توجه به شدت بارندگی و آبگرفتگی معابر از شهروندان و مسافران خواست از تردد در کنارگذر‌ها خودداری و از مسیر‌های جایگزین عبور کنند و از سفر‌های غیر شهری و غیر ضروری، خودخوداری کنند.
گزارش لحظه به لحظه از وقوع سیل در شیراز + فیلم و تصاویر
وی افزود: منزل‌ها و خودرو‌هایی که دچار آبگرفتگی شده اند توسط نیرو‌های شهرداری و آتش نشانی در حال امداد رسانی هستند.
گزارش لحظه به لحظه از وقوع سیل در شیراز + فیلم و تصاویر
گزارش لحظه به لحظه از وقوع سیل در شیراز + فیلم و تصاویر
گزارش لحظه به لحظه از وقوع سیل در شیراز + فیلم و تصاویر
با وجود جاری شدن سیل در شیراز، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس می‌گوید: شهر در حال مدیریت است و مسافرانی که در حاشیه دروازه قرآن درگیر سیل شده‌اند هم اکنون در یکی از هتل‌های شیراز اسکان موقت داده شده‌اند و سالن‌های ورزشی نیز برای اسکان اضطراری مسافرانی جای مناسبی نداشتند، آماده شده است.
سرهنگ نادر رحمانی، رئیس مرکز کنترل ترافیک پلیس راهور خبر داده که سیل ۲۰۰ خودرو را در دروازه قرآن شیراز با خود برده است. او گفته این حادثه در پی طغیان رودخانه رخ داده است. به گفته نادری، هنوز گزارشی از خسارت جانی این حادثه مخابره نشده است. یکی از راهنمایان گردشگری مستقر در شیراز نیز به ایسنا گفت: همه مسافران در حال هدایت به سمت غرب شیراز هستند، چون شرق و جنوب شهر با سیلاب مواجه شده است. به گفته او، شیب محوطه دروازه قرآن باعث آب گرفتگی و وقوع سیل شده است. این راهنما به استناد مشاهداتش گفت که آب اطراف بازار وکیل را نیز دربرگرفته است. به گفته رحمانی، رئیس مرکز کنترل پلیس راهور برخی از معابر منتهی دروازه قرآن هم اکنون مسدود شده و نیروهای امدادی در محل حضور دارند.

تکمیلی/

سخنگوی سازمان امداد و نجات از امدادرسانی گفت: سیل شیراز ۵۱ مصدوم داشته و به ۸۱۰ نفر امدادرسانی شده است. به دنبال وقوع سیل در استان فارس در محدوده دروازه قرآن شیراز، مصطفی مرتضوی در گفتگو با ایسنا با اشاره به اسکان اضطراری افراد متاثر از حادثه سیل شیراز گفت: ٤٥٦ خانوار در نمایشگاه بین المللی شیراز اسکان داده شده‌اند همچنین تیم‌های عملیاتی در ٤٥ نقطه درگیر عملیات سیلاب هستند. سخنگوی سازمان امداد و نجات در پایان اظهارکرد: درسیل شیراز، ٩٠٤ نفر حادثه دیده و ٢٠٧ خانوار آسیب دیده‌اند. همچنین این حادثه ۵۱ مصدوم به جای گذاشت. دو نفر از مصدومان به ایلام منتقل شدند.

تکمیلی 2/

سیلاب امروز شیراز تاکنون(ساعت 20:00) ۱۷ کشته و ۶۸ مصدوم برجای گذاشته است.در میان اجساد پیدا شده ۶ مرد، ۳ کودک و ۸ زن هستند.مصدومین نیز ۳۸ نفر بستری و ۳۰ نفر سرپایی مداوا شدند.

علت وقوع سیل در شیراز چه بود؟ سخنگوی شورای شهر شیراز: یکی از دلایل حادثه طغیان رودخانه آب زنگی و ریزش آبی بود که در ارتفاعات آن منطقه جاری بود همچنین خودروهای مسافران به صورت پراکنده در ورودی دروازه قرآن علت دیگر تشدید حادثه بود. با توجه به پیش‌بینی بارندگی شدید در امشب و فردا صبح، مجموعه شهرداری شیراز به صورت 100 درصد آماده‌باش هستند. همه پیش‌بینی‌ها شده بود اما کل حادثه در کمتر از 15 دقیقه رخ داد.
حجم ویدیو: 2.80M | مدت زمان ویدیو: 00:00:51
آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید