کد خبر : 894968

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد:

"یحیی کمالی‌پور"، با اشاره به هشدار‌های هواشناسی اظهار کرد: با توجه اعلام هواشناسی مبنی براینکه در روز‌های ۲۳ و ۲۴ فروردین‌ماه در جنوب استان احتمال وقوع سیل است.

به گزارش خبرنگارشمانیوز و به نقل از ایسنا: اینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی خطاب به استاندار و مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان کرمان گفت: هشدار‌ها درباره احتمال وقوع سیل را دادیم، مسئولان خودشان باید پاسخگو باشند و اگر هرگونه مشکلی برای مردم جنوب استان به دلیل وقوع سیل پیش بیاید قطعا پاسخگو خواهید بود و هیچ توجیهی پذیرفته نخواهد بود.
هشدار وقوع سیل در کرمان "یحیی کمالی‌پور"، با اشاره به هشدار‌های هواشناسی اظهار کرد: با توجه اعلام هواشناسی مبنی براینکه در روز‌های ۲۳ و ۲۴ فروردین‌ماه در جنوب استان احتمال وقوع سیل است. وی گفت: حدود سه سال است که اعلام کرده‌ایم که جیرفت و عنبرآباد در محاصره سه رودخانه دائمی و فصلی قرار دارند ضمن آنکه چند نقطه حادثه خیز آن براساس بررسی‌های کارشناسان مربوطه نیز مشخص شده است. نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس با اشاره به نقاط حادثه‌خیز سیل در شهرستان‌های جیرفت و عنبرآباد عنوان کرد: حدفاصل سدخاکی تا پل هلیل، حدفاصل پل هلیل تا پل دوم و حدفاصل پل دوم تا منطقه قلعه نو و چمن و همچنین روستا‌های آب‌برده، روستا‌های نوبنی و سلمان‌آباد و سیل‌آباد از نقاط پر حادثه خیز این دو شهرستان هستند. وی ادامه داد: سطح رودخانه شور چند سانتیمتر از شهر بالاتر است و همچنین سدچه‌های خاکی بالادست شهرک‌های جیرفت مثل حسین‌آباد و شهید بهشتی و ... نیز از استحکام کافی برخوردار نیستند. کمالی‌پور با تاکید برآنکه این موارد ذکر شده زنگ خطر جدی در جنوب استان را به صدا در آورده است عنوان کرد: قبل از وقوع هر حادثه‌ای متولیان امر خودرو‌های سبک و سنگین خود را به منطقه گسیل دهند تا کف رودخانه را بردارند تا با مشکل روبرو نشویم. وی خطاب به استاندار و مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان کرمان گفت: قبلا اعلام کردیم و اکنون نیز اعلام می‌کنم که اگر هرگونه مشکلی برای مردم ما به دلیل سیل پیش بیاید قطعا پاسخگو خواهید بود و هیچ توجیهی پذیرفته نخواهد بود.
آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید