کد خبر : 896456

محمد جواد مرادیان اظهار داشت: آتش سوزی در ساختمان ۵ طبقه در شیراز ۹ مصدوم بر جای گذاشت و عملیات امداد همچنان ادامه دارد.

یه گزارش خبرنگارشمانیوز و به نقل از فارس: محمد جواد مرادیان اظهار داشت: آتش سوزی در ساختمان ۵ طبقه در شیراز ۹ مصدوم بر جای گذاشت و عملیات امداد همچنان ادامه دارد.
جزئیات آتش سوزی در یک ساختمان 5 طبقه در شیراز + عکس
وی با بیان اینکه با اعلام این حادثه بلافاصله امدادگران به محل اعزام شدند، افزود: تاکنون ۳ دستگاه آمبولانس و یک دستگاه اتوبوس آمبولانس به محل حادثه اعزام شده است.
محمد هادی قانع رئیس آتش نشانی شیراز هم گفت: این حادثه ساعت ۱۳ و ۱۲ دقیقه امروز با مشاهده دود و آتش توسط ساکنان این ساختمان به سامانه ۱۲۵ اطلاع داده شد که با هماهنگی ستاد فرماندهی آتش نشانی شیراز بلافاصله آتش نشانان ایستگاه‌های ۱۷، ۱۴، ۵، ۶ و گروه امداد و نجات این سازمان به همراه خودرو حامل دستگاه تنفسی، خودرو‌های نردبان و تشک نجات به محل حادثه در شهرک مدرس میانرود اعزام شدند.
وی بیان کرد: چندین دستگاه خودروسواری در طبقه منفی یک و در قسمت پارکینگ ساختمان دچار آتش‌سوزی شده بود و شعله‌های سرکش آتش و دود حاصل از این آتش‌سوزی در حال سرایت به طبقات فوقانی بود.
جزئیات آتش سوزی در یک ساختمان 5 طبقه در شیراز + عکس
قانع تصریح کرد: ناجیان ۱۲۵ بلافاصله به طور همزمان عملیات نجات محبوسین و خاموش کردن آتش را آغاز کردند و نیرو‌های امدادی با استفاده از تجهیزات خاموش‌کننده و با استفاده از دستگاه تنفسی و چند رشته لوله آبدهی به سرعت به مقابله با این آتش‌سوزی پرداخته و شعله‌های آتش را پیش از سرایت آن به طبقات فوقانی مهار و خاموش کردند همچنین گروهی دیگر از آتش نشانان به طبقات فوقانی رفته و ساکنانی که در داخل ساختمان در میان دود گرفتار شده بودند از جمله ۲ مادر و ۳ کودک که دچار دودزدگی شده بودند، به بیرون از ساختمان هدایت کردند.
به گفته وی درحال حاضر کارشناسان مربوطه علت بروز این آتش‌سوزی را در دست بررسی قرار داده‌اند.
آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید