شمانیوز

مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران ضمن اشاره به افزایش نسبی غلظت آلاینده‌های هوا در پایتخت طی امروز (۱۴ اردیبهشت) گفت: در برخی ساعات امروز بارش باران و وزش باد شدید پراکندگی آلاینده‌ها را به دنبال دارد.

به گزارش خبرنگارشمانیوز و به نقل از ایسنا: مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران ضمن اشاره به افزایش نسبی غلظت آلاینده‌های هوا در پایتخت طی امروز (۱۴ اردیبهشت) گفت: در برخی ساعات امروز بارش باران و وزش باد شدید پراکندگی آلاینده‌ها را به دنبال دارد.
پیش بینی هواشناسی / وزش باد شدید در تهران
حسین شهبازی اظهار کرد: بر اساس بررسی‌های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا، با کاهش میزان ناپایداری جوی طی صبحگاه امروز (۱۴ اردیبهشت) و ازدیاد حجم تردد خودرو‌ها در روز آغازین هفته، افزایش نسبی غلظت آلاینده‌ها طی برخی ساعات دور از انتظار نیست. وی با بیان اینکه به تدریج با تغییر شرایط جوی در طول روز بر میزان ابرناکی و سرعت وزش باد افزوده می‌شود، تصریح کرد: در برخی ساعات امروز بارش باران و وزش باد شدید به بزرگی بالاتر از ۸ متر بر ثانیه انتظار می‌رود. شهبازی با اشاره به اینکه بر اساس نتایج پیش‌بینی کیفیت هوا با وجود افزایش نسبی غلظت آلاینده‌ها به‌ویژه ذرات معلق در برخی ساعات امروز (۱۴ اردیبهشت) وضعیت کیفیت هوای بیشتر مناطق شهر تهران در شرایط سالم قرار دارد، گفت: وزش باد در برخی ساعات امروز افزایش موقتی غلظت ذرات معلق را به دنبال دارد. مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران ادامه داد: به‌تدریج طی فردا (۱۵ اردیبهشت) از میزان ناپایداری جوی کاسته و تنها در برخی ساعات وزش باد موثر به بزرگی ۳ تا ۵ متر بر ثانیه پیش‌بینی می‌شود. به گفته وی دمای هوا در تهران تا روز آینده کاهش جزیی دارد. شهبازی در ادامه اظهار کرد: فردا (۱۵ اردیبهشت) شرایط سالم کیفیت هوا در بیشتر مناطق پایتخت همچنان برقرار است و از شبانگاه افزایش نسبی در غلظت آلاینده‌ها مشاهده می‌شود. وی در پایان با بیان اینکه کیفیت هوای ۲۴ ساعت گذشته تهران منتهی به ۸ صبح امروز با میانگین ۸۶ در شرایط سالم قرار داشت، گفت: کیفیت هوای هم اکنون نیز با میانگین ۹۳ همچنان در شرایط سالم است.
آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied