شمانیوز

رئیس گروه بازرسی دفتر ارزیابی عملکرد، بازرسی و رسیدگی به شکایات سازمان بیمه سلامت ایران:

رئیس گروه بازرسی دفتر ارزیابی عملکرد، بازرسی و رسیدگی به شکایات سازمان بیمه سلامت ایران گفت: بهداشت روان کارکنان در هر سازمان و مؤسسه از جمله مسایل مهمی است که باید به آن توجه شود و مدیران باید به نیروی انسانی و تأمین امکانات رفاهی، خواسته‌ها و نیازهای آنان به عنوان عاملی برای افزایش کارایی و سطح بهره وری توجه کنند.

به گزارش شمانیوز ، بابک نیک فطرت در گفت‌وگو با آی‌هینا بر توجه به بهداشت روان در محیط کار تاکید کرد و افزود: بهداشت روان در محیط کار بر تمام جنبه‌های زندگی فرد حاکم است. تاثیرات مثبت یا منفی که فرد در طول ساعات کاری دریافت می‌کنند، بر تمام جنبه های فردی و اجتماعی از قبیل حالات روحی شخصی، اعتماد به نفس، امید به زندگی، روابط اجتماعی و روابط خانوادگی تاثیرگذاراست.

رئیس گروه بازرسی دفتر ارزیابی عملکرد، بازرسی و رسیدگی به شکایات سازمان بیمه سلامت ایران گفت: جوامع مختلف سعی می کنند تا سیاست های مربوط به بهداشت روانی را سازماندهی کنند. اصل کلی در این تلاش سالم سازی محیط فردی و اجتماعی است که افراد جامعه را در بر می گیرد.این نگرش حکم می کند که افراد بیش از پیش با بهداشت روانی و چگونگی پیشگیری و درمان بیماریهای روحی آشنا شوند.

نیک فطرت ادامه داد: مدیران و کارکنان باید با آگاهی از میزان تحمل نسبت به سطح استرس پذیری خود و بکارگیری راهکارهای عملی برای افزایش قدرت تحمل و فشارپذیری فردی خود قدم بردارند و در راستای سالم سازی محیط و ارتقای بهداشت روانی سازمانی حرکت کنند تا انرژی هایی که ناخواسته صرف تنش های محل کار می شود برای ارتقائ کمیت و کیفیت و تحقق اهداف سازمان مربوطه به کار گرفته شود.

رئیس گروه بازرسی دفتر ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات سازمان بیمه سلامت ایران بیان کرد: یکی از مهمترین عناصر دستیابی به بهداشت روان در محیط کار، قوانین تصویب‌شده و استراتژی و سیاست‌های دولتی است. محل کار سالم و پویا می‌تواند با حمایت و حفظ سلامت، ایمنی و رفاه همه کارمندان و مدیران موجب افزایش بهره‌وری شود. درک فرصت‌ها ونیازهای کارکنان، آگاهی از منابع، پشتیبانی از کارمندان، انتقال احساس حمایت و مشارکت به آنان، برنامه‌های آموزشی و توسعه مهارت‌های فردی در حوزه بهداشت روانی کارمندان از جمله مهمترین عوامل افزایش سلامت در محیط کار است./33

 


 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه