شمانیوز

عضوهیات مدیره صندوق ضمانت صادرات ایران با تشریح خدمات صندوق گفت: نشست های تخصصی به منظور آشنایی هرچه بیشترکلیه صادرکنندگان کشوراز خدمات صندوق است واین صندوق نباید تنها محدود به جمعی از صادرکنندگان باشد.

به گزارش شمانیوز به نقل از روابط عمومی صندوق ضمانت صادرات ایران، سیدآرش شهرآئینی در"نشست تخصصی با صادرکنندگان منتخب کشور"، افزود:وظیفه خود می دانیم تا صادرکنندگان از هر طیف با هر محصول در هر نقطه از کشور بدون محدودیت با خدمات صندوق آشنا شوند و چتر حمایتی صندوق برجامعه صادراتی کشور گسترش یابد.

 

وی با بیان اینکه هدف اصلی صندوق، مدیریت ریسک صادرات است، ادامه داد: در ابزارهای پرداخت بین المللی، امن ترین مکانیزم استفاده از ال سی و اعتبارات اسناد صادراتی است ودر شرایط فعلی که امکان دسترسی برای بازکردن ال سی وجود ندارد تنها ابزارجایگزین استفاده از خدمات صندوق ضمانت صادرات می باشد .

 

عضو هیات مدیره صندوق ضمانت صادرات ایران با بیان اینکه فروش اعتباری مزیت رقابتی صادرات ایران را در بازار های هدف افزایش خواهد داد، اظهارداشت: صادرکنندگان و تجار می توانند به شکل نسیه و اعتباری کالای خود را بفروشند و ریسک آن را برعهده صندوق بگذارند و صندوق امکان فروش اعتباری را متناسب با دوره اعتبار، نوع کشور هدف و اعتبار خریدار، تحت پوشش قرار می دهد.

 

شهرآئینی گفت: صادرکنندگان اگر بخواهند خصوصا در شرایط تحریم عرصه را از رقبای خود بربایند،باید متناسب با نرم های تجارت بین المللی در اعطاء مهلت اعتباری به خریداران ، مزیت رقابتی خود را ارتقاء دهند .

 

وی با اشاره به اینکه صندوق از طریق همتایان خود به اطلاعات ۳۰۰ میلیون خریدار در سرتاسر جهان دسترسی دارد، افزود: صادرکنندگان می توانند با ارائه مشخصات خریدار به صندوق از میزان اعتبارطرف تجاری خود آگاهی یافته و مطالبات خود را نزد صندوق بیمه نماید .

 

عضو هیات مدیره صندوق ضمانت صادرات ایران تسهیل خرید دین اسناد صادراتی ، تسهیل دسترسی صادرکننده به سرمایه در گردش از طریق صدور ضمانت نامه اعتباری و بیمه سرمایه گذاری را از عمده خدمات صندوق برای صادرکنندگان برشمرد .

 

شهرآئینی با اشاره به تجربه و سابقه تاسیس بیش از ۴۶ سال صندوق ، اضافه کرد تلاش می کنیم تا صادرکنندگان خرد و کلان با خدمات صندوق آشنا شوند و با شنیدن نظرات آنها خدمات خود را با نیازهای آنها تطبیق دهیم .

 

وی افزود: صندوق به عنوان یک مجموعه حاکمیتی اهداف سودآوری ندارد و تلاش می کنیم تا نقش حمایتی خود را در همه شرایط بخصوص در وضعیت تحریم از صادرکنندگان به نحو مطلوب تری گسترش دهیم .

 

در این نشست صادرکنندگان مسایل و مشکلات موجود را با مدیران صندوق ضمانت صادرات در میان گذاشتند و راهکارهای جدید وخدمات صندوق به ایشان تبیین شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied