شمانیوز
کد خبر : 913863

رئیس امور عمومی، دفاعی، قضایی و امنیتی سازمان برنامه و بودجه:

رئیس امور عمومی، دفاعی، قضایی و امنیتی سازمان برنامه و بودجه با اشاره به اهمیت اطلاعات در شفاف سازی اقتصاد گفت: بانک اطلاعاتی سازمان امور مالیاتی کشور باید توسط دستگاه های ذیربط تکمیل شود.

به گزارش شمانیوز به نقل از رسانه مالیاتی ایران، ملکوتی خواه، در در همایش «تبادل تجارب و برنامه‌ریزی برای مقابله یکپارچه و منسجم با پدیده شوم فرار مالیاتی» که روز چهارشنبه 13 شهریورماه و با حضور مسئولان دستگاه‎های اجرایی، قضایی، مالیاتی، بازرسی، نظارتی و انتظامی در استان اصفهان برگزار شد، نقش مالیات در اقتصاد کشور را بسیار برجسته عنوان کرد و گفت: اتکای بودجه کشور به درآمدهای مالیاتی، به برقراری عدالت اجتماعی و بازتوزیع ثروت در جامعه کمک می کند.

 

وی عنوان داشت: برای اتکای کامل بودجه به مالیات، می باید نظام مالیاتی به سمت نظام مالیات الکترونیک حرکت کند و روش های سنتی اخذ مالیات برچیده شده و ممیزسالاری کنار گذاشته شده و اطلاعات مربوط به فعالیت اقتصادی افراد، مبنای تشخیص مالیاتی قرار گیرد.

 

ملکوتی خواه، تاکید کرد: سازمان امور مالیاتی کشور با عزمی محکم، اطلاعات مورد نیاز را از دستگاه های حاکمیتی اخذ و به شفاف شدن اقتصاد و برقراری عدالت اجتماعی در کشور کمک نماید.

 

وی در خاتمه سخنان خود پیشنهاد ایجاد یک کارگروه ویژه در محل سازمان امور مالیاتی کشور به عنوان متولی برنامه های فرادستگاهی در زمینه مبارزه با فرار مالیاتی شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید