شمانیوز

قیمت طلا، قیمت سکه، قیمت دلار، امروز جمعه 98/6/15 // این خبر هر ساعت بروزرسانی می شود .....

قیمت طلا، قیمت سکه، قیمت دلار، امروز  جمعه 98/6/15 + تغییرات

 

 

در حال بروزرسانی...

 

 

قیمت جهانی طلا امروز جمعه 15 شهریور // ساعت 13:45

 در حالی که پس از رسیدن قیمت طلا به بالاترین رقم 6 سال گذشته در روز چهارشنبه سرمایه گذاران اقدام به برداشت سود کردند و در شرایطی که کاهش تنش در روابط تجاری آمریکا و چین موجب افزایش تقاضا برای دارایی های پرریسک شده، طلا امروز اندکی ارزان شد.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با 0.06 درصد کاهش نسبت به رقم پایانی جلسه قبل به 1518 دلار و 9 سنت رسید. قیمت فلز زرد در روز چهارشنبه به بالاترین رقم از آوریل 2013 یعنی 1557 دلار رسیده بود. قیمت فلز زرد قیمت طلای آمریکا امروز 0.07 درصد رشد داشت و به 1526 دلار و 50 سنت رسید.

فیلیپ نیومان، تلحیلگر بازار طلا در موسسه متالز فوکوس گفت: «خبر توافق آمریکا و چین بر سر از سرگیری مذاکرات تجاری احتمالا اندکی از تب بازار طلا کاسته است. ما شاهد رسیدن قیمت طلا به 1557 دلار بودیم، اما پس از آن به دلیل برداشت سود قیمت ها اندکی فروکش کرد.»

وزارت بازرگانی چین گفته، هیئت تجاری این وزارتخانه در اواسط ماه سپتامبر با همتای آمریکایی خود دیدار خواهد کرد تا زمینه را برای مذاکرات سطح بالا در اوایل ماه اکتبر آماده کند. سخنگوی این وزارتخانه نیز گفته پکن مخالف هرگونه تشدید جنگ تجاری است.

به دنبال تصمیم نمایندگان پارلمان انگلیس مبنی بر مخالفت با خروج بدون توافق از اتحادیه اروپا و خروج لایحه استرداد مجرمین از دستور کار شورای قانونگذاری هنگ کنگ، ارزش سهام در بازارهای اروپایی به بالاترین رقم یک ماه گذشته رسیده است. همین مسئله در افت قیمت طلا موثر بوده است.

نیومان افزود: «اما توافق آمریکا و چین برای از سرگیری مذاکرات موجب نمی شود که بازار سطح بالای تنش ها را فراموش کند و نگرانی از کند شدن رشد اقتصاد جهانی را نیز باید به این موضوع اضافه کرد.»

 

 

مرور بازار در روز گذشته ( پنجشنبه 14 شهریور ) 

قیمت دلار در بازار آزاد امروز به ۱۱۴۰۰ تومان و قیمت سکه بهار آزادی به ۴ میلیون و ۱۳۰ هزار تومان رسید.

امروز پنج شنبه 14 شهریور 98 در معاملات بازار آزاد تهران، قیمت هر قطعه سکه تمام طرح امامی به چهار میلیون و 130هزار تومان رسید و قیمت سکه بهار آزادی هم چهار میلیون و 90هزار تومان شد.

بنابراین گزارش، قیمت نیم سکه و ربع سکه به ترتیب دو میلیون و 100 و یک میلیون و 290هزار تومان شده است. قیمت سکه یک گرمی هم 920هزار تومان است.

همچنین قیمت طلای 18عیار در بازار امروز گرمی 416هزار و 220 تومان و اونس جهانی 1543دلار و 44سنت است. 

در آخرین روز هفته قیمت هر دلار آمریکا برای فروش به 11400 و برای خرید به 11300تومان رسید. قیمت یورو نیز امروز با قیمت 12600تومان فروخته می‌شود و بهای خرید آن از مشتری 12500 تومان است./تسنیم

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه