شمانیوز

وزیر صنعت، معدن و تجارت خبر داد:

رحمانی بر ضرورت تلاش برای افزایش صادرات غیرنفتی به کشورهای همسایه تاکید کرد و گفت: در حال حاضر، ۲ درصد واردات کشورهای همسایه از ایران است که اگر این رقم به ۴ درصد افزایش یابد، ۵۴ درصد از صادرات غیرنفتی کشورمان به این کشورها خواهد بود.

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو): رضا رحمانی در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی آذربایجان شرقی، با بیان این مطلب اظهار داشت: حرکت از مونتاژکاری به سمت نوآوری، حمایت از استارتاپ ها، و جذب نیروهای بومی در شرکت‌های بزرگ، از جمله اولویت های وزارت صنعت، معدن و تجارت است.

وی افزود: انتقال تمامی حساب های مالی معادن کشور به استان محل فعالیت و کاهش وابستگی ایران به آلومینا با توجه ویژه به راه اندازی کامل پروژه نفلین سینیت سراب از دیگر اولویت های این وزارتخانه است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت به بخشی از اقدامات و فعالیت‌های این وزارتخانه در راستای هدف محوری "نهضت ساخت داخل" اشاره کرد و افزود: رهبر معظم انقلاب اسلامی همواره بر این موضوع تاکید ویژه دارند که باید بتوانیم با سرلوحه قراردادن فرمایش‌های ایشان در مسیر حرکت به سمت خودکفایی گام برداریم.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


تسلیت