شمانیوز

پس از ماه ها تداوم روند کاهشی صادرات فولاد ایران در مرداد ماه متوقف شد به گونه ای که روند صادرات فولادسازان بزرگ کشور در مرداد ماه مثبت شد و جهش 37 درصدی را به ثبت رساند.

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از معدن نیوز: جمع صادرات فولادسازان بزرگ کشور در مرداد ماه به 633 هزار تن رسید و شرکت های فولاد کاوه جنوب با جهش 194 درصدی، فولاد خوزستان با 15 درصد و ذوب آهن با 11 درصد وضعیت مطلوب تری نسبت به سایر رقبا دارند.

با این حال مجموع صادرات 5 ماهه همچنان کاهشی است و نسبت به مدت مشابه سال قبل افت 4 درصدی دارد. مجموع صادرات فولادسازان بزرگ تا پایان مرداد ماه 2 میلیون و 904 هزار تن می باشد.

بیشترین حجم صادرات در مرداد ماه متعلق به فولاد خوزستان با صادرات 175 هزار تن است و این شرکت در 5 ماه هم موفق به صادرت 887 هزار تن فولاد شده بود.

فولاد مبارکه اگرچه در مرداد ماه تنها 91 هزار تن صادر کرد اما مجموع صادراتش تا پایان مرداد 593 هزار تن بود و عنوان دومین صادرکننده برتر کشور را در مدت مذکور به خود اختصاص داد.

حجم صادرات ذوب آهن نیز در مرداد ماه 104 هزار تن و در کل 5 ماه 464 هزار تن بود. صادرات فولاد پاوه جنوب در مدت مذکور 370 هزار تن و فولاد هرمزگان 308 هزار تن گزارش شده است.

عملکرد چادرملو نیز در صادرات درخشان بود و این شرکت در 5 ماهه امسال 104 هزار تن بیلت صادر کرده است. صادرات فولاد خراسان هم 92 هزار تن بوده است.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه