شمانیوز

وزیر اقتصاد در مجمع عمومی عادی بانک کشاورزی گفت:

بخش کشاورزی در سه ماهه اول سال جاری رشد 6.5 درصدی نسبت به سال گذشته داشته است ، بانک کشاورزی با اهرم کردن منابع خود، موجبات رشد بیشتر این بخش را فراهم آورد.

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از روابط عمومی سازمان خصوصی سازی: دکتر فرهاد دژپسند با بیان اینکه در شرایطی که نفت کشور بدلیل تحریم ها و صنعت بخاطر ارز بری بالا تحت فشار است، تمام توجه به بخش کشاورزی معطوف است تاکید کرد: در این شرایط همه نگاهها به بخش تامین مالی این حوزه یعنی بانک کشاورزی است.

وزیر اقتصاد گفت: بانک کشاورزی در استقرار حاکمیت شرکتی پیشتاز است. انتظار می رود با اجرای برنامه های اصلاح ساختار و دیجیتالی کردن فرآیند ها، کارایی و  بهره وری این بانک هرچه بیشتر ارتقا یابد.

دژپسند در خصوص کاهش شعب بانک کشاورزی گفت: شعب این بانک غالبا در مناطقی است که کشاورزان مشتریان آن هستند بنابراین نمی توان بصورت خطی شعب را حذف کرد از طرفی تاکید می کنم ضرورتی به فعالیت چندین شعبه بانک کشاورزی در یک شهر وجود ندارد.

وزیر اقتصاد با بیان اینکه بانک کشاورزی در حوزه الکترونیکی کردن فرآیندهای بانکی پیشتاز بوده است تاکید کرد: این بانک باید با تدوین یک برنامه شجاعانه، از این مقطع عبور کرده و ادامه کار را با دیجیتالی کردن فعالیت ها دنبال کند.

وزیر اقتصاد تصریح کرد: جلسات مجامع بانکها علاوه بر بررسی صورتهای مالی بانکها،  جلسات ارزیابی عملکرد، سیاست ها و برنامه‌های اجرا شده نیز می باشد.

وی افزود : بانک کشاورزی در اجرای بسیاری از پروژه های اقتصاد مقاومتی بخش کشاورزی نقش موثری داشته است.

در ادامه این نشست، صورتهای مالی عملکرد سال 1397 بانک کشاورزی مورد بررسی قرار گرفت و به تصویب اعضای مجمع رسید.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید