شمانیوز
کد خبر : 915331

کریستیانو رونالدو ستاره پرتغالی یوونتوس اخیرا با پیرس مورگان از پدر ففیدش یاد کرد. ویدئوی اشک های رونالدو بازتاب گسترده ای در شبکه های اجتماعی داشت و خیلی ها کنجکاو شدند تا بدانند چه اتفاقی برای پدر ستاره پرتغالی رخ داده است.

به گزارش خبرنگارشمانیوز و به نقل از فوتبالی: رونالدو یکی از بهترین بازیکنان تاریخ فوتبال با پنج توپ طلا ، پنج چمپیونزلیگ و پنج جام فردی و تیمی است. نام او در جمع بهترین های تاریخ فوتبال جای گرفته است اما پدرش هرگز موفقیت هایش را ندید. ژوزه دینیس آویرو ، پدر کریستیانو در سال 2005 فوت شد زمانی که بازیکن پرتغالی فقط 20 سال سن داشت .کریستیانو گفته است که یکی از حسرت هایش این است که هرگز نتوانسته صحبت پدر و پسری درست حسابی با او داشته باشد.

پدر رونالدو در حالی که فقط 51 سال سن داشت و به شکلی افراطی نوشیدنی های الکلی مصرف می کرد، در سال 2005 فوت شد. خیلی ها از این نکته خبر ندارند اما آنها نمی دانند که دینیس سربازی بود که ماه ها در آفریقا جنگیده بود. او به نیروی زمینی پرتغال ملحق شد و به دولت این کشور کمک کرد تا علیه استقلال کشور آنگولا بجنگند. پرتغالی ها در این جنگ شکست خوردند. پدر رونالدو هم مثل خیلی از سربازان ارتش روحیه خود را از دست داده بود. جنگ مصائب خود را دارد، تشکی یکی از مشکلات بود اما آب رودخانه محلی هم تمیز نبود و معمولا به حدی آب گرم بود که تشنگی سربازان را رفع نمی کرد. در چنین شرایطی بیماریهایی نظیر مالاریا و لرزش ناگهانی اعضای بدن میان سربازان شیوع پیدا کرده بود. سربازان در آن جا برای آن که با مشکلات کنار بیایند، معمولا یک نوشیدنی آنگولایی به نام "سوکا" را مصرف می کردند.

دینیس زمانی که پس از 13 ماه جنگیدن در آنگولا و موزامبیک به پرتغال برگشت، پدری که رونالدو انتظارش را داشت، نبود. کشور پرتغال به خاطر هزینه های جنگ کاملا ورشکسته شده بود، مردم در منطقه مادیرا بیکار بودند و پدر رونالدو هم پول نداشت. به همین خاطر بود که پدر ستاره پرتغالی یوونتوس برای فراموشی مشکلاتش به مصرف الکل پناه برد.

پدر رونالدو پس از مدتی بیکاری به عنوان باغبان مشغول به کار شد. بعد از آن سمت مدیر تدارکات باشگاه آندورینیا را به عهده گرفت، باشگاهی در حومه فونچال که زمانی رونالدو هم در آن بازی کرده است. در حقیقت حضور بازیکن پرتغالی در آن تیم بود که باعث شد پدرش صاحب شغل شود. شغل پدر رونالدو باعث شده بود تا خیلی از هم تیمی های رونالدو در آن زمان او را مسخره کنند اما این بازیکن به تلاش ادامه داد و عقب نکشید.

پدر رونالدو در سال 2005 به علت نارسایی کبد ناشی از مصرف بالای الکل در لندن درگذشت. بازیکن پرتغالی همیشه سعی کرد که از او حمایت کند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه