شمانیوز
کد خبر : 913801

داورزنی:

معاون ورزش قهرمانی وزارت ورزش با حضور در مجمع عمومی فدراسیون کشتی به بحث بدهی‌های میلیاردی این فدراسیون واکنش نشان داد.

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از خبرنگار مهر مجمع عمومی عادی سالیانه فدراسیون کشتی از ساعت ۱۰ امروز به ریاست محمدرضا داورزنی معاون ورزش قهرمانی وزارت ورزش و جوانان و با حضور علیرضا دبیر رئیس فدراسیون و اعضای آغاز شده است.

داورزنی که با کمی تاخیر به این نشست آمد در واکنش به بدهی های میلیاردی فدراسیون کشتی در جمع خبرنگاران گفت: بدهی‌های مالیاتی فدراسیون کشتی باید حل و فصل شود و بدهی به شرکت توسعه هم بدهی درون خانوادگی است و قابل حل خواهد بود، اما ۱۵ میلیارد بدهی به افراد حقیقی وحقوقی قابل بحث است و باید بررسی شود.

وی در ادامه گفت: یکی از مهمترین مباحث مطرح شده در بدهی های فدراسیون کشتی بحث بدهی‌های خارجی است که باید زودتر تعیین تکلیف شود. ما نباید اجازه دهیم که اتحادیه جهانی کشتی مدام ما را تهدید ‌کند چراکه این موضوع در شأن نام ایران نیست.

داورزنی در ادامه به برخی هزینه های غیرضروری در فدراسیون های ورزشی هم اشاره کرد و گفت: منابع ورزش محدود است و طبیعتا سفرهای غیرضروری باید ساماندهی و حتی لغو شوند. چرا باید افراد اضافه در اعزامها همراه تیم باشند؟ وزارت ورزش بیشترین پول پرداختی را به فوتبال و کشتی داده؛ ما به اینکه کشتی ورزش اول کشور است و باید برای آن هزینه کرد تردیدی نداریم، اما باید توجه کنیم که داشته و آورده ما هم چقدر بوده است؟ به صراحت می گویم وزارت ورزش در بهترین و خوشبینانه ترین حالت می‌تواند چیزی حدود ۱۲.۵ میلیارد پرداخت کند که سال گذشته نیز ما برای کشتی بیش از ۱۰۰ درصد هزینه کردیم.

وی در پایان در خصوص جذب اسپانسرهای مالی در ورزش هم افزود: خوشبختانه اقدامات خوبی در این رابطه صورت گرفته و ما شاهد حذب حامیان مالی بودیم که در برگزاری مسابقات مختلف در استانها نقش بسزایی داشتند. وضعیت اقتصادی کشورمان طوری است که  هزینه ها باید به خوبی مدیریت شود. باید در لیست نفرات اعزامی به مسابقات و همچنین لغو همراهی افراد غیرضروری  مورد توجه قرار گیرد چراکه اگر توجهی به این مساله نشود دیگر نمی توان منابع مالی را مدیریت کرد.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه