شمانیوز
کد خبر : 913961

کاپیتان اسبق باشگاه پرسپولیس گفت: به نظرم کالدرون نباید ناگهان سیستم تیم را عوض می‌کرد و این اشتباه بود.

به گزارش شمانیوز به نقل از خبرورزشی ؛ با سپهر حیدری، کاپیتان پیشین باشگاه پرسپولیس، درخصوص آخرین شرایط این تیم و لیست جدید تیم ملی گفت‌وگویی انجام دادیم که در ادامه می‌خوانید.

مدتی ایران نبودید، درست است؟
بله، چند وقتی همراه خانواده به چین رفته بودم و در این مدت اتفاقاً تمرینات تیم افشین قطبی را از نزدیک دیدم، چون باید برای گرفتن مدرک A آسیا تمرینات تیم‌های حرفه‌ای را از نزدیک ببینم. در مجموع سفر خوبی بود.

بازی‌های پرسپولیس را دنبال کردید؟
بله، نمی‌شود بازی‌های تیم محبوبم را دنبال نکنم. البته دیدار اول را، چون در سفر بودم به صورت خلاصه دیدم، ولی بازی با تراکتور را کامل دیدم. پرسپولیس در این دو بازی نتوانست موقعیت زیادی خلق کند. تیم در این سال‌ها عادت به ۲-۴-۴ کرده بود و نتایج خوبی گرفت. به نظرم کالدرون نباید ناگهان سیستم تیم را عوض می‌کرد و این اشتباه بود. جالب اینجاست که کالدرون روی اشتباهاتش پافشاری می‌کند که این اصلاً خوب نیست. مثلاً مقابل تیم قدرتمندی مثل تراکتور که خط میانی قوی‌ای دارد، نباید پرسپولیس با یک هافبک دفاعی بازی می‌کرد.

پرسپولیس می‌تواند با کالدرون موفق شود؟
وقتی برانکو به پرسپولیس آمد هم نتیجه نگرفت، ولی به او فرصت دادند و گذاشتند کارش را بکند. امیدوارم به کالدرون هم مثل برانکو فرصت کافی را بدهند و چوب لای چرخش نگذارند.

لیست جدید تیم ملی را دیدید؟
بله، دیدم و واقعاً شوکه شدم، چون باز هم اسم شجاع بین دعوت‌شدگان نبود. عدم دعوت از شجاع اوج بی‌انصافی و کج‌سلیقگی بود. شجاع فصل گذشته عملکرد فوق‌العاده‌ای داشته و کنار ثبات، عملکرد فردی و تیمی بسیار خوبی را به ثبت رسانده است؛ ضمن این که هماهنگی شجاع با بیرانوند می‌توانست به تیم ملی کمک زیادی بکند. جالب است نیمکت‌نشین شجاع و بازیکنی که فقط یک بازی انجام داده و تیمش در همان بازی روی اشتباه خط دفاعی گل خورده، به تیم ملی دعوت می‌شود، ولی شجاع با این کیفیت دعوت نمی‌شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید