شمانیوز
کد خبر : 914534

دستیار سابق کی‌روش در تیم ملی کشورمان داستان خوشحالی‌اش بعد از پیروزی مقابل مراکش در جام جهانی ۲۰۱۸ را روایت کرد.

به گزارش شمانیوز به نقل از خبرورزشی ، میک مک‌درموت، دستیار سابق کی‌روش در تیم ملی ایران و دستیار سابق علیرضا منصوریان در استقلال در مصاحبه‌ای تفصیلی به داستان پیروزی تیم ملی ایران در اولین بازی اش در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه مقابل مراکش و تجربیاتی که به همراه کی‌روش کسب کرده، پرداخته است.

 

ماموریت آنالیز بازی اسپانیا - پرتغال در سوچی
سرمربی فعلی تیم گلنتوران ایرلند شمالی در مصاحبه با سایت «belfastlive» درباره خوشحالی اش در بازی با مراکش گفت: در بازی با مراکش من در هر شهر سوچی بودم تا بازی اسپانیا و پرتغال را از نزدیک آنالیز کنم و گزارش کار را به کی‌روش بدهم. در ابتدای بازی تیم ملی ایران با مراکش پیام‌های زیادی از خانواده و دوستانم دریافت کردم که این چه نوع سبک بازی است و چه اتفاقی دارد می‌افتد. من در سوچی بودم و بازی ایران با مراکش را از تلویزیون نگاه می‌کردم تا بعد از آن به بازی اسپانیا و پرتغال به ورزشگاه بروم.

 

خوشحالی بعد از گل ایران به سبک مورینیو
وی افزود: من در یک رستوران به همراه یک خانواده روس بازی را تماشا کردم. ما در دقیقه ۹۰ بازی موفق شدیم گل پیروزی را بزنیم. به محض زدن گل من شروع به خوشحالی کردم و این طرف و آنم طرف می‌دویدم. این خانواده تعجب می‌کرد که چرا من این کار‌ها را می‌کنم. من در پایان خوشحالی ام دویدن و روی زانوهایم ایستادم مثل کاری که ژوزه مورینیو در خوشحالی هایش در ورزشگاه انجام می‌داد.

 

گزارش بازی اسپانیا-پرتغال بدون خواب و استراحت
دستیار ایرلندی سابق کی‌روش ادامه داد: وظیفه من آنالیز تیم ملی اسپانیا بود به همین خاطر ۶ ماه قبل از آغاز جام جهانی تیم ملی اسپانیا را آنالیز می‌کردم و تمام بازی هایش را دنبال می‌کردم. اما تمرکز من روی بازی اول ایران مقابل مراکش نیز بود، چون اگر می‌باختیم دیگر آنالیز اسپانیا سخت بود. من در سوچی بودم تا بازی اسپانیا و پرتغال را از نزدیک آنالیز کنم. کی‌روش به من گفته بود که گزارش این بازی را تا ساعت ۱۱ صبح فردایش نیاز دارد و باید به دستش برسد. به همین خاطر من ۱۵ بازی قبل اسپانیا را آنالیز کرده بودم و بازی شانزدهم ماتادور‌ها مقابل پرتغال بود که باید آن را نیز آماده می‌کردم و به کی‌روش می‌دادم. ساعت ۱۰ بازی شروع شد و نزدیک‌های ساعت ۱ بامداد به هتل رسیدم. من باید این مدت کوتاه باید گزارش را آماده می‌کردم و ساعت ۳ صبح نیز پرواز داشتم. در طول پرواز چیز‌های را نوشتم، اما تمام نشد. من ساعت ۹ صبح به اردوی تیم ملی ملحق شدم. کی‌روش را دیدم که داشت صبحانه می‌خورد و به من گفت: از کجا آمدی؟ گفتم از سوچی با گزارش ها. او به من گفت: آیا آماده ارائه گزارش هستی و می‌توانی این گزارش را تا ساعت ۱۱ تحویل بدهی؟ او گزارش را می‌خواست و من در طول ۲ ساعت باقی مانده به همراه دستیاران دیگر شروع تماشای فیلم بازی و آنالیز کردیم و تا ساعت ۱۱ این گزارش آماده شد.

 

خواب یک هفته‌ای به خاطر خستگی بعد از جام جهانی
مربی سابق تیم ملی کشورمان درباره تجربه اش برای جام جهانی ۲۰۱۸ گفت: به عنوان تجربه به مدت ۱۳۰ تا ۱۴ روز فشرده را این مدت گذراندم و امیدوارم مربی‌های دیگر نیز این تجربه خوب را داشته باشند. بعد از جام جهانی به دبی برگشتم و مستقیم رفتم سراغ رختخواب و تا فردا ظهر خوابیدم بعد برای نهار بیدار شدم. این روند به مدت یک هفته طول کشید و من هر روز می‌خوابیدم و فقط برای غذا خوردن بیدار می‌شدم.

 

کی‌روش موثرترین سرمربی در سرنوشت مک‌درموت
مک‌درموت درباره تجربه کاری اش با کی‌روش گفت: کارلوس واقعا مربی خوبی بود. من تا الان با ۱۵ تا ۱۶ سرمربی کار کردم، اما کی‌روش با تمام آن‌ها فرق می‌کرد. برخی از این سرمربیان خوب بودند و برخی بد. اما تمام آن‌ها روش خاص خود را داشتند. به نظرم کی‌روش بیشترین تاثیر را روی من داشته است. من با او دوبار کار کردم و یک بار به عنوان مربی بدنساز و یک بار به عنوان دستیار و دو تورنمنت را با او همراه بودم. وقتی شما پشتکارش را می‌بینید باورتان نمی‌شود که او ۶۵ سال دارد و مثل یک مربی ۲۵ ساله روحیه دارد و کار می‌کند.

 

رکورد ۲۰ ساعت کار روزانه به همراه کی‌روش و تیم ملی ایران
مربی ایرلندی درباره رکوردی که به همراه تیم ملی ایران و کی‌روش ثبت کرده، گفت: من در روز‌های آمادگی برای جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه به همراه کی‌روش و تیم ملی ایران رکوردی بی سابقه در مربیگری‌ام ثبت کردم. این رکورد ۲۰ ساعت کار روزانه بود. من هر روز دو ساعت را تماشا می‌کردم، یکی وقتی از خواب بیدار می‌شدم که ساعت ۹ صبح بود و یکی وقتی می‌خواستم بخوابم که ساعت ۴ یا ۵ صبح بود. این روند هر روز ادامه داشت و هیچ روزی استراحت نداشتیم. کی‌روش واقعا مرد عمل و کار است و پشتکار بی نظیری دارد. به دور از فوتبال او مربی خوب و جنتلمن است. او جادوگری است که همه مجذوب او می‌شوند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    تبلیغات متنی
    
    روی خط رسانه