`
شمانیوز
شما نیوز

سال ها تحقیق و تخصص بالینی منجر به درمان های موثری برای اختلالات سلامت روان نوزادان و اوایل دوران کودکی شده است. در اینجا نحوه عملکرد مداخلات برای ایجاد مهارت های مراقبتی مثبت و هماهنگ، آموزش راهبردهای حل مسئله و مقابله، و تقویت سیستم های پشتیبانی آمده است.

کودکان خردسال می توانند با چالش های سلامت روان روبرو شوند. عوامل زیادی در مشکلات سلامت روان نوزادان و کودکان خردسال نقش دارند - از اختلالات پزشکی و رشدی گرفته تا قرار گرفتن در معرض ناملایمات، مانند ضربه روحی یا استرسی که می‌تواند ناشی از موقعیت‌هایی مانند مشاهده خشونت خانگی/اجتماعی یا زندگی در فقر باشد. تخمین زده می شود که بین 9.5 تا 14.2 درصد از کودکان در سن تولد 5 سالگی اختلال عاطفی یا رفتاری را تجربه می کنند .

شاید تصور این که مشکلات سلامت روان برای چنین کودکان خردسالی چگونه است، دشوار باشد. اما مانند هر فردی، کودکان خردسال طیفی از احساسات را تجربه می کنند و به شیوه های منحصر به فرد و پویا واکنش نشان می دهند و موقعیت ها را به یاد می آورند. برای مثال:

نوزادان و کودکان نوپا این ظرفیت را دارند که اوج شادی و همچنین اعماق ،اندوه، ناامیدی و خشم و عصبانیت شدید را تجربه کنند.

مشکلات سلامت روان برای نوزادان و کودکان نوپا ممکن است در علائم فیزیکی مانند افزایش وزن ضعیف یا رشد آهسته، تاخیر در رشد، گریه‌های تسلی‌ناپذیر، مشکلات خواب، رفتار پرخاشگرانه و ترس فلج‌کننده منعکس شود .

علائم افسردگی، اضطراب، اختلال استرس پس از سانحه، اوتیسم و ​​سایر اختلالات سلامت روان می تواند در دوران نوزادی و نوپا ظاهر شود.

سلامت روان

سال ها تحقیق و تخصص بالینی منجر به درمان های موثری برای اختلالات سلامت روان نوزادان با وسایل بهداشتی کودک و نوزاد و اوایل دوران کودکی شده است. چنین مداخلاتی برای ایجاد مهارت های مراقبتی مثبت و هماهنگ، آموزش راهبردهای حل مسئله و مقابله، و تقویت سیستم های حمایتی کار می کند. برای نوزادان، آنها رشد اجتماعی، عاطفی و شناختی را با پرورش روابط سالم و ایجاد فرصت هایی برای بازی، کاوش، ارتباط و یادگیری ارتقا می دهند.

ما می توانیم آموزش های تخصصی درمان موثر سلامت روان برای کودکان خردسال و خانواده های آنها را در وب سایت های پزشکی معتبر که دارای سئو خوبی هستند مشاهده کنیم

سلامت روان

مداخلاتی که برای کودکان خردسال انجام می شود به ندرت کودک را به تنهایی درگیر می کند و معمولاً والدین یا مراقبان را همراه با نوزاد یا کودکان خردسال درگیر می کند. برخی از درمان‌های مبتنی بر شواهد که برای درمان انواع اختلالاتی که در اوایل دوران کودکی رخ می‌دهند، در دسترس هستند:

 • روان درمانی کودک و والدین (CPP)، که به علائم استرس پس از سانحه می پردازد.
 • درمان تعامل والد-کودک (PCIT)، که بر تغییر الگوهای تعامل والد-کودک تمرکز دارد. و

پیوستگی و فراگیری زیست رفتاری (ABC)

علاوه بر این، شروع زودهنگام سر (EHS) از رشد اجتماعی، عاطفی، شناختی و فیزیکی در کودکان خردسال از نظر اقتصادی محروم پشتیبانی می کند. مشکلات سلامت روان درمان نشده می تواند ریشه دوانده و در طول زمان بدتر شود و عواقب بالقوه جدی برای یادگیری زودهنگام، شایستگی اجتماعی و سلامت مادام العمر دارد. با سرمایه گذاری در درمان اولیه سلامت روان، می توان مسیر را با وسایل شخصی کودک و نوزاد برای کودکان تغییر داد، نیاز به درمان در مراحل بعدی زندگی را کاهش داد و در درازمدت در زمان و هزینه صرفه جویی کرد.

برای تغییر روند و در دسترس قرار دادن درمان های موثر برای خانواده های بیشتری، باید اطمینان حاصل کنیم که آنها در دسترس و مقرون به صرفه هستند. یکی از این راه‌ها این است که اطمینان حاصل شود که برنامه‌های حمایتی و سایر بیمه‌گران سلامت به پزشکان سلامت روان برای انواع خدماتی که ثابت شده کار می‌کنند - که در بسیاری از شهرها چنین نیست - به هزاران کودک اجازه می‌دهد تا در مسیر رشدی سالم پیشرفت کنند. این امر به نوبه خود از هزینه های پرهزینه بهداشت، آموزش ویژه و حتی عدالت نوجوانان در آینده جلوگیری می کند. بسیار مهم است که والدین، متخصصان، سیاست گذاران و سیاستمداران دور هم جمع شوند و در حال حاضر روی سلامت روان کودکان سرمایه گذاری کنند - و از مزایای مثبت آن برای نسل ها بهره ببرند.

سوالات متداول:

6 روش رایج درمان اختلال روانی کدامند؟ اکثر پزشکان سلامت روان یکی از شش نوع روان درمانی را انجام می دهند:

 • رفتار درمانی.
 • درمان شناختی.
 • درمان بین فردی
 • روانکاوی.
 • روان درمانی روان پویشی.
 • روان درمانی حمایتی

چگونه می توان درمان سلامت روان را بهبود بخشید؟

 • تعداد بیمارستان های روانی را زیاد کنید.
 • خدمات بهداشت روانی جامعه ایجاد کنید.
 • توسعه خدمات بهداشت روان در بیمارستان های عمومی
 • خدمات بهداشت روان را در مراقبت های اولیه بهداشتی ادغام کنید.
 • خودمراقبتی را ترویج دهید.

موثرترین درمان برای اکثر اختلالات سلامت روان چیست؟

روان درمان توسط یک متخصص بهداشت روان آموزش دیده ارائه می شود. روان درمانی افکار، احساسات و رفتارها را بررسی می کند و به دنبال بهبود بهزیستی فرد است. روان درمانی همراه با دارو موثرترین راه برای ارتقای بهبودی است.

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید