`
شمانیوز
شما نیوز

حقوق بازنشستگان افزایش یا کاهش ؟

پرویز احمدی پنجکی (نایب رئیس کانون بازنشستگان استان تهران) با انتقاد از وضعیت نامناسب درمان گفت: دارو و درمان بیشترین بخش دستمزد را می‌بلعند و سفره کارگران و بازنشستگان را خالی می‌کنند.

یکی از بحث های پر چالش و همیشگی در تمام دولت ها مسئله پرداخت حقوق بازنشستگان و میزان افزایش حقوق بازنشستگان است. طبق روال هر ماهه سازمان تامین اجتماعی حقوق بازنشستگان از بیستم هر ماه پرداخت می شود. بازنشستگان جدیدا خواستار رسیدگی بشتر به مسئله افزایش حقوق در لایحه بودجه هستند و برای همسان سازی حقوق بازنشستگان در چند ماه اخیر دست به اعتراض و نوشتن نامه به رئیس جمهور کرده اند. در ادامه آخرین خبر از حقوق بازنشستگان رامیخوانید.

نایب رئیس کانون بازنشستگان استان تهران گفت: کارکنان و بازنشستگان کشوری و لشکری و مراکز درمانی دولتی سرانه درمان دریافت می‌کنند، اما دولت بابت بیمه‌شدگان و مراکز درمانی تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی ریالی پرداخت نمی‌کند.

 پرویز احمدی پنجکی (نایب رئیس کانون بازنشستگان استان تهران) با انتقاد از وضعیت نامناسب درمان گفت: دارو و درمان بیشترین بخش دستمزد را می‌بلعند و سفره کارگران و بازنشستگان را خالی می‌کنند. 

احمدی پنجکی با اشاره به اینکه با افزایش سن و رسیدن به دوران بازنشستگی، بخش قابل توجهی از حقوق، صرف تامین هزینه‌های درمانی و بیمارستانی می‌شود، گفت: هزینه دارو، ویزیت پزشک، عمل‌های جراحی، مراجعات آزمایشگاهی، کلینیکی و پاراکلینیکی باعث شده بازنشستگان بخش قابل توجهی از حقوق خود را صرف درمان کنند و همین امر سفره‌های بازنشستگان را کوچک کرده است. 

وی با اعلام اینکه در بخش درمان سازمان تامین اجتماعی قانون الزام وجود دارد اما به درستی اجرا نمی‌شود، گفت: قرار بر این است که سازمان تامین اجتماعی در مقابل حق بیمه‌هایی که در سی سال دوران اشتغال از کارگران می‌گیرد، درمان آنان را در هنگام اشتغال و دوران بازنشستگی تامین کند اما با کمال تاسف امروزه کارگران و بازنشستگان با چالش بزرگ درمان روبرو هستند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید
دیگر رسانه ها