`
شمانیوز
شما نیوز

۵۰۰ محصول ایران خودرو در اختیار افراد خاص

یکی از مصیبت های صنعت خودرو که منتج از ساختار غلط خودروسازی است؛ روابط آشکار و پنهان بین شرکت های خودروسازی و افراد حقیقی و حقوقی خاص و پرنفوذ است.

ایران خودرو محصولات خود را پیش فروش کرد.محصولات ایران خودرو به صورت قرعه کشی ارائه می شد که محصولات ایران خودرو طرفدار زیادی دارد.محصولات ایران خودرو با قیمت جدید ارائه میشود.

یکی از مصیبت های صنعت خودرو که منتج از ساختار غلط خودروسازی است؛ روابط آشکار و پنهان بین شرکت های خودروسازی و افراد حقیقی و حقوقی خاص و پرنفوذ است. یکی از این مصادیق، فروش و یا در اختیار قرار دادن خودرو به این قبیل افراد است. در تازه ترین خبرها مشخص شده حدود ۵۰۰ خودرو متعلق به گروه صنعتی ایران خودرو در اختیار افراد خاص خارج از خودروسازی است که مدت های زیادی است از آن استفاده می کنند.

بررسی ها نشان می دهد این خودروها در اختیار ایدرو، وزارت صمت، سازمان بازرسی، صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی، دانشگاه تهران، استانداری البرز، بسیج، راهور، فرمانداری تهران، فرمانداری اراک، سازمان حمایت، وزارت اطلاعات، شورای عالی امنیت ملی، نماینده مجلس،خیریه دارالقرار، گمرک، سازمان ملی استاندارد و …. است.

اینکه این خودروها با چه هدفی در اختیار این سازمان ها قرار گرفته و چرا تاکنون به ایران خودرو عودت داده نشده و هزینه خدماتی آن بر عهده چه کسی است، سوالات جدی می باشد که باید مدیران ایران خودرو در خصوص آن شفاف سازی کنند. آن هم در شرایطی که خودروسازان با مشکل عرضه خودرو دست و پنجه نرم می کنند و بسیاری از مردم نمی توانند یک خودرو با قیمت مناسب خریداری کنند. ارائه این گونه خدمات خاص توسط ایران خودرو به افراد خاص جای تامل و بررسی دارد. متاسفانه خواسته یا ناخواسته چنین روابطی با نهادهای خاص از جمله نظارتی ها و سیاست گذاران می تواند زمینه را برای بده بستان های سیاسی و گاها فساد فراهم کند.

پول کمتر، ماشین بهتر

نخستین مزیت برای خرید اقساطی خودرو و شرکت در طرح‌های فروش اقساطی ایران خودرو و سایپا این است که می‌توان با رقمی پایین‌تر خودرویی بهتر سوار شد.

مثلا تصور کنید کسی بخواهد با رقمی معادل یکصد میلیون تومان نسبت به خرید خودرو اقدام کند. اینجاست که بجز پراید دست دوم و کارکرده گزینه دیگری برای خریدار محترم باقی نخواهد ماند. اما همین فرد اگر سراغ شرکت‌های معتبر فروشنده خودرو مثل فرنام خودرو برود، می‌تواند با همان یکصد میلیون تومان خودروهای مختلفی مثل پژو ۴۰۵ و یا سمند از ایران خودرو و یا تیبا و ساینا از سایپا بخرد و آنرا فوری تحویل بگیرد.

شاید بگویید خرید نقدی دست دوم فقط یکبار هزینه دارد و تمام اما خرید اقساطی به پرداخت ماهانه موکول می‌شود و اگر کسی بخواهد در طرح فروش اقساطی ایران خودرو و سایپا شرکت کند، باید در ادامه هم هزینه اقساط را بپردازد. اما این حرف درست و دقیق نیست؛ به عللی که در ادامه خواهد آمد.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید
دیگر رسانه ها