شمانیوز

شبکه مردمی اطلاع رسانی(شمانیوز): رعایت نکردن نکات ایمنی در استفاده از تاورکرین (جرثقیل ثابت) در یک پروژه ساختمانی در حال ساخت در کیش، تعمیر کار را مجروح و روانه بیمارستان کرد .

به گزارش خبرنگار شبکه مردمی اطلاع رسانی(شمانیوز): رییس آتش نشانی جزیره کیش روز شنبه در گفت وگو با ایرنا در مورد این حادثه و علت وقوع آن گفت: تعمیرکاری که قصد جابه جایی تاور در محوطه یک پروژه مسکونی واقع در محدوده پارک سیمرغ را داشت به علت نبستن یکی از چهار پیچ مهار آن، باعث شد تا دستگاه کنترل خود را از دست داده و از ارتفاع 18 متری بر روی بخشهای دیگر این ساختمان و ساختمان همجوار سقوط کند.

وی در مورد تلفات احتمالی این حادثه گفت: خوشبختانه به دلیل اینکه کسی در محوطه سقوط دستگاه نبود، حادثه مجروح یا تلفات دیگری نداشت .

اسدی زنوز افزود: پس از اعلام این حادثه ،ماموران آتش نشانی بلافاصله در محل حاضر شدند و پس از ایمن کردن دستگاه و اطراف آن، عملیات رها سازی برای نجات این مصدوم که در ارتفاع 18 متری از سطح زمین قرار داشت انجام شد .

وی اظهار داشت : مامورین آتش نشانی فرد مصدوم 32 ساله را که از ناحیه یک دست و یک پا دچار شکستگی شده بود را با دستگاه بالابر و با ایمنی کامل به سطح زمین منتقل کردند که توسط اورژانس به بیمارستان منتقل شد .

رییس آتش نشانی کیش با تاکید بر رعایت نکات ایمنی و استاندارد در تمامی مراحل کار گفت: دستگاه تاور کرین یک دستگاه تخصصی است که نیاز به یک مهارت خاص دارد که در صورت رعایت نکردن آن شاهد بروز چنین حوادثی هستیم .

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied