شمانیوز
کد خبر : 2569

شبکه مردمی اطلاع رسانی(شمانیوز):خبرگزاری آنا: 2 شهید گمنام امروز در واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد با حضور مسئولان دانشگاهی تدفین شدند.  

به گزارش خبرنگار شبکه مردمی اطلاع رسانی(شمانیوز)، مراسم تشییع و تدفین دو شهید گمنام امروز همزمان با شهادت حضرت جواد الائمه علیه السلام در واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی با حضور جمعی از مسئولان کشوری، دانشگاهی و مردم شهید پرور برگزار شد.

در این مراسم فرهاد دانشجو رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، خسرو دانشجو رئیس واحد علوم و تحقیقات و مهدی چمران رئیس شورای شهر تهران حضور داشتند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به اینکه عظمت ملت ایران به دلیل خون شهداست، خطاب به شهدای گمنام این دانشگاه گفت‌: شهدا خوش آمدید، ما به شهدا افتخار می کنیم وشما نور چشم ما هستید.

به گزارش خبرنگار آنا، فرهاد دانشجو رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در مراسم تشییع و تدفین دو شهید گمنام اظهار داشت: شهید و شهادت در لغت به معنای شهود و حضور است.

وی ادامه داد: شهید شاهد چه صحنه ای است و در چه صحنه ای حضور دارد؟ پیامبر اکر م (ص) می فرمایند: شهدا شاهدان من در روز قیامت هستند و در جای دیگر می فرمایند شهید در هنگام جان دادن منزل خود را مشاهده می کند.

دانشجو افزود: امروز ما پذیرای شهدا هستیم و قدمشان بر این جایگاه علم و عالم مبارک باد.

وی خطاب به شهدا گفت: شهدا خوش آمدید ، ما به شهدا افتخار می کنیم وشما نور چشم ما هستید.

همچنین رئیس واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی گفت:‌ حضوردو شهید گمنام در این واحد، جامعه دانشگاهی دانشگاه آزاد را یاری خواهد کرد که اجازه ندهند در هیچ مقطع و زمانی بین شهدا، آرمان‌های شهدا و جامعه‌ دانشگاهی فاصله ایجاد شود.

به گزارش خبرنگار آنا، خسرو دانشجو در مراسم تشییع و تدفین دو شهید گمنام ضمن عرض تسلیت به مناسبت سالزور شهادت امام جواد (ع) گفت: امروز به برکت خون شهدا فضای دانشگاه‌ها آکنده از عشق و محبت و پیروی از ولایت است.

وی ادامه داد: امروز دو شهید گمنام را در واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد به خاک می سپاریم و به خاک سپاری این دو شهید وظیفه ای ما را بسیار سنگین تر خواهد کرد.

دانشجو افزود: حضور این دو شهید در دانشگاه آزاد اسلامی ضمن اینکه وظیفه ای مسئولان را سنگین تر می کند باعث می شود که برکت وجود آنها شامل حالمان شود و ما را در راه رسیدن به اهداف عالیه نظام جمهوری اسلامی یاری خواهد رساند.

رئیس واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی گفت: حضور این دو شهید به ما یادآوری خواهد کرد که ما نیز همچنان که این دو شهید در مسیر حق گام بر داشته اند وظیفه داریم که با پیروی از مقام معظم رهبری در مسیری که مطلوب امام خمینی و مقام معظم رهبری است گام برداریم .

دانشجو ادامه داد:حضوردو شهید گمنام در این واحد، جامعه دانشگاهی دانشگاه آزاد را یاری خواهد کرد که اجازه ندهند در هیچ مقطع و زمانی بین شهدا، آرمان‌های شهدا و جامعه‌ دانشگاهی فاصله ایجاد شود.

وی گفت‌: به برکت این دو شهید اجازه نخواهیم داد که هیچ جریانی اعم از فتنه یا هر جریان دیگری ما را از مسیر راهنمایی شده توسط مقام معظم رهبری دور کند و ما از شهدا ، مقام معظم رهبری و آرمانهای امام راحل پیروی خواهیم کرد به امید روزی که آمریکا ، اسرائیل و انگلیس و تمام اعیادی شیطان قطع امید کند کما اینکه حضور پر شور شما این را نوید می‌دهد.

دانشجو تاکید کرد: امیدواریم حضور دو شهید گمنام بهانه‌ای باشد که احاد مردم ، دانشگاه آزاد را قابل دانسته و دائما به بهانه‌ای زیارت این دو شهید بزرگوار به این دانشگاه بیایند و پیوندی گرم تر بین لایه های اجتماع دانشگاه و خارج ایجاد شود.

وی خاطر نشان کرد: ما بهانه‌ای پیدا کرده ایم که دور هم جمع شده و نکاتی را یادآوری کنیم که هر از گاهی باید آن را به یاد داشته باشیم ضمن اینکه حضور شهدا مایه‌ای افتخار و برکت نظام جمهوری اسلامی خواهد بود.

دانشجو در پایان گفت: این جمعی که در این مکان جمع شده اند قدم بر دلهای ما گذاشته اند و انشاء الله ره روان خوبی باشیم و با راهنمای مقام معظم رهبری مسیر را به خوبی طی کنیم.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه