شمانیوز
کد خبر : 4235

شبکه مردمی اطلاع رسانی(شمانیوز):این بار ترکیدگی لوله آب در شمال شهر حدود ۲۰۰ نفر از شهروندان را آواره کرد. ۲ نفر زیر آوار گرفتارشدند. حوادث اینگونه در تهران پایانی ندارد و مسئولان ذی‌ربط بی‌توجه از کنار آن می‌گذرند.

به گزارش خبرنگار شبکه مردمی اطلاع رسانی(شمانیوز)، صبح امروز لوله آب در نیاوران ترکید و 2 ساختمان آسیب دیدند. در این حادثه 2 خانم زیر آوار گرفتار شدند که توسط آتش‌نشانان از زیر آوار خارج شدند.

همچنین کل معابر دچار آب گرفتگی شده و معابر و کوچه های منتهی به محل حادثه فعلاً مسدود شده است.

بیش از 50 واحد مسکونی خانه های خود را تخلیه کرده و حدود 200 نفر آواره شدند چرا که ساختمان ایمنی نیست و احتمال ریزش دوباره وجود دارد.

دراین حادثه به گفته شاهدان عینی لوله آب ترکید و آب کل معابر و پارکینگ‌های منازل اطراف را پر کرد.

فریبرز صالحی معاون آب رسانی شهر تهران در این باره به خبرنگار فارس گفت که لوله آب در خیابان مرجان دچار نشتی شد و خاک فروکش کرد.

وی ادامه داد: آب را در حال حاضر قطع کرده‌ایم و در حال مهار حادثه هستیم.

معاون آب رسانی شهر تهران با اشاره به اینکه لوله 400 میلی متری نشتی کرده است، گفت: حفره‌ای به شعاع حدود 10 متر در محل حادثه ایجاد شده است.

وی با تأکید بر این موضوع که در این حادثه خسارت جانی نداشته‌ایم،گفت: اما خسارت مالی دیده شده است.

صالحی اضافه کرد: کارشناس بیمه خسارت را تعیین کرده و آن را پرداخت خواهیم کرد.

همچنین جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش‌نشانی به خبرنگار فارس گفت که با اشاره به ترکیدگی لوله اصلی آب در خیابان نیاوران کوچه مرجان گفت: ساعت 4:50 دقیقه امروز این حادثه رخ داد.

وی ادامه داد:مقدار زیادی آب کوچه را در بر گرفته و به خیلی از خانه ها سرایت کرده است.

به گفته ملکی، بخش های از چند ساختمان 3 و 5 طبقه تخریب شده است.

سخنگوی سازمان آتش نشانی اضافه کرد: 2 نفر از ساکنان در زیر آوارها گرفتار شدند که آتش نشانان آنها را خارج کرده اند.

به گفته ملکی،50 واحد مسکونی تخلیه شده است و محل ناامن است.

بر اساس این گزارش، ساختمان‌های دیگری در تهران است کە هر لحظه امکان ریزش آنها وجود دارد و کسی توجهی بە آنها نمی‌کند و این ساختمان‌های بیشتر در جنوب و مرکز شهر است که بافت‌های آنها فرسوده و همچنین لوله‌‌های آب در آنجا فرسوده است.

بارها حوادث اینگونه در خیابان منیریه تهران رخ داد و برای شهروندان مشکلات زیادی ایجاد کرد.

حوادث گود برداری غیراصولی، ریزش ساختمان و ترکیدگی لوله در تهران و کشته شدن شهروندان در این حوادث به امر عادی تبدیل شده است و کسی پاسخگو نیست و هر کس دیگری را مسئول می دادند.

در بسیاری از موارد وقتی حوادث اینگونه در تهران رخ می دهد مسئولان ذی ربط معتقدند که چون ساختمان بیمه است خسارت را پرداخت می کنند و اصلا برای آنها جان مردم مهم نیست و بی‌توجه از کنار اینگونه حوادث رد می‌شوند.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    تبلیغات متنی
    
    روی خط رسانه