شمانیوز

شبکه مردمی اطلاع رسانی(شمانیوز):کری خوانی و رجزهای گاه و بی گاه آبی ها و قرمزها که در آستانه دربی پایتخت چند برابر می شود، اصل و اساس هواداری از دو تیم محبوب را رقم می زنند. در میان هنرمندان هم هستند چهره هایی که طرفدار دو آتشه یکی از دو تیم استقلال و پرسپولیس هستند.

به گزارش خبرنگار شبکه مردمی اطلاع رسانی(شمانیوز)،چه آنکه می گوید پرسپولیس در زمین حمام خون راه می اندازد و چه آنکه می گوید استقلال، بمبش را توی هجده قدم حریف منفجر می کند، یادشان رفته که هر دو تیم برد و باخت و مساوی داشته اند. اما کری خوانی و رجزهای گاه و بی گاه آبی ها و قرمزها که در آستانه دربی پایتخت چند برابر می شود، اصل و اساس هواداری از دو تیم محبوب را رقم می زنند. فردا، ساعت سه بعدازظهر گلادیاتورهای آبی و قرمز روبروی هم قرار می گیرند تا برگ دیگری روی تاریخ بازی های این دو تیم اضافه شود و درجه تب هوادارانشان دوباره تا مرز تشنج بالا برود و فروکش کند. در میان هنرمندان هم هستند چهره هایی که طرفدار دو آتشه یکی از دو تیم استقلال و پرسپولیس هستند. روزنامه تماشا مجال کری خوانی و پیش بینی را برای این هنرمندان فراهم کرد و به طور اتفاقی با جمعی از آنها تماس گرفت خودتان بخوانید و لذت ببرید. فرزاد فرزین: پرسپولیس می برد بعد از بازی به همه استقلالی ها می خندم! من اعتقاد دارم که وقتی علی کریمی در بازی نیست، اصلا نمی شود نام این بازی را دربی گذاشت. مزه بازی می رود اگر کریمی نباشد. ولی در کل تجربه نشان داده که هر وقت پرسپولیس قبل از بازی ضعیف تر از حریفش به نظر آمده، برنده بوده.

حس من می گوید که بازی 2- یک به نفع پرسپولیس تمام می شود. البته اگر پرسپولیس کریمی را داشت. من بدون هیچ شکی می گفتم که برنده پرسپولیس است. البته استقلالی ها خیلی فکر نکنند که تیمشان الان بارسلوناست. از این خبرها هم نیست. من می دانم که استقلال بازنده بازی است و بعد از بازی به همه استقلالی ها می خندم! شهاب رمضان: مساوی می شود کریمی به بازی می رسد! من همیشه پرسپولیسی بوده و هستم و این بار هم با همان انرژی برای دیدن برد تیم مح-بوبم بازی را تماشا می کنم. ولی به نظرم این بازی باز هم مساوی می شود. یک - یک نتیجه ای است که من پیش بینی می کنم و به نظرم برای استقلال فرهاد مجیدی گل می زند و برای پرسپولیس هم کریم انصاری فرد.

نبود علی کریمی ضربه مهلکی است که به قرمزها وارد شده و از او چهره های مهم بازی بود که به دربی نرسید. ولی من حسم این است که کریمی به بازی جمعه می رسد و بازی می کند! من برای شخص امیر قلعه نویی احترام زیادی قائلم، به نظرم ایشان مربی خوبی هستند ولی قطعا استقلال برنده این بازی نخواهد بود. همیشه دربی که می شود یاد استانکو می افتم که به نظر من موفق ترین مربی تاریخ دربی برای پرسپولیسی ها بوده است. کامبیر دیرباز: پرسپولیس می برد 3- یک می زنیم! اینکه دیگر نیازی به کل کل و کری خواندن ندارد! واقعیتی است که همه قبول کرده اند پرسپولیس جمعه می برد. فقط غیبت علی کریمی و مهدی مهدوی کیا یک ذره نگرانمان کرده بود که آن هم مهم نیست چون می دانم پرسپولیس یک تیم است که همه با هم برای یک هدف می جنگند.

مثل روز برایم روشن است که پرسپولیس می برد. اگر برگ برنده استقلال امیر قلعه نویی باشد، خب برگ برنده پرسپولیس هم روحیه رفاقتی است که سال ها بود در آن وجود نداشت اما از روزی که یحیی گل محمدی سرمربی پرسپولیس شده این اتفاق در پرسپولیس افتاده و همه چیز عالی است. حدس می زنم ما این بازی را 3- یک از استقلال ببریم. ناصر گیتی جاه: فرقی ندارد من مخلص همه ایرانی ها هستم مسئله فوتبال نیست، من کلا ورزش را دوست دارم و فکر می کنم ورزش عامل و باعث سلامت جامعه است. انجام ورزش یک جور باعث سلامتی و نشاط می شود و تماشای آن جور دیگر. تماشای فوتبال کلی انرژی به آدم ها می دهد و فکر می کنم تفریح سالم و جذابی برای جوان ها است. بازی پرسپولیس و استقلال را هم حتما تماشا می کنم و از تماشای آن لذت می برم اما واقعا هر دو تیم را یک اندازه دوست دارم و نتیجه برایم فرقی نمی کند. من طرفدار همه ورزشکارها و جوان ها هستم چه استقلال ببرد و چه پرسپولیس. من عاشق و مخلص همه ایرانی ها هستم. امیدوارم بازی جوانمردانه و قشنگی را جمعه ببینیم. احسان علیخانی: مساوی می شود کریمی باشد می بریم! اگر علی کریمی بود با اعتماد به نفس بیشتری می توانستم حرف بزنم حالا که نیست کار یک مقدار سخت شده! با اینحال پیش بینی من این است که اگر علی کریمی در بازی نباشد دربی مساوی می شود ولی اگر باشد شک ندارم برنده می شویم. البته فکر می کنم علی در دربی بازی کند ولی باید ببینیم چه اتفاقی می افتد. محمد سلوکی: پرسپولیس می برد هر دو عزیز هستند من هم مثل اکثر ایرانی ها عاشق فوتبال هستم و مسابقات لیگ برتر را دنبال می کنم. بازی استقلال و پرسپولیس هم که معلوم است چیز دیگری است. صمیمانه امیدوارم بازی خوبی باشد و همه از تماشای آن لذت ببریم اما باور کنید بیشتر از اینکه نتیجه بازی برایم مهم باشد دعا می کنم بازی بدون حاشیه و جنجال انجام شود و به خصوص تماشاگران برخورد و رفتار مناسبی داشته باشند و کام هیچ کس تلخ نشود.

هفته گذشته در بازی «گهر» و «راه آهن» تماشاگران گهری رفتار واقعا زیبا و قابل تحسینی داشتند. گهری ها به نظرم طرفداران عجیب و غریبی هستند و می توانند الگوی خوش رفتاری باشند. من هر دو تیم را دوست دارم و ترجیح می دهم اسمی از تیم مورد علاقه ام نبرم. هر دو عزیز هستند حالا چه فرقی می کندکه من طرفدار پرطرفدارترین تیم آسیا هستم. رضا یزدانی: استقلال می برد ایمان موسوی چغر است!

شک نکن استقلال بازی جمعه را می برد. هیچ کدام از این کری ها و رجزهایی هم که پرسپولیسی ها می خوانند، تاثیری ندارد و آخرش مطمئن باش استقلال با اختلاف یک گل برنده دربی خواهد بود. گل استقلال را یا فرهاد مجیدی می زند یا ایمان موسوی. این ایمان موسوی بازیکن چغر و خوبی است و خوب هم گل می زند. شک نکنید که مثل همیشه حق استقلال است که ببرد. زنده باد آبی همیشه قهرمان. سحر قریشی: استقلال می برد خیالم راحت است مگر می شود من فوتبال را دوست نداشته باشم؟! معلومه که دوست دارم. در بازی های داخلی هم که قطعا جذابترین بازی، بازی استقلال و پرسپولیس است. البته همه بازی های استقلال برای من جذاب هستند. فکر می کنم دیگر تقریبا همه می دانند من یک طرفدار پر و پا قرص استقلالم. الان به شدت درگیر کارم و مشغول بازی در فیلم «پنج ستاره» هستم. دعا می کنم روز بازی سر کار نباشم و بتوانم بازی را مستقیم نگاه کنم، هر چند خیالم راحت است و مطمئنم استقلال می برد. محسن افشانی: پرسپولیس می برد در بدترین شرایط مساوی پرسپولیسی هستم آن هم از نوع دو آتیشه. مطمئنم تیم محبوبم، پرسپولیس، اینبازی را می برد و از الان با همه دوستانم سر این برد شرط بستم. مگر اصلا غیر از این ممکناست؟ یک فوتبال است و یک پرسپولیس با رفقا قرار گذاشتیم که جمعه بازی را دور هم و دسته جمعی ببینیم. نصف لذت بازی به همین دور هم نگاه کردن آن است.

حالا البته بین خودمان باشد اگر هم پرسپولیس یک درصدنبرد اما مطمئنم که امکان ندارد ببازد و نتیجه این بازی در بدترین شرایط مساوی خواهد بود. فکر می کنم جمعه شاهد بازی درخشانی خواهیم بود و مخصوصا علی کریمی، کریم انصاری فرد و حسین ماهینی می ترکانند. علی ضیاء: پرسپولیس می برد 6 تا نزنیم شانس آوردند! ما دو تا می زنیم. ما یعنی پرسپولیس! امیر قلعه نویی هم برای اولین بار دربی را می بازد، چون فکر می کنم تا امروز در دربی نباخته. با همه احترامی که برای امیر قلعه نویی قائلم و خودش هم می داند خیلی دوستش دارم، باید بگویم اگر جمعه به استقلال 6 تا نزنیم شانس آورده اند! وگرنه دوتا که روی شاخش است!

ان شاءالله یکی از گل ها را کریم انصاری فرد می زند و یکی دیگرش را هم محمد نوری. فعلا تکلیفمان معلوم نیست دربی را کجا می بینیم، ولی قطعا همه دوستانی که دور هم جمع می شویم پرسپولیسی هستیم و قرار است با یکسری دوستان بازیگر پرسپولیسی بنشینیم و دربی را نگاه کنیم. همه آن جمع پرسپولیسی اند چون اصلا نمی توانیم یک آبی را در جمع مان تحمل کنیم! (می خندد) بهنام تشکر: استقلال می برد کی می تواند با ژنرال ما مبارزه کند؟ شک نکن استقلال می برد! اصلا همه چیز دارد به سمتی حرکت می کند که استقلال ببرد. ما کلا برگ برنده ایم، یعنی استقلال برگ برنده مان است. فرهاد مجیدی، آرش برهانی، مهدی رحمتی، خسرو حیدری، مجتبی جباری و ... هر کدام برای خودشان برگ برنده استقلال هستند. اگر پرسپولیس در این بازی ببرد جزو اتفاقات نادر و عجایب هفتگانه دنیاست! امیرخان که کارش را خوب بلد است، اصلا کی می خواهد و می تواند با ژنرال ما مبارزه کند؟ دکتر هم که آن بالا نشسته و خوب دارد می برد. دمش گرم کارش درست است و تیم را خیلی خوب بسته. بنده خدا پرسپولیس که این هفته نمی تواند از رده نهم تکان بخورد، حالا باید ببینیم رقیب هفته بعدش چه تیمی است و می تواند امیدوار باشد در جدول تکان بخورد یا نه! با برد جمعه استقلال، حساب کار دست تراکتورسازی هم می آید که بیشتر حواسش را جمع کند! چه کنیم دیگر ... یک استقلال است و یک دنیا. نرگس محمدی: پرسپولیس می برد نکنه سر این بازی سکته کنم؟! من که یه پرسپولیسی دو آتشه ام و مطمئنم که این بازی رو پرسپولیس می بره. البته اگه هم نبره مساوی می شیم ولی شک نکنید که استقلال برنده این بازی نیست. پیش بینی ام هم اینه که با یک گل برنده می شیم. اون گل زیبا رو هم کریم انصاری فرد می زنه، ضمن اینکه استقلال جز فرهاد مجیدی حرفی برای گفتن نداره.

اما پرسپولیس با یحیی گل محمدی نشون داده که می تونه برنده این بازی مهم باشه. من تمام بازی های پرسپولیس را در این فصل دنبال کردم و متوجه شدم که پرسپولیس چقدر تو این چند بازی اخیر داره خوب کار می کنه. بازی های پرسپولیس - استقلال همیشه برای من پر از هیجان بوده و اینقدر داد می زنم که صدام بعد از بازی در نمیاد. همیشه می ترسم نکنه سر این بازی سکته کنم! شاید بد نباشه بدونید که همه خاندان ما استقلالی هستن و فقط من و دوتا از پسرخاله هام پرسپولیسی هستیم. به خاطر همین استقلالی ها رو هم دوست دارم و برام شخصیت قابل احترامی دارن. دانیال عبادی:فقط آرزوی موفقیت می کنم آرزو می کنم هر دو تیم موفق باشند و آن تیمی که بهتر بازی کند از زمین پیروز خارج شود. من در هر دو این تیم ها دوستانی دارم و برای همه آنها آرزوی موفقیت می کنم. امیرحسین رستمی: پرسپولیس می برد پرسپولیس حمام خون راه میندازه! من یک سریال فوتبالی بازی کردم و نمی دونم چرا همه فکر می کنن من فوتبالی ام! به خدا من هیچ علاقه ای به فوتبال ندارم و فقط فوتبال های ملی رو دنبال می کنم. درباره فوتبال های ملی باید اینو بگم که از شنیدن این جمله بعد از باخت هایی که باعث میشه ما به جام جهانی نریم متنفرم و می خوام بالا بیارم وقتی میگن: «ما هم قسم شدیم که به جام جههانی بعدی بریم.» واقعا نمی فهمم چرا این جمله مسخره رو تحویل مردم می دن. من علاقه ای ندارم که درباره فوتبال حرف بزنم اما جالبه که بگم چند سال پیش که یک روزنامه، مسابقه پیش بینی برای نتایج جام جهانی بین هرنمندان برگزار کرده بود. من با 17 امتیاز در صدر جدول بودم و جایزه اش هم سفر به هلند رفتم و خیلی هم خوش گذشت. من با امیر قلعه نویی و علی پروین دوست هستم ولی اصلا برام مهم نیست که پرسپولیس این بازی رو می بره یا پیروزی! برای جمعه ساعت 3 برنامه ای که دارم این است که دوستانم قرار است به خانه مان بیایند تا بازی را با هم تماشا کنیم. من واقعا هیچ نظری درباره نتیجه این بازی ندارم چون اهمیتی برام نداره اما اطمینان بهتون می دم که پرسپولیس جمعه برای استقلال حمام خون راه میندازه! کامران تفتی: نمی دانم امیدوارم تیمی که حقش برد باشه برنده بشه حقیقتش این است که من فوتبال تماشا می کنم اما آنقدر دغدغه ام نیست که بتونم پیش بینی کنم. به خاطر همین هر چقدر تلاش کنید که من پیش بینی کنم موفق نمی شوید. چون من این کارو نمی کنم. بازی های دربی را همیشه نگاه کرده ام اما متاسفانه نمی تونم این دربی رو ببینم به خاطر اینکه سر صحنه فیلمبرداری هستم اما امیدوارم تیمی برنده میدون باشه که حقش برد باشه. این رو هم بگم که من بیشتر طرفدار پر و پا قرص والیبال و بسکتبال هستم تا فوتبال. لیلا بلوکات: پرسپولیس می برد پدرم خوشحال می شه من همیشه بازی های دربی را دنبال می کنم ولی واقعیتش این است که اصلا برام اهمیتی نداره که کدوم تیم می برده به خاطر اینکه من طرفدار تیم ملی ام و بین این دو تیم هم باز طرفدار تیم ملی ام! اما خب استقلال الان شرایط خوبی داره و صدر جدوله و پرسپولیس چیزی برای از دست دادن نداره و میاد که برنده این بازی شه و منم بدم نمیاد که پرسپولیس برنده بازی شه چون پدرم پرسپولیسی و من خوشحال می شم اگه ایشون خوشحال شه. متاسفانه جمعه همون ساعت تمرین تئاتر دارم و به شدت درگیرم چون امسال در جشنواره فجر دوتا کار دارم. سارا منجزی: استقلال می برد ایمان موسوی پدیده بازی است من عاشق فوتبال هستم و خیلی جدی و پیگیر مسابقات فوتبال را دنبال می کنم. بازی های تیم های اروپایی و آمریکای جنوبی را هم می بینم و دوست دارم اما باشگاه های ایرانی برای من چیز دیگری هستند و به سختی تماشای بازی ها را از دست می دهم. من می توانم ادعا کنم که همه بازی ها را نگاه می کنم. بچه که بودم تحت تاثیر مامانم که طرفدار شدید پرسپولیس بود من هم پرسپولیسی بودم اما بزرگتر که شدم استقلال تیم محبوبم شد. من دوستان زیادی در هر دو تیم استقلال و پرسپولیس دارم اما دوستان پرسپولیسی ام هم می دانند من استقلالی هستم. هیچ بازی از استقلال نیست که من ندیده باشم و آرزو می کنم در بازی روز جمعه هم بتوانند موفق باشند. تو این بازی چندتا از بچه ها هستند که به نظر من بیشتر از بقیه انگیزه دارند و فکر می کنم بازی ویژه ای را از آنها ببینیم. یکی از آنها فرهاد مجیدی است که خیلی انگیزه دارد. جواد نکونام هم فکر می کنم بازی خوبی را ارائه بدهد و نهایتا ایمان موسوی که به نظرم می تواند پدیده این بازی باشد. این جوان واقعا فوق العاده است و از وقتی به استقلال آمده عالی بازی کرده. من دوستان زیادی در استقلال دارم اما مردی که بسیار برایشان احترام قائل بودم و شخصیت ویژه و ممتازی داشتند مرحوم ناصر حجازی بودند. ایشان از دوستان خوب من بودند که در وین با هم آشنا شدیم. من و خانم بهنوش طباطبایی برای بازی در سریال «از یاد رفته» همراه گروه در وین بودیم. همان زمان آقای حجازی و آقای فتح الله زاده هم آنجا بودندو ما با هم آشنا شدیم. آقای حجازی یک آقای به تمام معنا و بسیار جنتلمن و بی نظیر بودند و من خاطرات خیلی خوبی از ایشان دارم. در کل همیشه عقیده داشتم و دارم که ورزشکاران شخصیت های سالم و قابل احترامی دارند و امیدوارم همه آنها بتوانند موفق باشند.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied