شمانیوز
کد خبر : 46378

شبکه مردمی اطلاع رسانی(شمانیوز): مدیرکل مدیریت بحران استانداری قزوین گفت: طوفان عصر دوشنبه بخشی از مناطق غرب و جنوب غربی این استان از جمله شهرستان های تاکستان و بویین زهرا را درنوردید که موجب مصدومیت 20 نفر شد که البته جراحات آنان شدید نیست.

به گزارش خبرنگار شبکه مردمی اطلاع رسانی(شمانیوز): علی محمد آهنی دوشنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: وقوع طوفان در شهرهای تاکستان، اسفرورین، خرمدشت، ضیاءآباد در شهرستان تاکستان و شال و دانسفهان در شهرستان بویین زهرا گزارش شده است. وی با بیان اینکه در پی وقوع طوفان برق بخشی از شهرهای خرمدشت و ضیاء آباد و روستاهای اطراف آنها قطع شده است و حدود 20 تیر چراغ و انتقال برق از جای خود کنده شده است، گفت: نیروهای امدادی می کوشند تا برق این مناطق را وصل کنند. آهنی همچنین با اشاره به بارش شدید باران و تگرگ در قزوین و برخی مناطق این استان، گفت: این موضوع نیز موجب آبگرفتگی برخی معابر و خیابان های قزوین و سیلاب در برخی مناطق شهر تاکستان شد. مدیرکل مدیریت بحران استانداری قزوین با بیان اینکه فعلا نمی توان میزان خسارات وارده را پیش بینی و برآورد کرد، افزود: با بررسی کارشناسان مدیریت بحران طی روزهای آینده می توان میزان دقیق خسارات وارد شده را اعلام کرد. سازمان هواشناسی قزوین روز گذشته پیش بینی کرده بود که آسمان این استان روز دوشنبه ابری در برخی ساعات همراه با بارش باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید همراه خواهد بود. براساس پیش بینی این سازمان، آسمان برخی از مناطق استان قزوین روز سه شنبه نیز با پدیده وزش باد نسبتا شدید روبرو خواهد بود. شهرستان های تاکستان و بویین زهرا به ترتیب دارای 172 و 164 هزار نفر جمعیت می باشند. تاکستان یکی از مناطق بادخیز کشور به شمار می رود به طوریکه بزرگترین نیروگاه بادی خاورمیانه در این شهرستان احداث شده است. تکمیلی 1 :
فرماندار تاکستان با اعلام آمار جدید مجروحان طوفان عصر روز دوشنبه در این شهرستان گفت: در پی وقوع این حادثه 86 تن دچار آسیب دیدگی و مصدومیت شدند.
ایرج حیدری دوشنبه شب در گفت وگو با ایرنا با بیان اینکه پیش از این آمار مصدومان 20 تن بود، افزود: 68 تن از آسیب دیدگان طوفان تاکستان به صورت سرپایی مداوا شدند.
وی اضافه کرد: 17 تن از مصدومان این حادثه نیز در مراکز درمانی تاکستان بستری شدند و یک تن نیز برای درمان به قزوین اعزام شد.
فرماندار تاکستان، علت بیشتر مصدومیت ها در این حادثه را ریزش آوار منازل فرسوده خواند و گفت: هم اکنون با کمک نیروهای امدادی، نیروی انتظامی، سپاه و بسیج شرایط این شهرستان عادی است.
حیدری با اشاره به قطعی برق در برخی مناطق شهر دانسفهان در پی طوفان عصر دوشنبه گفت: پست 63کیلوواتی برق این شهر دچار آسیب دیدگی شده است و هم اکنون با حضور نیروهای بخش فوریت شرکت توزیع برق برای رفع این مشکل تلاش می شود.
وی با اشاره به قطعی برق در شش روستای شهرستان تاکستان به دلیل وقوع طوفان و باد شدید، افزود: برق چهار روستا وصل شده اما بدلیل شدت آسیب دیدگی به زیرساخت ها برق روستاهای یاری آباد و لوشکان هنوز وصل نشده است.
فرماندار تاکستان گفت: با هماهنگی نیروهای امدادی، نیروی انتظامی، سپاه و بسیج حادثه دیدگان در این 2 روستا به طور موقت در مکان های مناسب اسکان داده شده اند.
حیدری با بیان اینکه طوفان تاکستان تعدادی از درختان در مناطق مختلف را قطع و به چند خودرو نیز آسیب وارد کرد، افزود: تا زمان بررسی کامل نمی توان برآوردی از میزان خسارات وارد شده ارایه کرد.
وی اظهار داشت: ستاد مدیریت بحران شهرستان تاکستان برای مقابله با حوادث احتمالی غیرمترقبه به حالت آماده باش کامل درآمده است.
شهرستان تاکستان به مرکزیت تاکستان دارای 172هزار نفر جمعیت است و در غرب استان قزوین قرار دارد.
تاکستان یکی از مناطق بادخیز کشور به شمار می رود به طوری که بزرگترین نیروگاه بادی خاورمیانه در این شهرستان احداث شده است.
طوفان روز دوشنبه در مناطق غرب و جنوب غربی استان قزوین علاوه بر تاکستان بخش هایی از شهرستان بویین زهرا را نیز درنوردید.
پیش از این هواشناسی قزوین پیش بینی کرده بود که برای روز دوشنبه آسمان این استان، ابری در برخی ساعات همراه با بارش باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید همراه است.
هواشناسی قزوین همچنین پیش بینی کرده است که برخی مناطق این استان روز سه شنبه با وزش باد نسبتا شدید روبه رو خواهد شد.
آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه