شمانیوز
کد خبر : 925428

تحولات در گذر است و اخبار روز هیچ گاه متوقف نخواهد شد؛ خبر‌هایی رسمی و گاه غیر رسمی؛ خبر‌هایی که مورد توجه قرار می‌گیرد یا ممکن است همه به راحتی از کنار آن بگذرند. رسانه‌های خبری هر یک به فراخور وابستگی جناحی خود، خبر‌هایی را برجسته می‌کنند و در مواردی هم از کنار آن می‌گذرند. اگر خبر به‌ما‌هو خبر موضوعیت داشته باشد، وابستگی جناحی نباید در کمرنگ و پر رنگ منتقل کردن آن تأثیری داشته باشد.

برنامه اعضای حزب اعتماد ملی برای انتخابات

سخنگوی حزب اعتماد ملی گفت: «اعضای حزب اعتماد ملی با توجه به خواست دبیرکل این حزب که در جلسه اخیر شورای مرکزی توسط همسر ایشان قرائت شد، برای کاندیداتوری در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی نام نویسی خواهند کرد.»اسماعیل گرامی‌مقدم در تشریح جزئیات جلسه امروز کمیته تعامل حزب اعتماد ملی گفت: «با توجه به پیام مهدی کروبی، دبیرکل حزب اعتماد ملی که در آخرین جلسه شورای مرکزی این حزب توسط فاطمه کروبی، همسر ایشان قرائت و در آن از اعضای خواسته شد تا برای انتخابات یازدهمین دور مجلس شورای اسلامی ثبت نام کنند، کمیته تعامل حزب امروز مصوب کرد تا آقایان الیاس حضرتی، محمدعلی افشانی، محمدصادق جوادی‌حصار، رئوف قادری، سیدرحیم ابوالحسنی و جمعی دیگر از اعضای شورای مرکزی این حزب ملی برای انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ثبت نام کنند.»

divider1آغاز فیلمبرداری پایتخت6/تصاویر جدید بازیگران

تصویربرداری «پایتخت ۶» به کارگردانی سیروس مقدم و حضور بازیگران اصلی در شیرگاه آغاز شد. تصویربرداری «پایتخت۶» به کارگردانی سیروس مقدم در شیرگاه مازندران آغاز شد.

 

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

divider1

پزشکیان: برنامه ای برای جانشینی لاریجانی ندارم

مسعود پزشکیان بعد از ظهر امروز در زمان ثبت‌نام برای مجلس یازدهم در جمع خبرنگاران در فرمانداری تبریز اظهار کرد: برنامه‌ای برای ریاست قوه مقننه و نبود آقای لاریجانی ندارم.وی با تاکید بر اینکه باید انتخابات استانی بود، تصریح کرد: اگر انتخابات به صورت استانی باشد بهتر است و اگر احزابی باشد که بیشتر می‌توان جلوتر رفت ولی متاسفانه نه احزاب داریم و نه انتخابات را استانی می‌کنیم و این منجر می‌شود تا هر کسی برای شهرستان خود تلاش کند و اعتبار تکه تکه شود.وی در رابطه با نبود آقای لاریجانی گفت: اینکه در مجلس یازدهم لاریجانی نیست، موضوع مهمی نیست زیرا مگر لاریجانی چی بود که اگر نباشد چیزی فرق کند و البته این شامل حال همه ما هم می‌شود زیرا این افراد نیستند که اثرگذارند بلکه رفتار و عملکرد آنهاست که اثر دارد.

divider1

چه گروه‌هایی مشمول طرح رتبه بندی معلمان نمی‌شوند؟

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه معلمان مدارس غیردولتی نیز عمدتا استخدام دولت نیستند و مشمول رتبه‌بندی نمی‌شوند گفت: این طرح ویژه معلمان رسمی و پیمانی است.

 

جهت مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

divider1

احدیان: بعید می‌دانم قالیباف در انتخابات مجلس ثبت نام کند

خراسان رضوی مدیرمسئول روزنامه خراسان گفت: آخرین خبری که از آقای قالیباف داریم این است که بنای ورود ندارند، در عین حال فشار بسیار زیادی روی ایشان برای ثبت نام وجود دارد و اکثر جریان‌های نیروهای مختلف فشار وارد می‌کنند. بعید می‌دانم شاهد حضور ایشان باشیم.

divider1

زمان واریز یارانه آذر ۹۸

صد و ششمین مرحله  یارانه نقدی ساعت ۲۴ روز چهارشنبه ۲۰ آذر ماه ۹۸ به حساب سرپرستان خانوار  واریز و قابل برداشت خواهد شد.لازم به ذکر است که مبلغ یارانه دریافتی هر یک از مشمولان  دریافت یارانه نقدی همانند ماه‌های گذشته ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان است.

 

جهت مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

divider1

روحانی امسال قید روز دانشجو را زد

معاون فرهنگی وزارت علوم با تاکید بر این که رئیس جمهور فردا ۱۶ آذر (روز دانشجو) برنامه عمومی با دانشجویان ندارد گفت: تاکنون هیچ برنامه‌ای از سوی دفتر رئیس جمهور به مناسبت روز دانشجو اعلام نشده است و فردا رئیس جمهور هیچ جلسه عمومی با دانشجویان ندارد. غفاری خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه برنامه مناسبتی رئیس جمهور در روز دانشجو از یک هفته پیش اعلام می‌شد و امروز تاکنون این برنامه از سوی دفتر ایشان اعلام نشده است بنابراین به احتمال زیاد امسال برنامه‌ای به این مناسبت نخواهند داشت البته باید منتظر بود که آیا تغییری در برنامه ایشان ایجاد خواهد شد یا نه. وی در پایان در خصوص برخی اخبار در مورد درخواست دفتر رئیس جمهور به منظور برگزاری برنامه ۱۶ آذر در یکی از دانشگاه‌های علوم پزشکی از وزارت بهداشت گفت: این خبر صحت ندارد و هنوز برنامه‌ای از سوی دفتر ایشان به وزارت علوم یا بهداشت اعلام نشده است.

divider1

ثبت‌نام مسکن ملی از فردا در پنج استان آغاز می‌شود

ثبت‌نام از متقاضیان طرح اقدام ملی در استان‌های یزد، همدان، چهارمحال و بختیاری، خوزستان و کرمانشاه صبح فردا - شنبه - ۱۶ آذرماه آغاز می‌شود.

 

جهت مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

divider1

نماینده نزدیک به لاریجانی اصلاح طلب شد

عضو فراکسیون مستقلین مجلس گفت: اگر مشکلی پیش نیاید در انتخابات ۹۸ در همان لیست اصلاح‌طلبان قرار خواهم گرفت. به گزارش خبرنگار مهر، بهروز نعمتی پس از ثبت نام در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که آیا در لیست اصلاح طلبان قرار می‌گیرد یا خیر؟ گفت: بله- برخی از اصلاح طلبان ممکن است به این موضوع انتقاد داشته باشند، اما تصور می‌کنم اگر مشکلی پیش نیاید در همان لیست اصلاح طلبان قرار خواهم گرفت. وی افزود: بعد از انتخابات مجلس دهم دوستانی که نتوانستند در این مجلس حاضر شوند و رای لازم را کسب کنند به دنبال این بودند که از همان روز اول، مجلس را ناکارآمد نشان دهند. نماینده مردم تهران در مجلس بیان کرد: از آن کمیته ۷ نفره‌ای که در این زمینه تشکیل دادند بگیرید تا جایی که رسید به سخنرانی‌ها و موضوعات مختلف و این مجموعه از هیچ موضوعی فروگذار نکردند. این طیف هنوز به دنبال آن هستند که مجلس را ناکارآمد نشان دهند.

 

divider1

پیش‌بینی بهزاد نبوی از حضور ناطق نوری در انتخابات

فعال سیاسی اصلاح‌طلب درباره پابرجا مانده ائتلاف اصلاحات و روحانی گفت: امروز هرچه جبهه اعتدالیون را گسترده‌تر کنیم، به سود اصلاح‌طلبان است. اصلاح طلبان از هم‌جهتی آقایان ناطق، علی مطهری و ... در خیلی از زمینه‌ها سود می‌برند، نه این‌که زیان کنند. بهزاد نبوی در گفتگو با نامه نیوز درباره احتمال حضور علی اکبر ناطق نوری برای نامزدی انتخابات مجلس آینده گفت: نمی‌دانم، ولی بعید می‌دانم حاضر باشند. وی درباره پابرجا مانده ائتلاف اصلاحات و روحانی گفت: امروز هرچه جبهه اعتدالیون را گسترده‌تر کنیم، به سود اصلاح‌طلبان است. اصلاح طلبان از هم‌جهتی آقایان ناطق، علی مطهری و ... در خیلی از زمینه‌ها سود می‌برند، نه این‌که زیان کنند. این فعال اصلاح طلب یادآور شد: مواضع آقای روحانی در خیلی از زمینه‌ها به اصلاح طلبان نزدیک است و باید از این نزدیکی استقبال کرد و نگریخت. باید پذیرفت که این طیف هم نگران اوضاع کشور و ملت و منافع ملی هستند و این نگرانی در انحصار اصلاح طلبان نیست.

divider1

اعلام سهمیه بنزین معلولان + جزئیات

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور درباره جزئیات سهمیه بندی بنزین برای افراد دارای معلولیت توضیحاتی داد.

 

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

divider1

بی‌اطلاعیِ پیرهادی از تصمیم قالیباف برای انتخابات

سخنگوی شورای ائتلاف اصولگرایان در پاسخ به سوالی درخصوص احتمال کاندیداتوری محمدباقر قالیباف برای انتخابات مجلس یازدهم گفت: اطلاعی در این خصوص ندارم. محسن پیرهادی سخنگوی شورای ائتلاف اصولگرایان در با مهر درباره آخرین وضعیت لیست اصولگرایان گفت: ائتلاف اصولگرایان در حال طی مسیر خود بوده و مجامع آن در استان‌ها و شهرستان‌ها در حال برگزاری است. وی ادامه داد: تاکنون در حدود ۳۰۰ مجمع شهرستانی برگزار شده و الباقی نیز طی روز‌های آینده برگزار می‌شود. عضو سابق شورای شهر تهران اظهار داشت: پیش از این در بیانیه‌ای از تمامی کسانی که در خود توانایی دیده و طبق بیانیه گام دوم انقلاب، تخصص حل مشکلاتی که کشور گریبان‌گیر آن است را دارا هستند دعوت کرده بودیم تا در زمان ثبت نام، نام نویسی کنند. پیرهادی افزود: مجلس در حال حاضر دچار یک ضعف جدی شده و در نظر جامعه از وجاهت خود افتاده است. باید گروه و جمعی که می‌توانند امید را به جامعه بازگردانند به مجلس آمده تا در حوزه کارآمدی و تخصص در بعد تقنینی و هم در بعد نظارتی فعالیت کنند.

divider1

 مدارس استان اردبیل در روزهای شنبه و یکشنبه تعطیل است

به دلیل برودت هوا و بارش برف، شنبه و یکشنبه تمامی مدارس استان اردبیل تعطیل اعلام شد.

 

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

divider1

امام جمعه مشهد: گرانی بنزین چه ربطی به چونه نان دارد؟

نماینده، ولی فقیه در خراسان رضوی با بیان اینکه متأسفانه ایمن‌سازی اقتصادی نداریم، گفت: بنزین گران شده چه ربطی به چونه نان دارد که نان کوچک‌تر شود مدیران جامعه روی مسئله بایستند اینکه برخی بگویند دچار گرانی هستیم بیخود می‌گویند، این چه حرفی است؟ شما نمی‌توانید مدیریت کنید، باید بایستید، با این نرخ‌ها ایمن‌سازی اقتصاد معیشتی در جامعه به هم می‌خورد و اگر این موضوع به هم خورد برای دشمن موج ایجاد می‌شود.

divider1

عارف: جوانان با انگیزه و نخبه در انتخابات ثبت نام کنند

رئیس فراکسیون امید با بیان اینکه در ۴۰ سال گذشته همیشه به تکلیفی که برعهده ام بوده عمل کرده‌ام و در آینده هم همینگونه عمل خواهم کرد از جوانان باانگیزه ونخبگان خواست در انتخابات مجلس یازدهم برای پیگیری مطالبات به حق مردم و جلوگیری از به حاشیه رفتن نهاد قانون‌گذاری کشور ثبت نام کنند.

divider1سرقت سنگین از حساب بانکی بازیکن سابق استقلال

سارقین در زمانی که اسماعیل شریفات در بازی پیکان برابر صنعت‌نفت حضور داشته، حساب او را خالی کرده‌اند.

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

  • ناشناس

    عالي

آنچه دیگران میخوانند :
    تبلیغات متنی
    
    روی خط رسانه