شمانیوز

معاون نظارت و سنجش دانشگاه علمی کاربردی گفت: متوسط سن ورودی های سال ۹۸ نسبت به ورودی های سال ۹۷ تقریباً یک سال کاهش دارد که نشان از استقبال دانش آموختگان دوره‌های متوسطه از این دانشگاه است.

به گزارش خبرنگار شمانیوز به نقل از مهر : معاون نظارت و سنجش دانشگاه علمی کاربردی گفت: متوسط سن ورودی های سال ۹۸ نسبت به ورودی های سال ۹۷ تقریباً یک سال کاهش دارد که نشان از استقبال دانش آموختگان دوره‌های متوسطه از این دانشگاه است.

محسن محمدزاده از پذیرش مرحله تکمیل ظرفیت در دوره‌های کاردانی فنی، کاردانی حرفه‌ای، مهندسی فناوری و کارشناسی حرفه‌ای (ناپیوسته) مهرماه سال ۱۳۹۸در ۳۵۶۴ کدرشته‌محل این دانشگاه خبر داد.

وی افزود: افزایش استقبال داوطلبان از ثبت نام در دانشگاه جامع علمی کاربردی نسبت به سال گذشته ناشی از ارتقاء کیفی فعالیت های آموزش مهارتی در مراکز آموزش علمی کاربردی است که مورد توجه متقاضیان و خانواده های آنان قرار گرفته است.

معاون نظارت و سنجش دانشگاه جامع علمی کاربردی ادامه داد: به‌ علاوه متوسط سن ورودی های سال ۹۸ نسبت به ورودی های سال ۹۷ تقریباً یک سال کاهش را نشان می دهد که این نیز نشان از استقبال دانش آموختگان دوره‌های متوسطه به این دانشگاه است.

وی ادامه داد: از این فرصت باید استفاده کرد و از همکاری دفتر گسترش وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و سازمان سنجش آموزش کشور برای اجرایی شدن برنامه ششم توسعه مبنی بر ۳۰ درصد سهم آموزش های مهارتی تشکر ویژه کرد.

وی گفت: در مجموع تعداد بالغ بر ۳۵۰۰۰ نفر داوطلب در مرحله مذکور ثبت‌نام اولیه کرده و به صورت مشروط در کلاس‌ها تا اعلام نتیجه نهایی از طریق سازمان سنجش آموزش کشور حضور یافتند.

 محمدزاده اظهار داشت: در آن دسته از رشته‌محل‌های پذیرش دانشگاه در دوره‌های کاردانی فنی، کاردانی حرفه‌ای، مهندسی فناوری و کارشناسی حرفه‌ای (ناپیوسته) مهرماه سال ۱۳۹۸ که ظرفیت پذیرش آن‌ها در مهرماه تکمیل نشده بود از داوطلبان متقاضی رشته‌های مربوط بر اساس شرایط و ضوابط پذیرش مندرج در دفترچه‌ دوره‌های مذکور و دستورالعمل‌های اجرایی ارسالی به مراکز آموزشی از تاریخ ۲ آذر ۹۸  تا ۱۳ آذر ۹۸ پذیرش مرحله «تکمیل ظرفیت» انجام شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه