شمانیوز

معاون پشتیبانی، برنامه ریزی و توسعه مدیریت آموزش و پرورش هرمزگان گفت: در۸ماهه نخست سال جاری بیش از یک هزار و ۳۵ میلیارد ریال در قالب وام صندوق ضروری به فرهنگیان اعطاء شده است.

به گزارش خبرنگار شمانیوز به نقل از مهر : معاون پشتیبانی، برنامه ریزی و توسعه مدیریت آموزش و پرورش هرمزگان گفت: در۸ماهه نخست سال جاری بیش از یک هزار و ۳۵ میلیارد ریال در قالب وام صندوق ضروری به فرهنگیان اعطاء شده است.

مرتضی رئیسی حسنلنگی با عنوان اینکه در تلاش هستیم تا با تعاملات و ابزارهای موجود استان، زمینه ساز رفاه فرهنگیان هرمزگان را فراهم آوریم، افزود: یکی از مسیرهای رفاهی تشکیل صندوق ضروری فرهنگیان بوده است که در استان هرمزگان بیش از ۳۳ هزار و ۱۵۰ نفر عضو دارد.

وی اضافه کرد: از ابتدای سال جاری تا کنون بیش از هزار و ۳۵ میلیارد ریال در قالب وام صندوق ضروری به بیش از پنج هزار و ۵۳۵ نفر اعطا شده است.

رئیسی حسنلنگی تصریح کرد: هدف از تشکیل صندوق ضروری می‌توان به رفع مشکلات مالی و اعطای وام بین کارکنان هر منطقه و شهرستان که عضویت در این صندوق دارند، اشاره کرد.

این مسئول سقف وام صندوق ضروری در مناطق مختلف را به تعداد پاره سهم افراد متقاضی عضو این صندوق مرتبط دانست و گفت: وام صندوق ضروری در بین شهرستان‌های استان هرمزگان از ۱۰۰ میلیون ریال تا ۶۵۰ میلیون ریال متغیر است که مطابق دستورالعمل صندوق ضروری کشور تا سه برابر موجودی افراد عضو قابل پرداخت است.

رئیسی حسنلگی ادامه داد: پاره سهم افراد عضو از حقوق آنها کسر و به خزانه واریز می‌گردد و اگر این هزینه کسر شده از خزانه به موقع به حساب صندوق ضروری فرهنگیان استان‌ها واریز گردد، سرعت مدت زمان پرداخت وام به همکاران عضو زودتر افزایش می‌یابد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه