شمانیوز

تحولات در گذر است و اخبار روز هیچ گاه متوقف نخواهد شد؛ خبر‌هایی رسمی و گاه غیر رسمی؛ خبر‌هایی که مورد توجه قرار می‌گیرد یا ممکن است همه به راحتی از کنار آن بگذرند. رسانه‌های خبری هر یک به فراخور وابستگی جناحی خود، خبر‌هایی را برجسته می‌کنند و در مواردی هم از کنار آن می‌گذرند. اگر خبر به‌ما‌هو خبر موضوعیت داشته باشد، وابستگی جناحی نباید در کمرنگ و پر رنگ منتقل کردن آن تأثیری داشته باشد.

مردم ری خواستار جدایی از تهران هستند

محسن هاشمی: رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: این روز‌ها آلودگی هوا را شاهدیم و در شهرری هم آلودگی هوا بیشتر از سایر بخش‌ها است و این ظلم بزرگی است که از تهران به ری می‌رسد. به همین دلیل است که اهالی شهرری بر موضوع جدایی از تهران تاکید می‌کنند و موضوع دیگری که آن‌ها را به سمت جدا شدن سوق می‌دهد بحث کهریزک و آرادکوه است. البته از بهشت‌زهرا و توسعه آن هم نباید غافل شد که این هم یکی از دلایل مردم شهرری است که به واسطه آن حرف از جدایی ری و تهران می‌زنند.
 
divider1

مقصر بودن صداوسیما در خصوص اعلام تعطیلی دانشگاه‌ها

استانداری تهران در اطلاعیه‌ای با اشاره به اینکه مرجع اعلام تعطیلی‌ها به علت آلودگی هوا این استانداری است، ناکید کرد که رسانه‌ها تنها از طریق کارگروه اضطرار و استانداری تهران پیگیری این خبر باشند و مردم نیز صرفا از منابع رسمی و موثق پیگیر اخبار تعطیلی‌ها شوند.

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید 

divider1


انتخابات برای اصلاح‌طلبان تمام شده است

عباس عبدی، تحلیلگر سیاسی اصلاح طلب در واکنش با ردصلاحیت برخی اصلاح‌طلبان به خبرآنلاین گفت:تصمیمات هیئت اجرایی فاقد اهمیت شده‌اند. بر اساس تفسیری که شورای نگهبان از اختیارات خود دارد، این هیئت‌ها بیشتر صوری هستند. اصلا نیازی به این کار نیست، زیرا خود اصلاح‌طلبان از ثبت‌نام استقبال نکرده‌اند که بخواهند رد صلاحیت شوند یا نشوند. مسئله انتخابات برای اصلاح‌طلبان تمام شده است و اگر در انتخابات شرکت کنند برای آن است که به هرحال حضوری داشته باشند. لیست دادن یا ندادن اصلاح طلبان تفاوتی در ماجرا ایجاد نمی‌کند، نیروی چندانی پای کار نمی‌آید که لیست را تبلیغ کند. مسئله اصلی اصلاح‌طلبان مردمی هستند که کلا فاقد اعتماد و نگاه مثبت به جریان انتخابات شده‌اند. در انتخابات آینده اصلا نباید فکر کنید که اصولگرایان رقیب اصلاح طلبان هستند. رقابت اصلی اصلاح‌طلبان با جامعه است. ۳۰ نفر که هیچ، اصولگرایان ۳۰۰ کاندیدا‌ها هم معرفی کنند، اهمیتی ندارد. چه مجلسی است که چند نفر در مجمع درباره درستی یا غلطی مصوبه اش تصمیم می‌گیرند، اعتبار مجلس از بین رفته است. ترکیب مجلس آینده هم غیراصلاح طلبی است، هم چوب لای چرخ دولت خواهد گذاشت و تنش ایجاد می‌کند.

 

divider1

تعطیلی مدارس دوشنبه 2 دی

در شبکه های اجتماعی شایعه شده است به دلیل  آلودگی هوا مدارس دوشنبه 2 دی تعطیل می باشد.

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید 

divider1

میرسلیم: مردم به‌دنبال مجلس مستقل، پاسخ‌گو و غیر وامدار هستند

عضو شورای ائتلاف نیرو‌های انقلاب با بیان اینکه مردم به دنبال مجلس مستقل، پاسخ‌گو و غیر وامدار هستند، گفت: شفاف‌سازی مسائل مالی مهم است، چون مردم از فساد‌های اخیر خسته شده‌اند. سیّدمصطفی میرسلیم، عضو شورای ائتلاف نیرو‌های انقلاب اسلامی در نشست مسئولان، دبیران و شورای بانوان ائتلاف نیرو‌های انقلاب با اشاره به اهمیت موضوع انتخابات مجلس گفت: ائتلاف ما حول محور فهرست واحد برای انتخابات مجلس شورای اسلامی است و باید به افراد شایسته و جامعه را به میدان بیاوریم. عضو شورای ائتلاف نیرو‌های انقلاب اسلامی ادامه داد: وقت ما برای انتخابات بسیار محدود است و از این رو باید جلوی هر نوع رقابت درون جریان انقلاب گرفته شود

divider1

تعطیلات نیم فصل برای استقلال فرا رسید

با لغو بازی تیم های استقلال برابر سپاهان در مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی نیم فصل برای آبی ها رسما فرارسید.

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید 

divider1

کشور‌های اسلامی با دینار طلا دادوستد خواهند کرد

روزنامه صهیونیستی اسرائیل هیوم نوشت: در نشست سران که در کوالالامپور برگزار شد نخست‌وزیر مالزی اعلام کرد قصد دارد دینار طلای اسلامی را برای تجارت با قطر و ایران به کار گیرد. ماهاتیر محمد امروز شنبه اعلام کرد: ایران، مالزی، ترکیه و قطر در حال بررسی به کارگیری طلا در دادوستد‌های تجاری هستند تا از این طریق بتوانند تحریم‌های اقتصادی اعمال‌شده علیه تعاملات بانکی با ایران و قطر را دور بزنند. ماهاتیر محمد با اشاره به واحد پول اسلامی که در قرون وسطی رایج بود، گفت: پیشنهاد کردم که ایده به کارگیری دینار طلا را مورد بررسی قرار دهیم، ما آن را با جدیت بررسی می‌کنیم و امیدواریم که سازوکاری را برای اجرایی شدن این نوع دادوستد بیابیم.

divider1

پرسپولیس الان باید در لیگ آزادگان بازی می‌کرد!

مدیر رسانه ای باشگاه استقلال گفت: مدیریت، سرمربی و حامیان تیم رقیب (پرسپولیس) از ابتدای فصل اتخاذ کرده‌اند تا نام باشگاه‌شان را از آن پسوند «حمایت‌های خاص» دور کنند.

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید 

divider1


وسع مالی دریافت کنندگان یارانه معیشتی ۶ ماه یکبار پایش می‌شود

میرزایی، سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان حمایت معیشتی گفت: اطلاعات بانکی خانوار‌هایی که یارانه معیشتی دریافت کردند و افرادی که در مرحله بعد نیز مشمول می‌شوند، در دوره‌های ۶ ماه یکبار انجام خواهد شد و اینگونه نیست که دریافت کنندگان یارانه معیشتی با این توجیه که مشمول شدند دیگر وسع مالی آن‌ها پایش نخواهد شد، برای همیشه مشمول این حمایت می‌شوند بلکه فرایند پایش اطلاعات مالی و بانکی هر ۶ ماه یکبار انجام خواهد شد. به این ترتیب امکان دارد افرادی که در حال حاضر حمایت معیشتی را دریافت می‌کنند بعد از پایش مالی در آینده مشمول نباشید یا بالعکس افرادی که در حال حاضر مشمول این حمایت نیستند در آینده از یارانه معیشتی بهره‌مند شوند؛ بنابراین از این به بعد اطلاعات بانکی همه دریافت کنندگان یارانه معیشتی مورد پایش قرار می‌گیرد. 

 

divider1

واریز سود سپردهای بانک شهر مطابق با دستورالعمل های بانک مرکزی 

معاون شعب و توسعه بازاریابی بانک شهر با تاکید بر اهمیت اجتناب از رقابت های ناموجه در پرداخت سود به سپرده گذاران گفت: سود سپردهای این بانک مطابق با دستورالعمل های بانک مرکزی است.

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید 

divider1

 

اسناد صندلی فروشی در دانشگاه آزاد در اختیار مجلس است

جبار کوچکی‌نژاد از طرح تقاضای اعمال ماده ۲۳۴ قانون آئین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی درباره «نحوه پذیرش دانشجو در دانشگاه آزاد» خبر داد. عضو کمیسیون «آموزش، تحقیقات و فناوری» مجلس تصریح کرد: در این تقاضا به موضوعاتی از قبیل: «صندلی فروشی» رسیدگی خواهد شد و در حال حاضر اسناد خوبی در این زمینه به دست آمده است. به عنوان مثال فردی در کنکور شرکت نکرده، اما در بهترین رشته آموزشی قبول شده است و یا اینکه فردی با رتبه ۷۰ هزار قبول شده، اما در صندلی ۲ هزار نشسته است. به همه این موارد باید رسیدگی شود.

divider1

صفر تا صد فعال‌سازی و دریافت رمز دوم کارت بانکی

مدیر امور فناوری اطلاعات بانک صادرات ایران گفت: از فردا اخذ رمز دوم اجباری می‌شود اما تا ١٥ دی‌ماه بین بانک‌ها فعال‌سازی رمز دوم مرحله‌بندی خواهد شد و هر بانکی بنا بر تعداد مشتریان، تعداد درگاه‌ها و تعداد شعب تا ١٥ روز آینده نسبت به اجباری شدن رمز دوم برای کاربران بانکی اقدام می‌کند.

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید 

divider1

پرده برداری حدادعادل از یک نمایش

رئیس شورای ائتلاف نیرو‌های انقلاب گفت: هیئت‌های اقتصادی از اروپا مدام به ایران می‌آمدند و مردم فکر می‌کردند آن‌ها در کشور سرمایه گذاری کرده و اتفاقی می‌افتد؛ این رفت و آمد‌ها یک نمایش بود.

divider1

مرز روانی دلار تغییر کرد

قیمت دلار امروز در اولین روز هفته در یک قدمی کانال ۱۳ هزار تومان ایستاد.

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه