شمانیوز

سخنگوی سازمان سنجش گفت: فردا (سه شنبه، ۲۳ اردیبهشت) آخرین مهلت ثبت نام آزمون کاردانی به کارشناسی سال ۹۹ است.

به گزارش شما نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان : فاطمه زرین آمیزی، سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور درباره آخرین مهلت ثبت نام در آزمون کاردانی به کارشناسی گفت: ثبت‌نام و شرکت در این آزمون از عصر روز چهارشنبه، ۱۷ اردیبهشت آغاز شده است. متقاضیان تا ساعت ۲۴ فردا  (سه‌شنبه، ۲۳ اردیبهشت) فرصت دارند تا با مراجعه به سایت سازمان سنجش برای ثبت نام، اقدام کنند.

زرین آمیزی بیان کرد: متقاضیان، ضرورت دارد که در مهلت در نظر گرفته شده و پس از مطالعه دقیق دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته و فراهم کردن مدارک و اطلاعات مورد نیاز ثبت‌نام، به پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش مراجعه و نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

او افزود: با توجه به اینکه ثبت نام و انتخاب رشته در این آزمون در یک مرحله انجام می‌شود؛ داوطلبان باید همزمان با ثبت نام نسبت به درج رشته محل‌های تحصیلی خود در فرم تقاضانامه اینترنتی با توجه به رشته‌های اعلام شده در دفترچه اقدام کنند.

 

او تاکید کرد: داوطلبان لازم است برای اطلاع از شرایط و ضوابط شرکت در این آزمون و نوع پذیرش رشته‌های امتحانی (با آزمون و یا براساس سوابق تحصیلی «بدون آزمون»)، دفترچه راهنمای مذکور را با دقت مطالعه کنند.

سخنگوی سازمان سنجش درباره زمان برگزاری این آزمون، گفت:  آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته جمعه ، ۱۴ شهریور برگزار خواهد شد.

زرین آمیزی درباره ظرفیت پذیرش در آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته ۹۹ دانشگاه‌ها گفت: ظرفیت آزمون کاردانی به کارشناسی سال ۹۹ برابر است با ۲۲۶ هزار و ۳۵۶ نفر که این تعداد در قالب ۵ هزار و ۲۷۴ رشته محل دانشجو پذیرش می‌کند.  

دستورالعمل و نحوه تکمیل تقاضانامه ثبت نام اینترنتی

به داوطلبان توصیه می‌شود که مطابق دستورالعمل مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته، ابتدا فرم پیش‌نویس تقاضانامه مندرج در دفترچه مذکور را تکمیل کرده و سپس بر اساس فرم پیش نویس با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی این سازمان اطلاعات لازم را براساس بند‌های برنامه نرم افزاری ثبت نام وارد کنند.

راهنمای جامع نحوه تکمیل فرم در برنامه نرم افزاری ثبت نام اینترنتی موجود است و داوطلبان برای کسب اطلاع بیشتر می‌توانند به این راهنما مراجعه کنند.

داوطلبان لازم است در درج اطلاعات ثبت‌نامی و انتخاب رشته دقت کنند. بدیهی است که در صورت مشاهده هرگونه مغایرت در موارد قید شده در تقاضانامه ثبت نام با مدارک داوطلب در صورت پذیرفته شدن در آزمون، مطابق مقررات و ضوابط رفتار خواهد شد.

چنانچه داوطلبی در مرحله ثبت‌نام اطلاعات اشتباه وارد کند و یا در ارسال عکس خود مرتکب اشتباه شود، به عنوان متخلف تلقی و برابر مقررات با او رفتار خواهد شد.

داوطلبان لازم است از روز سه‌شنبه، ۱۱ شهریور تا  روز پنجشنبه، ۱۳ شهریور با مراجعه به پایگاه اطلاع‌رسانی این سازمان نسبت به تهیه پرینت کارت و راهنمای شرکت در آزمون اقدام کنند. 

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه