شمانیوز

شرکت تولیدات بیوتکنولوژی کیوروک Curevac در شهر توبینگن آلمان در آزمایش پیش‌داروی ویروس سارس-کوو۲ به موفقیتی قابل‌توجه دست یافته است.

شرکت تولیدات بیوتکنولوژی کیوروک Curevac در شهر توبینگن آلمان در آزمایش پیش‌داروی ویروس سارس-کوو۲ به موفقیتی قابل‌توجه دست یافته است. یکی از نامزدهای اولیه برای تهیه واکسن کرونا در آزمایش روی حیوانات نتایج مثبتی نشان داده است. سیستم ایمنی بدن تعادل مناسبی نشان داده و این نشانه مقابله مؤثر با ویروس کرونا است.در این آزمایش تنها مقدار اندکی از نمونه پیش‌ واکسن کرونا به کار رفته و شرکت دارویی هم‌اکنون تولید مقدار زیادی از آن را آغاز کرده است.در روشی که پیش از این کارآیی خود را نشان داده، تنها بخشی از ژن‌های ویروسی و نه تمام یا بخش تضعیف‌شده آن، برای تولید واکسن کرونا به کار می‌رود. سیستم ایمنی بدن از همین بخش جزئی برای ساختن مواد تدافعی استفاده می‌کند.با این که شرکت کیوروک تولید سریع و مطمئن واکسن کرونا را امکان‌پذیر دانسته است، باز هم تولید داروی نهایی برای پیشگیری از اپیدمی کرونا چند ماهی طول می‌کشد.

به گزارش شمانیوز از ایرنا :  پیش‌دارویی که اکنون در آزمایش روی حیوانات موفق بوده، باید روی افراد داوطلب آزمایش شود. آزمایش بر روی انسان در چند مرحله صورت می‌گیرد؛ نخست روی چند نفر، بعد روی گروهی بیشتر و سرانجام بر روی چند هزار داوطلب که ارزیابی و تحلیل نتایج آن به زمان بیشتری نیاز دارد.

حدود صد شرکت و بنیاد تحقیقاتی برای ساختن واکسن کرونا از سوی سازمان بهداشت جهانی مورد تأیید قرار گرفته‌اند و کیوروک یکی از آنهاست. در این لیست چند شرکت آلمانی در وضعیت رقابتی مناسبی هستند. از جمله شرکت دارویی بیونتک Bionteck مستقر در شهر ماینز که چند روز پیش به اتفاق یک مؤسسه آمریکایی، مجوزی برای آزمایش یک پیش‌دارو بر روی ۲۰۰ داوطلب دریافت کرد.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه