شمانیوز

سهامدارانی که روش مستقیم را انتخاب کرده‌اند می‌توانند درباره فروش ۳۰ درصد از سهام خود تصمیم‌گیری کنند؛ این ۳۰ درصد چگونه محاسبه می‌شود؟

۳۰ درصد از سهام عدالت برای سهامدارانی که روش مستقیم را انتخاب کرده‌اند قابل معامله شده است.براساس آخرین آمارها ۲۵ درصد از سهامداران روش مستقیم را انتخاب کرده‌اند.این سهامداران برای معامله سهام عدالت خود دو راه پیش‌رو دارند، راه اول این که به بانکی شماره شبا خود را از آن بانک در سامانه ثبت کرده‌اند مراجعه کنند و فرم فروش ۳۰ درصد از سهام عدالت شان را پر کنند.اگر سهامدارای نخواهد از این طریق اقدام کند ۳۰ درصد از سبد سهام عدالت اش در پرتفوی بورسی‌اش قرار می‌گیرد.

به گزارش شمانیوزبه نقل از رکنا : به گفته سخنگوی ستاد راهبری سهام عدالت، افرادی که برای فروش سهام عدالت به کارگزاری‌ها مراجعه می‌کنند، می‌توانند سهام هر یک از شرکت‌ها را تا ۳۰ درصد انتخاب کرده و بفروشند.

هر یک از سهامداران مبلغی بین ۳۰۰ تا یک میلیون تومان سهام عدالت دارند که می‌توانند مبلغ دقیق آن را در سامانه سهام عدالت به آدرس samanese.ir ببینید.

همچنین براساس آخرین محاسبه‌ سبد سهام عدالت در بورس، ارزش آن ۱۶ برابر شده است که متناسب با عملکرد بورس تغییر می‌کند.

بنابراین برای محاسبه ۳۰ درصد، در مرحله اول باید مبلغ سهام عدالت (در سامانه به صورت دقیق درج شده) در عدد ۱۶ (میزان رشد سهام عدالت در بیش از ۱۰ سال گذشته است) ضرب شود.

در عملیات بعدی باید عدد به‌دست آمده از بالا، در عدد ۳۰ (میزان درصد آزاد شده سهام عدالت) ضرب شود.

در مرحله سوم عدد به درست آمده از ضرب بالا بر ۱۰۰ تقسیم می‌شود که معادل تومانی ۳۰ درصد از سهام را نشان می‌دهد.

سهام عدالت

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

  • زینب

    نحوه کنسل کردن فروش سهام عدالت چطوریه


روی خط رسانه