شمانیوز

علیرام نورایی متولد 18 فروردین 1356 در تهران بازیگر سینما و تلویزیون میباشد. وفعالیت سینمایی خود را با «گرگ و میش» آغاز نمود.

علیرام نورایی متولد 18 فروردین 1356 در تهران بازیگر سینما و تلویزیون میباشد. وفعالیت سینمایی خود را با «گرگ و میش» آغاز نمود. علیرام نورایی مربی ورزش پارکور در قاره کهن است. علیرام نورایی در زمینه ورزشهای رزمی از جمله موی تای نیز فعالیت دارد و یکبار از یک ترور جان سالم به در برده است.علیرام نورایی با مدل معروف صبا تاجیک ازدواج کرده که بیشتر به آنجلینای ایرانی مشهور است

 

32+(3)

علیرام نورایی با حضور جنجالی اش در فیلم های سیاسی پایان نامه و قلاده های طلا  باعث سیل انتقادات مردم از بازی وی شد و تا مدت ها در بایکوت خبری قرار گرفت ولی همچنان از بازی خود در این فیلم ها به شدت دفاع می کند.

 

ازدواج علیرام نورایی با انجلینای ایرانی+عکس

 

علیرام نورایی تصویری از استایل ژورنالی و خاص در صفحه اینستاگرامش منتشر کرده است.

 

علیرام نورایی+ عکس

 

فیلم های سینمایی علیرام نورایی

 1. ۱۳۹۵ امپراطور جهنم (پرویز شیخ طادی)
 2. ۱۳۹۴ جشن تولد (عباس لاجوردی)
 3. ۱۳۹۴ بی خوابی اسب‌ها (شهرام اسدزاده)
 4. ۱۳۹۳ یتیم‌خانه ایران (ابوالقاسم طالبی)
 5. ۱۳۹۰ استرداد(علی غفاری)
 6. ۱۳۹۰ هشتمین روز هفته (امیر سائلی)
 7. ۱۳۹۰ قلاده‌های طلا (ابوالقاسم طالبی)
 8. ۱۳۸۹ گلوگاه شیطان (حمید بهمنی)
 9. ۱۳۸۷ نفوذی (احمد کاوری،مهدی فیوضی)
 10. ۱۳۸۵ گرگ و میش (فیلم ۱۳۸۵) (قاسم جعفری)
 11. ۱۳۸۳ بازنده (قاسم جعفری)

 

زندگینامه علیرام نورایی

 

فیلم های تلویزیونی علیرام نورایی

۱۳۹۸ مسابقه مافیا  
۱۳۹۷ گاندو جواد افشار
۱۳۹۶ از یادها رفته بهرام بهرامیان
۱۳۹۶ سارق روح احمد معظمی
۱۳۹۶ محکومین سید جمال سید حاتمی حسین قناعت
۱۳۹۴ آسپرین فرهاد نجفی
۱۳۹۳ بزم آخر سجاد شهریاری
۱۳۹۳ جاده چالوس احمد معظمی
۱۳۹۲ ماتادور فرهاد نجفی
۱۳۹۲ هوش سیاه مسعود آب پرور
۱۳۹۱ سریال اینترنتی نفوذ آرش تیمورنژاد
۱۳۸۹ یک روز قبل صادق کرمیار
۱۳۸۹ قفسی برای پرواز یوسف سیدمهدوی
۱۳۸۹ عملیات ۱۲۵ ۱ بهروز افخمی
۱۳۸۸ مردان تاریخ ساز محمود معظمی
۱۳۸۷ شاید برای شما هم اتفاق بیفتد محمود معظمی
۱۳۸۶ شب مهتاب شهرام باباپور
۱۳۸۵ ازنفس‌افتاده قاسم جعفری
۱۳۸۵ جابر بن‌ حیان جواد افشار
۱۳۸۵ پول کثیف جواد افشار
۱۳۸۳ کمکم کن قاسم جعفری
۱۳۸۲ مسافری از هند قاسم جعفری
۱۳۸۱ آخرین آواز ققنوس مسعود تکاور
۱۳۸۰ شب آفتابی قاسم جعفری

 

تله فیلم های علیرام نورایی

  فیلم نیمه بلند «فیلم نیمه بلند پله» بازیگر
  تله‌فیلم «ساعت به وقت صفر» بازیگر
  تله‌فیلم نامه بازیگر
  تله‌فیلم کارد و پنیر بازیگر
  تله‌فیلم یکی از میان ما بازیگر
  تله‌فیلم خط باریک بازیگر
  تله‌فیلم گروگان بازیگر
  تله‌فیلم راهی عاشق بازیگر
  تله‌فیلم خواب برفی بازیگر
  تله‌فیلم حضور بازیگر
  تله‌فیلم بی پایان بازیگر
  تله‌فیلم شب مهتابی بازیگر
  خواهران غم بازیگر
  تله‌فیلم رفقای خوب بازیگر
  راهی به ملکوت

علیرام نورایی|بیوگرافی و عکسهای علیرام نورایی و همسرش

 

ماجرای عاشق شدن علیرام نورایی

بله من عاشق شدم و یکبار عشق واقعی را تجربه کردم . من در برهه ای از زمان عاشق شدم که اصلا به ازدواج فکر هم نمیکردم و اصلا جزو برنامه های زندگی ام نبود. اما دیدن همسرم تمام معادلات من را به هم ریخت و مسیر زندگی ام را تغییر داد . ما حدود 6 سال است که ازدواج کرده ایم و خداروشکر زندگی آرام و خوبی داریم.

 

بزرگترین معضلات جامعه

توهین در فضای مجازی یکی از بزرگترین معضلات جامعه ما است و من حتی برای رفع این معضل در چند سال پیش کمپین لطفا توهین نکنیم را به راه انداختم و برای ترویج آن بساری تلاش کردم . متاسفانه اوضاع فضای اجتماعی ما بسیار نابسامان است.

 

 علیرام نورایی پارکور

 

من آدم به شدت حسودی هستم ، اصلا مگر میشود فروردینی باشی اما حسود نباشی؟!

من زمانی که به دنیا آمدم نوه ارشد هر دو خانواده بودم و زمانی که برادرم پدرام به دنیا آمد درحالی که تنها 2 سال داشتم بند ناف برادرم را کندم و پدر و مادرم مجبور بودند برادرم را بالای کمد بگذارند…

 

 بیوگرافی علیرام نورایی

 

علیرام نورایی پارکور

مربی ورزش پارکور در قاره کهن است. او در زمینه ورزشهای رزمی نیز فعالیت دارد.

 

تمرین بوکس علیرام نورایی

 

علیرام نورایی در سریال آسپرین

در خلاصه داستان این سریال آمده است که آسپرین داستان یک پزشکی است که قصد دارد بر روی یکی از بیماران مرد خود آزمایش های عجیبی و غریبی انجام دهد. اما نتایج آزمایش ها چیزی خارج از تصور پزشک روی می دهد و اوضاع بیمار از کنترلش خارج می شود و باعث می شود سریال به شرایط پیچیده و معمایی سوق پیدا کند.

 

علیرام نورایی و زیبا بروفه

 

 

گفتگو با علیرام نورایی

 

 اهل فضای مجازی هستید؟ اگر فضای مجازی را از شما بگیرند چکار می کنید؟

 اگر فضای مجازی را از من بگیرند، وقت برای زندگی کردن برایم بیشتر می شود . تکنولوژی بخش اعظمی از زندگی ما را گرفته است و اگر یک باره از مردم گرفته شود، یک خلاء بزرگی ایجاد می کند. فکر می کنم فضای مجازی برای ما که باید با مخاطبان خود ارتباط داشته باشیم و نظرات آنها را بدانیم، خیلی کمک کننده و اجتناب ناپذیر است، اما تاوان سنگینی دارد و آن دور شدن از یکدیگر است.

 

 الگوی علیرام نورایی در بازیگری کیست؟

من قبل از اینکه بازیگر شوم و حتی قبل از ورود به دانشگاه، شیفته مرحوم خسرو شکیبایی بودم. همبازی شدن با شکیبایی افتخاری است که هرگز نصیبم نشد و همین مسئله بزرگ ترین حسرت زندگی ام است.یادم می آید که آن زمان ضبط دو کاسته داشتیم باندهای آن را جدا می کردم وکنار گوش هایم می گذاشتم و با صدای آهسته دکلمه های خسرو شکیبایی را گوش می کردم و آرامش می گرفتم. هم صدا و هم بازیگری زیبای شکیبایی شیفته ام کرده بود. وقتی بعدها از کسانی که با ایشان همکاری داشتند اخلاق و رفتار حرفه ای او را شنیدم سعی کردم از ایشان الگو برداری کنم. البته من کجا و خسرو شکیبایی کجا؟

 

بهترین و بدترین انتقادی که به شما وارد شد چه بود؟

بعد از فیلم قلاده های طلا ، مسعود فراستی که همان طور که خودتان می دانید خیلی به ندرت پیش می آید که کار فیلم ساز یا بازیگری بپسندد، بازی مرا در این فیلم پسندید و تعریف کرد. حتی اسمی از من نبرد و گفت:اون پسر قد بلنده، که وقتی ابوالقاسم طالبی گفت علی رام نورایی، فراستی تأیید کرد. برای من خیلی خوشحال کننده بود چون من برای قلاده های طلا خیلی تلاش کردم و زحمت کشیدم تا دیده شوم و این موضوع که منتقدی در حد و اندازه فراستی از بازی ام تعریف کرد باعث شد این گونه خوشحال شوم. باید بگویم که نقد بد نیست چون باعث رشد و بالندگی هنرمند می شود. در حالت کلی نباید نقد موجب ناراحتی فرد شود ولی نقد نابجا و از طرف کسانی که علم نقد را ندارند پذیرفته نیست. چون گاهی اوقات به خودمان اجازه می دهیم در مورد دیگران بلند بلند فکر کنیم. در موردشان قضاوت کنیم و هرچه از دهانمان بیرون می آید در مورد افراد بر زبان بیاوریم. من به تمامی مشاغل احترام می گذارم اما آیا یک نانوا، راننده تاکسی یا فروشنده سوپرمارکت علم نقد را دارد؟ اگر علاقه به نقد دارد حداقل در موردش کسب دانش و آگاهی کند. نباید هر کسی از هر جایگاهی وبا هر وسیله ای منتقد سینما شود.

 

بهترین و بدترین خاطره کودکی شما؟

تک تک لحظات کودکی ام بی نهایت بی نظیر و خوب بود که البته خیلی از آن دور شدم. بدترین اتفاق دوران کودکی ام از دست دادن پدربزرگم بود. چون واقعاً دوستش داشتم وقتی من 6،7 ساله بودم درگذشت. این مرگ به دنبال چند سال خانه نشینی و زمین گیر شدن ایشان اتفاق افتاد. من هیچ وقت جلوی دیگران گریه نمی کردم و با آنکه پسر بچه شش، هفت ساله ای بیش نبودم، وقتی همه می خوابیدند سوگواری می کردم. آن زمان خیلی مأخوذ به حیا بودم.

 

علیرام نورایی و پدربزرگش

 علیرام نورایی در آغوش پدر بزرگش

 

اهل موسیقی هستید؟ صدای کدام خواننده ها را می پسندید؟

بله و موسیقی گوش می دهم. یک خاطره جالب از این سؤال دارم. وقتی سال 80 سریال شب آفتابی و نقش بهنام را بازی کردم که اولین کار حرفه ای من بود به یک مجله وزین دعوت شدم و با من مصاحبه شد که البته در آن مجله چاپ نشد و در یک روزنامه زرد بدرنگ! منتشر شد. خبرنگار آن مجله وزین از من پرسیده بود که موسیقی بلد هستم یا خیر. من هم گفتم من فقط سوت می زنم. مصاحبه من در آن روزنامه زرد با این تیتر چاپ شد که،( بهنام شب آفتابی:فقط سوت زدن بلدم). این جمله با عکس من که برای اولین بار چاپ می شد، منتشر شد. به نظر شما این تیتر است؟!در مورد خوانندگان مورد علاقه، صدای بابک جهانبخش را دوست دارم.ضمن اینکه کنسرت امید حاجیلی فوق العاده پرانرژی بود.

 

 

در چه فیلم یا سریالی دوست داشتید بازی کنید که در آن نبودید؟

در سریال مختارنامه . چون من کار تاریخی را دوست دارم و این مجموعه هم از آثار مورد علاقه من بود و دوست داشتم در آن حضور داشته باشم، اما این افتخار نصیبم نشد.

تا به حال شده به خاطر پارتی بازی در فیلمی حضور پیدا کنید یا به همین دلیل از فهرست خط بخورید؟

بارها شده که شنیدم که اسمم در فهرست بازیگران یک پروژه بوده که چون برخی از آقایان دوست نداشتند من باشم، حذف شدم. ولی هیچ گاه یاد ندارم با پارتی در فیلمی بازی کرده باشم، این فرصتی بود که اتفاقاً انتظارش را داشتم اما خوشبختانه یا متأسفانه نصیبم نشد و هر قدم که برداشتم با تلاش و زحمت خودم بوده است.

تا به حال شده از حضور در فیلم یا سریالی پشیمان شوید؟

من از بازی در هیچ کاری پشیمان نشدم و همه کارهایم را دوست دارم. چون تمام لحظاتی که مقابل دوربین قرار گرفتم، برایم درس و تجربه بود که با هر نقش پرورش یافتم. من به تمام کارهایم در بازیگری افتخار می کنم چون هرکدامشان موجب رشد و یادگیری من شده است. من با تجربه هرنقش چیزهای جدید یاد می گیرم.

 

 علیرام نورایی و مهدی ماهانی

 علیرام نورایی و مهدی ماهانی بازیگر

 

از اینکه مردم از شما استقبال نکنند چه حسی به شما دست می دهد؟

خیلی دفعات پیش آمده که با وجود اینکه مرا شناختند به طرفم نیامدند و استقبالی نکردند. هرچند که بر خلاف انتظارم بود و غافلگیر شدم. اما چند نفس عمیق کشیدم و با حفظ خونسردی آن مکان را ترک کردم. 

 

اگر بازیگر نمی شدید، چه شغلی را انتخاب می کردید؟

رشته من مهندسی نرم افزار کامپیوتر است. مسلماً اگر بازیگر نمی شدم به سراغ شغلی در این رشته می رفتم چون درسم خوب بود. بازیگری ام یک اتفاق بود. در دانشگاهی که درس می خواندم، دپارتمان تئاتر هم بود. یادم می آید سال 75 بود که دو نفر از دوستان تئاتری به من پیشنهاد کردند برای تست بازیگری به آمفی تئاتر بروم. من که اصلاً در این فضاها نبودم و درک خاصی از بازیگری و تئاتر نداشتم و تا آن روز فقط یک نمایش تئاتر به نام «آن سوی آینه» را دیده بودم پیشنهادشان را قبول کردم و برای شیطنت و سر به سر گذاشتن بچه های تئاتر به سالن آمفی تئاتر رفتم.ولی رفتن همانا و از همان زمان 18 سال است که خط زندگی ام عوض شد. از همان اتد اول که برایم شوخی و خنده بود من به این سمت کشیده شدم و الان هجده سال است بازیگرم.

 

 علیرام نورایی

 توپ والیبال با امضای بازیکنان تیم ملی

 

هنوز ورزش پارکور را دنبال می کنید؟

(نورایی دستی به سرش کشید) و گفت دیگر یک خرده سنم بالا رفته و شاید روزی 5-4 ساعت تمرین این ورزش دیگرجواب ندهد. اگر وقت داشته باشم حتماً ورزش می کنم ولی نه به شدت قبل چون بدنم از این ورزش دچار آسیب دیدگی هم شد. سال گذشته در دو پروژه تلویزیونی و سینمایی هم بازی کردم و زمانم برای ورزش کردن محدود شد اما سعی دارم از این به بعد ورزشم را دنبال کنم.

 

این ورزش را از چه زمانی شروع کردید؟

من در شهرک اکباتان بزرگ شدم. اکباتان شهرک عجیبی است که فکر می کنم مثل آن در دنیا وجود نداشته باشد. شهرک عجیبی که خیلی خواستنی است. در این شهرک هر اتفاق و چیزی به راحتی اپیدمی می شود. زمانی که ما، من و دوستانم ورزش پارکور را در شهرک شروع کردیم، متأسفانه اعتیاد به مواد مخدر در این شهرک بیداد می کرد که آن هم جریان همان اپیدمی است. این ورزش آن قدر برای جوانان جذاب بود که باور کنید مصرف مواد مخدر را کنار گذاشتند و به ما پیوستند. من خوشحالم و افتخار می کنم که به همراه دوستانم توانستم عده ای را از مصرف مواد مخدر و اعتیاد نجات دهم.

 

کودکی علیرام نورایی

کودکی علیرام نورایی

 

برای خودتان، سینما و مردم چه آرزویی دارید؟

داشتن لحظات شاد خوب را برای خودم و مردم آرزو دارم. لحظات شاد همراه با سلامتی و برطرف شدن مشکلات اقتصادی که مردم را درگیر کرده است.امیدوارم مردم از لحظه لحظه زندگی شان لذت ببرند و مشکلاتشان حل شود.

 

 علیرام نورایی و علی نصیریان

 علیرام نورایی و علی نصیریان در فیلم امپراطور جهنم

 

 علیرام نورایی

سوارکاری علیرام نورایی در مسابقه هفت روز و هفت ساعت

 

 علیرام نورایی و مهران مدیری

 علیرام نورایی در دورهمی مهران مدیری

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

 • رضا

  علیرام نورایی رو دوست دارم خیلی بازیگر توانمندیه و جذبه داره

 • الهام

  همیشه شخصیتای اصلی رمانایی که میخونمو علیرام نورایی میبینم مخصوصاداستانایی که یه اربابزاده ی مغرور دارن

 • ناشناس

  من خیلی علیرام را دوست دارم

 • مجید

  واقعا هم شبیه آنجلیناس خیلی زیبا هستن زندگیشون پایدار باشه انشالله

 • عارفه

  بازیگربسیارتوانمندوخوبی هستن ودربازیگری به خوبی نقششون روایفامیکنن ان شاالله همیشه تندرست وموفق باشن

 • ناشناس

  عالیهههه بازی علیرام کاش بیشتر بازی کنه

 • مریم

  خیلی بهم میان امیدوارم زنده باشیدخوشبخت هموطنم

 • ناشناس

  چقد خوبه علیرام

 • جواد اعظمی

  بازیگرعالی هستن ایشون

آنچه دیگران میخوانند :
  
  روی خط رسانه