شمانیوز

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت:شایعه مفقود شدن 11 هزار تست مربوط به موارد مشکوک به کرونا در خوزستان کاملا کذب است.

فرهاد اوبل نژادیان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز در شبکه خبردرباره موضوع «مفقود شدن 11 هزار تست کرونا در خوزستان»، اظهار داشت: این موضوع از سوی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اهواز منتشر نشده بلکه سوال مجری صداو سیما بوده که از وی پرسیده است. وی با تأکید بر اینکه این ادعای مجری صدا و سیمای خوزستان کاملا کذب است،گفت: تاکنون 50 هزار و 342 نمونه تست کرونا در استان خوزستان گرفته شده که 3465 نمونه تست کرونا به دلیل برخی اشکالات تکنیکی در نمونه گیری قابل آزمایش نبوده و باید مجدد تست انجام شود. رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز با اشاره به اینکه این میزان تست کرونا که باید مجدد انجام شود تنها 6 درصد کل تست‌هاست، بیان داشت: در همه آزمایشگاهها تا 10 درصد ممکن است اشتباه صورت گیرد.

نژادیان تصریح کرد: روزانه گزارش و آمار نمونه گیری خود را به مراکز نظارتی و وزارت بهداشت اعلام می‌کنیم و استان خوزستان در خصوص نمونه گیری از موارد مشکوک، رتبه دوم کشور را د اراست.

وی با بیان اینکه 2500 تا 3500 تست را در روز انجام می‌دهیم، خاطرنشان کرد:ما این موضوع مطرح شده از سوی مجری صداو سیما خوزستان را از طریق مراجع قضائی پیگیری می‌کنیم و اگر مجری صداو سیما مستنداتی در خصوص ادعای مطرح شده درباره مفقود شدن تستها دارد در مراجع ذیصلاح ارائه کند.

منبع : فارس

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه