شمانیوز

فرمانده انتظامی استان کرمان گفت: تجهیز خودروها به سامانه ردیاب و جی پی اس برای پیشگیری از سرقت خودروها و دیگر جرائم در حال پیگیری است.

به گزارش شمانیوز به نقل از خبرگزاری مهر : سردار عبدالرضا ناظری پیش از ظهر پنجشنبه در آئین افتتاحیه ساختمان فرماندهی شهرستان رفسنجان در محل تالار خیام دانشگاه ولی عصر (عج) اظهار داشت: امنیت جزو نیازهای زیستی است و وقف برای امنیت به فرمان رهبر معظم انقلاب اسلامی کلید خورد در سراسر کشور با بسیج امکانات و جلب همکاری خیران در حوزه امنیت گام‌های ارزشمندی برداشته شد.

وی افزود: وقف در امنیت امر مهم فراموش شده‌ای بود همچنان که دو واجب امر به معروف و نهی از منکر فراموش شده است؛ وقف در امنیت که باشد وقف‌های دیگر از جمله وقف در آموزش، بهداشت و مساجد و… را به دنبال خواهد داشت که مردم در این راستا خوش درخشیدند اما وقف در امنیت کم بود که چند سالی است در این حوزه فعالیت‌های خوبی انجام می‌شود.

ناظری ادامه داد: وقف در امنیت همان وقف در امور اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی است چرا که امنیت زیرساخت و زیربنای توسعه در ابعاد مختلف است؛ همه مردم هم باید سهم خود را در وقف امنیت ادا کنند.

وی اظهار کرد: وقف عمر را هم در وقف امنیت داریم چرا که کسی که در حوزه امنیت فعالیت می‌کند و وقت، فکر، جسم و ذهن خود را می‌گذارد کمک به امنیت می‌کند، اندیشمندانی که در اندیشکده پلیس وقت می‌گذارند و علم و دانش خود را در این حوزه می‌گذارند خیران امنیت به شمار می آیند، علمای حوزه‌ها و دانشگاهیان که در این حوزه سهمی می‌گذارند جزو خیران هستند.

فرمانده انتظامی استان کرمان در ادامه بیان کرد: فرماندهی معظم کل قوا سه پایه اصلی برای امنیت تعریف کردند که اولین پایه، نیروهای نظامی و انتظامی، سرداران رشید در حوزه نظامی، نیروهای پر افتخار انتظامی هستند که رهبری فرمودند آنها مجاهدین فی سبیل الله هستند و با اقتدار توأم با مروّت و توأم با مهربانی در سراسر کشور در ایجاد امنیت تلاش می‌کنند.

ساخت ۲ کلانتری به دست خیران در سیرجان

ناظری افزود: رهبری دومین پایه اصلی برای امنیت را مردم می‌دانند؛ رهبر انقلاب اسلامی سومین پایه اصلی امنیت را تجهیزات امنیتی می‌دانند که در هفته گذشته در این زمینه در سیرجان دو کلانتری افتتاح کردیم که به دست خیران ساخته شده بود.

فرمانده انتظامی استان کرمان با بیان اینکه مردم رفسنجان در حوزه کمک به تجهیزات امنیتی پیشرو هستند، یادآور شد: خیران شهرستان می‌توانند در این راستا از نظر دوربین‌های نظارت تصویری به ویژه دوربین‌های پلاک خوانی در ورودی شهر، کمک کنند.

ناظری با بیان اینکه نیروی انتظامی امروز به سمت هوشمندسازی می‌رود که از خیران می‌خواهیم در تقویت این حوزه به کمک ما بیایند، تصریح کرد: بسیج تجهیز خودروها به سامانه ردیاب و جی پی اس برای پیشگیری از سرقت خودرو و دیگر جرایم در حال دنبال است تا در زمان‌های آدم ربایی، گروگانگیری و امور ترافیکی بتوانیم از این ظرفیت استفاده کنیم.

وی اضافه کرد: خیران کمک کنند تا تمامی خودروها به سیستم جی پی اس تجهیز شود که گام مهمی در حوزه امنیت به شمار می‌رود لذا امیدواریم رفسنجان به عنوان اولین شهرستان در این حوزه اعلام شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

تبلیغات متنی

روی خط رسانه