`
شمانیوز
شما نیوز
ارز فی

بیوگرافی خواندنی لعیا زنگنه + عکس همسرش

لعیا زنگنه متولد سال 1344 در تهران از بازیگران سینما و تلویزیون است. او دارای مدرک کارشناسی تئاتر نیز می باشد. لعیا زنگنه را همگی از سریال ساختارشکنانه درپناه تو به یاد می آوریم و پس از آن با بازی در سریال های بسیار پرطرفدار هر روز بیشتر از قبل محبوب شد. ما در این مطلب با زندگی شخصی لعیا زنگنه بیشتر آشنا می شویم. از فرزند دختری که اورا از همه پنهان می کند تا مهاجرت از ایران!

لعیا زنگنه را همگی با دختر دانشجوی محجوبی می شناسیم که در سریال در پناه تو بازی می کرد . سریال ساختار شکنی که در آن سال ها اولین سریالی بود که به موضوعات جوانان می پرداخت. لعیا زنگنه متولد مرداد سال ۱۳۴۴ از تهران می باشد و یکی از اولین استارهای تلویزیون بعد از انقلاب بود. در این شماره از سبک زندگی افراد مشهور با زندگی لعیا زنگنه ، بازیگر به شدت محافظه کار سینما و تلویزیون بیشتر آشنا می شویم.

 

تیپ معلمی لعیا زنگنه+عکس

 

بیوگرافی لعیا زنگنه

لعیا زنگنه متولد ۱۴ مرداد ۱۳۴۴ در تهران، بازیگر است

فارغ التحصیل لیسانس ادبیات نمایشی از دانشگاه هنر تهران است، دوره دیده کلاس نقاشی هم هست متاهل بوده و بشدت عاشق فوتبال و تیم آرژانتین است

 

بیوگرافی لعیا زنگنه | عکس های لعیا زنگنه و همسرش

لعیا زنگنه در کودکی

 

از دانشگاه تا تلویزیون

با دعوت و اصرار جمشید بهمنی در زمان دانشجوی با بچه های تئاتر دانشگاه فعالیت خود را بصورت مبتدی آغاز کرد و رفته رفته در تئاتر با بازیگران مشهوری کار کرد

در یکی از بازی های تئاتر رضا ایرانمنش با تمجید از بازی او را به غلامرضا رمضانی و او نیز به حمید لبخنده کارگردان معرفی کرد و به این شکل برای سریال در پناه تو انتخاب شد.

 

اولین کار و شهرت

در سال ۱۳۷۴ سریال در پناه تو به کارگردانی حمید لبخنده از شبکه دو پخش شد، سریالی که بسیار پر بیننده شد و بازیگرانی چون لعیا زنگنه، پارسا پیروز فر، رامین پرچمی و مرحوم حسن جوهرچی را به شهرت رساند.

 

لعیا زنگنه در خانه پیشکسوت سینمای ایران + عکس

لعیا زنگنه در کنار علی نصیریان

 

زندگی در خارج از ایران

مدتی هم ایران نبودم بنابراین تعداد فیلم‌های سینمایی‌ ام محدود است

گزیده کار کردم برای پذیرفتن هر نقش ابتدا باید گروه را دوست داشته باشم، حتی اگر کار هم ضعیف باشد چنانچه ارتباط مناسبی با گروه برقرار کنم حاضرم در فیلم حضور یابم.

 

ازدواج لعیا زنگنه

لعیا زنگنه بشدت محافظه کار است و کمتر مصاحبه می کند، اما او ازدواج کرده و صاحب یک دختر می باشد که حاضر نیست عکس او منتشر شود

 

زندگی شخصی و خصوصی لعیا زنگنه و همسرش + عکس های جذاب و زیبا | ساعدنیوز

لعیا زنگنه در کنار همسرش

 

ورود به سینما

در سال ۷۵ در دوران اوج شهرت خود با فیلم راز مینا به کارگردانی عباس رافعی وارد سینما شد، اما بازی کوتاه او در فیلم مزاحم سیروس الوند در سال ۱۳۸۰ بهترین نقش آفرینی او در سینما تا به امروز بود

 

نمایشگاه نقاشی

خانوم زنگنه که در بین نقاشان و هنرمندان تجسمی صاحب نام است اولین بار در سال ۲۰۱۰ نمایشگاه خود را در تورنتو برپا کرد سپس در نمایشگاه پازل تهران موجب حیرت طرفداران خود شد.

 

لعیا زنگنه در پشت صحنه سریال پدر (۷ عکس) - زوم ریویو دانلود فیلم و ...

عکس لعیا زنگنه

 

عشق شدید لعیا زنگنه فوتبال

عاشق فوتبالم نمی‌ توانید تصور کنید وقتی من فوتبال می‌ بینم چه ریختی‌ ام

اصلا یک آدم دیگر می‌ شوم شاید یکی از دلایلی که فوتبال را دوست دارم، همین است که کاملا زمان و مکان و همه‌ چیز از یادت می‌ رود.

 

مسیر بازیگری

استعداد هنری اش در سال ۷۱ با راهنمایی امین تارخ در کلاس های فن بیان به مسیر درست هدایت شد و مشاوره های محمدعلی کشاورز و ثریا قاسمی در فعالیت های تلویزیونی اش او را به جایگاه هنری برتری رساند.

 

لعیا زنگنه در پشت صحنه سریال پدر (7 عکس) - عکسیاتو | عکس بازیگران

لعیا زنگنه در پشت صحنه سریال پدر

 

مصاحبه با لعیا زنگنه

رشته‌ تحصیلی من ادبیات نمایشی بود و از بازیگری متنفر بودم. در دانشگاه دوستان سال‌بالایی، می‌گفتند بیا تئا‌تر کار کن ولی تصور اینکه روی صحنه بروم برایم باورکردنی نبود. فکر می‌کردم تمام دغدغه‌ من ادبیات نمایشی است. خلاصه اینکه هیچ‌کدام از سال‌بالایی‌هایی که آمدند زورشان به من نرسید؛ غیر از جمشید بهمنی که آمد و به من گفت تو فقط بیا بنشین کنار صحنه.

من هم رفتم و یک روز خودم را وسط صحنه دیدم… بی‌‌‌نهایت احساس عجیبی بود، اصلا یک دنیای دیگری بود… یادم هست پلاتوهای آنجا – یعنی دانشکده‌ سینما – تئا‌تر را تازه بازسازی کرده بودند و آنقدر حس غریبی بود که من می‌گفتم بچه‌ها کفش‌های‌مان را دربیاوریم برویم داخل… من ۳،۲ ماه بعد از ورودم به دانشگاه آنقدر شوکه شده بودم که می‌خواستم تغییر رشته بدهم. می‌خواستم بروم تدوین ولی حالا خیلی خوشحالم که در آن مقطع جای درستی قرار گرفتم.

 

عکس لعیا زنگنه به همراه آزاده نامداری - بی کلک

لعیا زنگنه در کنار آزاده نامداری

 

عکس و بیوگرافی لعیا زنگنه + همسرش – فانیگما

لعیا زنگنه در پشت صحنه فیلم خیابان های آرام

 

تیردانلود

لعیا زنگنه در کنار ثریا قاسمی

 

با استار شدن مشکل ندارم

ستاره یعنی چی؟ آدم چطوری ستاره می‌شود؟ اینکه پرکار باشد؟ من می‌توانم به جرات بگویم که هنوز روی همان موجی هستم که زیر پایم آمده البته نه با پرکاری یا اینکه روی جلد مجله‌ها باشم. من این کار را نمی‌کنم. من نمی‌خواهم مانکن باشم یا شو بدهم. اینها انتخاب من نیست. می‌تواند انتخاب فرد دیگر باشد- که قابل احترام هم هست- اما من آن کار را نمی‌کنم. اگر می‌خواهند بگویند استار نماندم، باشد. من نمی‌خواستم -به آن معنی- استار باشم. نسبت به ستاره شدن گارد ندارم ولی می‌گویم اگر لازمه‌اش این است که دنیای خصوصی‌ات را از دست بدهی -چون یکی‌اش این است دیگر- من این را دوست ندارم و این کار را نمی‌کنم.

من با استار شدن مشکل ندارم ولی دوست ندارم راجع به زندگی خصوصی‌ام حرفی بزنم. اگر استار شدن لازمه‌اش این است که این کار را بکنی، من نمی‌توانم. فرق بین مریل استریپ با آنجلینا جولی – که باهاش خیلی مسئله دارم- چیست؟ خیلی واضح است دیگر. نمی‌گوییم کی خوب است و کی بد. متفاوتند. کی این تفاوت را تعیین می‌کند؟ خودشان. بعد آیا یکی می‌گوید این بد است و دیگری می‌گوید آن یکی نه اصلا قشنگی‌اش به همین است. به یکدست نبودن. به هر حال یک فرقی هست بین رویا نونهالی با فلان بازیگر که نمی‌شود هم اسم برد!

 

بیوگرافی لعیا زنگنه

 

انکار عشق و جوانی ممنـــوع

«در پناه تو» حد فاصل دو دوران است. نقطه‌ای است بر پایان عصری در تلویزیون که در آن، زن‌ و شوهر‌ها از اول زن و شوهر بودند و آدم‌ها تا پیش از مراسم خواستگاری، طرف ازدواج‌شان را نهایتا یکی، دو نظر دیده بودند. عصر داستان‌هایی کــه شخصیـت‌های‌شــان از نوجوانی مستقیما پا به بزرگسالی می‌گذاشتند و روایت جوانانه، تنها به سرگذشت عبرت‌آموز «ف. م» ۲۰ساله از تهران محدود می‌شد. عصر جوان‌هایی که در بحبوحه‌ انقلاب و جنگ و سازندگی، وقت و عذری برای سرکشی و بی‌مسئولیتی و عاشقی نداشتند.

«در پناه تو» در میان چنین تصویر و تصوری آمد و عشق زمینی را – نه به عنوان آزمون و امتحان و وسوسه– در هیئت یک واقعیت خوشایند گریزناپذیر به تلویزیون آورد. در این راه، مثل هر پیشگام و خط‌شکن دیگری تهمت چشید و رنج کشید و «اصلاح» شد. اما ماموریتش را هرطور که بود انجام داد: اتفاق، افتاده بود؛ دیگر کسی نمی‌توانست عشق و جوانی را انکار کند.

 

ماجرای عجیب فرزندی که لعیا زنگنه پنهان می کند

 

مدتی ایران نبودم

فیلمنامه برایم از درجه بسیار بالایی برخوردار است همچنین مدتی هم ایران نبودم بنابراین تعداد فیلم‌های سینمایی‌ام محدود است و گزیده کار کردم. برای پذیرفتن هر نقش ابتدا باید گروه را دوست داشته باشم، حتی اگر کار هم ضعیف باشد چنانچه ارتباط مناسبی با گروه برقرار کنم حاضرم در فیلم حضور یابم، بنابراین ابتدا متن و بعد کارگردان برایم مهم هستند البته قرارداد هم مهم است اما در درجه بعدی قرار دارد. من در اولین کار تصویری‌ام (در پناه تو) با یک هجوم مواجه بودم که انتظارش را نداشتم بنابراین از آن به بعد بسیار مراقب هستم که در هر فیلمی بهترین کار زندگی‌ام را ارائه دهم چون مردم از من توقع دارند. بنابراین نقش اول یا مکمل برایم زیاد مهم نیست و مهم این است که نقش مرا درگیر خود کند.

 

1106695_758

لعیا زنگنه و بهنوش طباطبایی

 

چرا باید بچه‌ام را پنهان کنم؟

نمی‌توانم بگویم من به عنوان یک بازیگر زن رنج نمی‌برم از اینکه نتوانم با صراحت حرفم را بزنم و خودم باشم. نمی‌توانم بگویم که مثلا من سه تا بچه دارم -ندارم‌ها- ولی نمی‌دانم به عنوان یک بازیگر چرا باید بچه‌ام را پنهان کنم؟ کاش اینطور نبود. کاش ما آدم‌ها را همین‌طور که هستند می‌پذیرفتیم. کاش قضاوت نمی‌کردیم و کمی حق انتخاب به آدم‌ها می‌دادیم… مثلا یادم هست آن اوایل عکس من روی جلد یکی از مجلات چاپ شد و من دوست نداشتم و زنگ زدم خیلی دانشجویی و ساده گفتم چرا عکس مرا چاپ کرده‌اید؟ گفت ای بابا خانم، از خداتان باشد. بقیه به ما پول می‌دهند که عکس‌شان را چاپ کنیم. خب من دوست نداشتم ولی این حق انتخاب را به شما نمی‌دهند و این مرا آزار می‌دهد.

 

 

بیوگرافی جدید لعیا زنگنه از دختر مخفی اش تا عشق او+ تصاویر

 

لعیا زنگنه در فیلم خیابان های آرام به کارگردانی کمال تبریزی تهیه کنندگی محمود رضوی نقش یک افسر پلیس را ایفا میکند این فیلم ساخته سال 1389 است. خیابان های آرام داستان خبرنگاری است که در یک روز کاری خود با حوادثی در سطح شهر روبه رو می شود.

 

لعیا زنگنه با تیپ و لباس افسر فرانسوی | مای اپرا

لعیا زنگنه در پشت صحنه خیابان های آرام

 

منبع : نمناک و پرشین وی

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

 • ناشناس

  عاشقتم عزیزم
  یکی از طرفدارهای پرو پا قرص این خانم باوقار و بانجابت هستم و خیلی دوستش دارم.
  همیشه سلامت و تندرست و سربلند و خوشبخت و موفق باشی خانم لعیا زنگنه.

 • ناشناس

  منم عاشق خانم لعیا زنگنه هستم ایشون خیلی نجیب و باوقار هستند

 • احمد -بابلسر

  سلام بربزرگان جوانی مثل زنگنه. یاد درپناه تو بخیر خیلی زیبا بود هرجاهستی برای ایرانت بدرخشی

 • ناشناس

  سلام.خیلی دوستون دارم خانم لعیا زنگنه بازیهاتون که بی نظیره عالی مخصوصن سریال در پناه تو ودرقلب من رو فوق العاده بازی کردن🤩🤩🤩

 • راحله از تهران

  بسیار خانم متین و باوقاری هستند .انشااا هر جا هستید خوش بدرخشید

 • Amitis

  عاشقتم خانم زنگنه بازیتو شخصیتتو خیلی دوس دارم بنظرم بازیت تو مدار صفر درجه بی نظیره هر بار تکرار بشه میبینم از اول این سریالو. خدا حفظتون کنه با وقار بی حاشیه بازیگر ب شما میگن واقعا.

 • M

  سلام خانم زنگنه.من هم شما رو خیلی دوست دارم.یک بازیگر بی حاشیه و آرام هستید و من سریال پدر رو که شما هم در اون بازی میکردید خیلی دوست دارم.ممنون

 • ناشناس

  واقعا باوقار هستید

 • ناشناس

  خانم زنگنه باحجاب باشه خوشگتره و متین تر نگاه کنید عکسهاش تو فیلم پدر چه خوچگله باچادر وگرنه زیاد بازیگر هست ولی قبولشون ندارم چون حیا و ادب را کنار گذاشتن

  • فاطمه فراهانی

   خیلی دوستون دارم. واقعا شما خانم نجیب و با وقاری هستید.سریال مادرانه و پدر بازيتون بی نظيره

 • لیلا

  خوشحالم از اینک شمااینقدر موقر و با حجاب میان بازیگران زن خوش می درخشید.و برای نشان دادن خود فریاد جلب توجه سر نمیدهید..باعث افتخار من هستید و با شما به ایرانی بودنم افتخار میکنم

 • ناشناس

  عاشقشم

 • علی

  سلام ودرودبرشرف این چنین بازیگرهای بدون حاشیه وجا افتاده.خیلی باوقار ودوست داشتنی امیدوارم موفق باشی

 • مهدی از شهرکرد

  خانم زنگنه از بهترین هنرمندان ایران زمین بوده وهستند. با آرزوی سلامتی وطول عمر برای این بانوی باارزش ومحترم

 • یک ایرانی

  هم زیبا هم با وقار هم محجبه همه اینها رو با هم داره

 • ازاده

  خانم زنگنه خیلی با حجاب ومتین هستن عزیزی

 • ناشناس

  سلام انشالله هرکجا هستین سلامت خوب خوش باشید واقعأ افتخار می‌کنیم به چنین بازیگرانی که هنوز اصالت خودشون حفظ کردن دوست دارم خانم زنگنه

 • ناشناس

  از همون اولین فیلمتون عاشقتون بودم وهستم،هرفیلمی که شما باشین واقعا یه چیز دیگست،به عنوان یک خانم به شما افتخار میکنم.

 • ناشناس

  بنظر من بازیگری مثل خانم زنگنه نیست اگر هم باشه انگشت شمار
  چون مشهور بودن باعث جوگیرشدنش نشده وهویت وعزت نفس خودش رو حفظ کرده
  برعکس خیلی از بازیگران دیگه!!!!......
  مرحبا به شما خانم زنگنه عزیز

 • شیما

  خوبه . منم دوسش دارم

 • شیما

  خوبی آدما رو زمان مشخص میکنه
  دوست داشتنی ان و همین طور تو دل برو

 • ناشناس

  عاشقشم فوق العادست

 • ناشناس

  عشقه منه خیلی دوستش دارم

 • ریحانه

  خانم زنگنه ازگوهرهای کمیاب سینمای ایران هستید.

 • فاطمه

  خانم لعیا زنگنه بازیاتون رو خیلی دوست دارم 😍براتون آرزوی سلامتی و طول عمر میکنم
  🌸فاطمه ،۱۲_۱۳ساله از تهران🌸

 • فقط خدا

  آفرین خانم زنگنه مثل بعضی از این بازیگران نیستی که هر روز یه حاشیه دارن خیلی خانوم و با وقاری

 • حدیث

  خیلی ‌دوست دارم چون زیبا هستی 💗🌹❤

 • ناشناس

  عشقه

 • نگار

  سلام خانم زنگنه من بیشتر از اخلاق و منش شما خوشم میاد

  تو فیلم در پناه تو نقشتون عالی بود من هنوزم اون فیلمو میبینم عاشقانه تماشا می‌کنم و دوسش دارم

  غرورنجیبتون به اخلاقتون رنگ خوبی داده که هر زنی لازم داره داشته باشه

  شاد و سلامت باشید.

 • پری

  خیلی با وقار هستند
  بدونه حاشیه که متاسفانه امروزه در بین هنر پیشه ها دیده نمی شه
  آفرین ومرحبا به خانم لعیا زنگنه الهی موفق باشید

 • خسرو خوبان از کردستان

  با سلام در کمال احترام وادب دورود و سلام به بازیگرانی که چون خانم لعیا زنگنه با هنرنمایی شگفتی می آفریند .و هیچ ادعای ندارن واز شرف و ناموس زنان ایرانی دفاع و باعث شکوفایی زن ایرانی هستن خانم زنگنه شما بقدری پاک ومعصوم هستی که ناموس مردهای ایران هستی درود به شرفت .

 • ناشناس

  کاش همه ی زنهای بازیگر کمی از شما الگو برمیداشتند
  واقعا احسنت به نجایتتون

 • یک دوستدار فوتبال متولد۴۴از نوع آرزانتین

  شاید کم باشند کسانی که میدانند چه میخواهند و چگونه باید باشند ولی به راستی شما بهترین هستید

 • ناشناس

  خانم لعیا زنگنه خوشم میاد بدون حاشیه هستن یه سری بازیگرا باید از خانم زنگنه یاد بگیرن براشون آرزوی موفقیت و سلامتی دارم 🤩🤩🤩🤲🤲🤲⚘⚘⚘

 • امیر

  مردادی و نازه

 • ناشناس

  سلام من همیشه دوست داشتم زنم شبیه خانوم زنگنه باشه