شمانیوز

پیتزا نارنجکی، برای تولد بچه ها بسیار عالی و ایده آل است تا همین دو سه سال پیش هر جا گلوله‌ای خمیری و برشته می‌دیدیم انتظار داشتیم داخل آن پر باشد از خامه شیرین یا کرم...

پیتزا نارنجکی، برای تولد بچه ها بسیار عالی و ایده آل است تا همین دو سه سال پیش هر جا گلوله‌ای خمیری و برشته می‌دیدیم انتظار داشتیم داخل آن پر باشد از خامه شیرین یا کرم. این روزها دیگر همه چیز فرق کرده و داخل نان خامه‌ای مواد دیگر هم پیدا می‌شود؛ به عنوان مثال می‌توانید داخل نان خامه‌ای مواد پیتزا بریزید. پیتزا نارنجکی به مراتب برای همه هیجان انگیزتر از نوع معمول آن است. این پیتزا نارنجکی برای مهمانی ها به خصوص تولد بچه ها ایده آل هستند.
 
مواد لازم برای نان پیتزا:
 
 آرد 1 پیمانه
 آب 1 پیمانه
روغن جامد 2 قاشق سوپخوری
 تخم مرغ 3 عدد
نمک نوک قاشق چایخوری
کاغذ روغنی به مقدارکافی

 

مواد لازم برای داخل پیتزا:
 
گوشت چرخ کرده 200 گرم
پنیر پیتزا 150 گرم
 رب گوجه فرنگی 1 قاشق سوپخوری
 فلفل دلمه ای متوسط 1 عدد
نمک و فلفل به مقدار لازم
نخودسبز و ذرت پخته و هویج نگینی پخته 1 پیمانه
روغن 2 قاشق سوپخوری
آویشن 1/2 قاشق چایخوری
آب 1/2 پیمانه

 

طرز تهیه خمیر پیتزا :
 
آب، روغن و نمک را روی حرارت بگذارید تا جوش بیاید. به محض جوش آمدن آب، آرد به آن اضافه کرده و دائم هم بزنید تا یکدست شود، سپس از روی حرارت برداشته و باز هم بزنید تا خنک شده و گلوله نشود.

 

وقتی مایه بالا خنک شد، تخم‌مرغ‌ها را یکی یکی به مواد اضافه کنید و هم بزنید تا خمیر نرم و براق و یکدستی به دست بیاید.

 

روی سینی فر، کاغذ روغنی پهن کنید. خمیر نان آماده شده را در قالب شکوفه بریزید و با دهانه گشاد آن، شکوفه های بزرگی از خمیر با فاصله، روی کاغذ روغنی بزنید.

 

فر را روشن کرده، با درجه حرارت 220 درجه سانتی‌گراد گرم کنید. سینی فر محتوی نان های لقمه ای را در طبقه وسط فر به مدت 15 تا 20 دقیقه حرارت دهید تا مغزپخت شوند. پس از این مدت فر را خاموش کنید،‌ نان‌ها را دربیاورید و کنار بگذارید تا خنک شوند.

 

نکته: اگر سطح روی نان‌ها درحال برشته شدن است یا به عبارت دیگر حرارت فرتان بالاست، زودتر از 20 دقیقه نان‌ها را از فر بیرون بیاورید تا خیلی سفت نشوند چون یک مرحله پخت دیگر هم در پیش دارند.

 

طرز تهیه مواد داخل پیتزا :
 
روغن را در ماهیتابه ریخته، روی حرارت بگذارید. گوشت چرخ‌کرده را هم با فلفل دلمه‌ای و سبزیجات پخته (هویج، نخود سبز و ذرت) تفت دهید. نمک و فلفل را هم اضافه کنید و با افزودن آویشن موادتان را طعم‌دار کنید. رب گوجه‌فرنگی را هم به مواد بیفزایید و خوب هم بزنید.

 

کمی آب اضافه کرده، بگذارید گوشت چرخ کرده با حرارت ملایم پخته شود.

 

نان‌های آماده را روی میز کار قرار داده و با چاقو برش عرضی در آنها ایجاد کنید تا محلی برای ریختن مواد داخل پیتزا به وجود بیاید. با قاشق مقداری از مایه گوشت را روی نیمه پایینی‌ نان بریزید.

 

مقداری پنیر پیتزا هم روی مواد ریخته و نیمه بالایی نان را با کمی فشار روی مواد اضافه کنید.
همه نان‌ها را به این صورت به شکل پیتزا درآورید.

 

فر را با حرارت 180 درجه سانتی‌گراد روشن کنید تا گرم شود. پیتزاهای آماده را روی سینی فر در طبقه وسط قرار دهید و حدود 8 تا 10 دقیقه صبر کنید تا پنیر پیتزاها آب شود.

 

به روش دیگر :

 

• می توانید مواد پیتزا و پنیر را روی نان بریزید ولی آ‌نها را در فر نگذارید. بلکه در ظرف دربسته در فریزر نگه دارید تا موقعی که عجله داشتید، آنها را برای گرم شدن و آب شدن پنیر پیتزا در فر یا مایکروویو کمی گرم کنید.

 

• داخل این نان ها را به جای مواد پیتزا، می‌توانید با سالاد الویه پر کنید. این هم پیشنهاد خوبی برای مهمانی هاست.


منبع :تالاب

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied