شمانیوز

بانک پاسارگاد اعلام کرد که دو روز بعد از فروش سهام عدالت مشتریان، پول آن واریز می‌شود. مشتریان این بانک می‌توانند وضعیت فروش سهام‌شان را آنلاین ببینند.

بانک پاسارگاد اعلام کرد که دو روز بعد از فروش سهام عدالت مشتریان، پول آن واریز می‌شود. مشتریان این بانک می‌توانند وضعیت فروش سهام‌شان را آنلاین ببینند. این بانک در اطلاعیه‌ای که منتشر کرده، فرآیند فروش سهام عدالت را توضیح داده است. در توضیحات این بانک آمده است که پس از دریافت درخواست فروش ۳۰ درصد از سهام عدالت از سوی متقاضیان از طریق بانک یا شرکت کارگزاری، این اطلاعات به شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و وجوه تسویه (سمات) ارائه می‌شود.

این شرکت بر اساس اطلاعات دریافتی، سهام متقاضیان را برای فروش تخصیص داده و مراتب را به شرکت‌های کارگزاری اعلام می‌کند.

در مرحله‌ بعد شرکت‌های کارگزاری، سهام تخصیص داده شده را جهت فروش در بازار سرمایه، در روزها و ساعات کاری این بازار (شنبه تا چهارشنبه ساعت ۸:۳۰ الی ۱۲:۳۰) عرضه و در صورت فروش سهام با توجه به مسایلی نظیر صف فروش، توقف نمادها و… تأییدیه فروش را به شرکت سمات ارسال می‌کنند.

بانک پاسارگاد در اطلاعیه‌اش توضیح داده است سمات پس از تأیید موارد، شماره شبای متقاضیانی که سهام آن‌ها فروخته شده‌است را در اختیار شرکت‌های کارگزاری، برای واریز مبالغ سهام‌های فروخته‌شده ظرف ۲ روز کاری از تاریخ فروش، قرار می‌دهد.

بنا به اعلام این بانک در حال حاضر ارائه‌ی درخواست فروش از سوی متقاضیان، تنها از طریق شرکت‌های کارگزاری امکان‌پذیر است و بانک‌پاسارگاد در ماه گذشته، اطلاعات متقاضیانی که پیش از این از طریق بانک، درخواست خود را ثبت کرده‌بودند، به‌طور کامل به سمات ارسال کرده‌‌است.

در این اطلاعیه همچنین تاکید شده است که  بانک‌ها در فرآیند انجام فروش سهام عدالت، تنها موظف به دریافت درخواست اعطای وکالت فروش از متقاضیان و انتقال آن به شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه هستند و در سایر مراحل از جمله فروش سهام، تأییدیه فروش و واریز وجوه سهام فروخته‌شده نقشی ندارند.

مشتریان بانک پاسارگاد می‌توانند برای مشاهده‌ سبد سهام عدالت خود بدون نیاز به کد بورسی به سایت https://samanese.dttsonline.com مراجعه کنند. برای ورود به این سایت تنها به شماره موبایلی نیاز است که با کد ملی سهامدار مطابقت داشته ‌باشد،

 

منبع : تجارت نیوز

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

تبلیغات متنی

روی خط رسانه