شمانیوز

جلال حسینی کاپیتان تیم پرسپولیس تهران می باشد که به همراه این تیم قهرمان سوپرکاپ و لیگ برتر ایران شده است.بیوگرافی کامل سید “جلال حسینی” را می توانید در بخش بیوگرافی ورزشکاران مشاهده نمایید.

جلال حسینی کاپیتان تیم پرسپولیس تهران می باشد که به همراه این تیم قهرمان سوپرکاپ و لیگ برتر ایران شده است.بیوگرافی کامل سید “جلال حسینی” را می توانید در بخش بیوگرافی ورزشکاران مشاهده نمایید.

 

بیوگرافی سید جلال حسینی

 

 

        نام :سید جلال

        نام خانوادگی :حسینی

        تاریخ تولد :14 بهمن 1360

        محل تولد :بندرانزلی

        باشگاه کنونی :پرسپولیس

        شماره پیراهن :4

        پست :مدافع

سیّد جلال حسینی (زادهٔ 14 بهمن 1360 - بندرانزلی) بازیکن فوتبال اهل ایران است. او اکنون عضو تیم باشگاهی باشگاه فوتبال پرسپولیس تهران و تیم ملی فوتبال ایران است.

 

بیوگرافی سید جلال حسینی

 

باشگاه های حرفه ای

سال ها    باشگاه ها    بازی (گل)

2005–2004

2009–2005

2012–2009

2012–2014

2015–2014

2015–2016

2016-

2017

    

ملوان بندر انزلی

سایپا کرج

سپاهان اصفهان

پرسپولیس تهران

الاهلی قطر

نفت تهران

پرسپولیس تهران

پرسپولیس تهران

    

30 (5)

117 (8)

94 (4)

57 (3)

28 (0)

26 (2)

24 (1)

 

تیم ملی

2005–2003

2006

2010

2007-اکنون    تیم ملی امید

تیم ملی امید

تیم ملی امید

تیم ملی    

 

3

مصاحبه با سید جلال

پرسپولیس انتظارات را بالا برد

پیش از شروع فصل که برای اردوی آماده سازی به اوکراین رفته بودیم چند بازی دوستانه برگزار کردیم اما زمانی که به ایران آمدیم و لیگ برتر را شروع کردیم پس از اولین بازی خیلی از پیشکسوتان و کارشناسان فوتبال گفتند که پرسپولیس قهرمان لیگ برتر می شود. خدا را شکر شرایطی هم ایجاد شد که توانستیم روند خوبی را طی کنیم. پرسپولیس فصل گذشته فوق العاده بازی می کرد و انتظارات را بالا برد.

امسال هم که خودم به این تیم آمدم وقتی با وحید امیری و بیرانوند یا حتی برخی از بازیکنان صحبت می کردم می گفتند که در پرسپولیس شرایط به خودی خود خیلی سخت است به خصوص اینکه فصل گذشته این تیم بازی های فوق العاده ای انجام داد و انتظارات را بالا برد. شاید در بازی های تدارکاتی پیش از شروع فصل خیلی خوب نبودیم و شرایط و انتظارات را برآورده نکردیم اما با شروع لیگ روند خوبمان را ادامه دادیم. این را هم باید بگویم که کادر فنی و بازیکنان زحمات زیادی کشیدند و یک قهرمانی خیلی قاطعانه ای به دست آمد.

 

به خودم افتخار می کنم

این را بگویم که کلاً جابه جایی در فوتبال و از این تیم به تیم دیگر رفتن سخت است. جا افتادن در این شرایط سخت است اما وقتی برای قهرمانی می جنگید کار شما سخت تر است. وقتی از ملوان به سایپا آمدم سال اول دکتر ذوالفقارنسب سرمربی ما بود و خوب هم نتیجه گرفتیم و حدود 22 هفته نباختیم. آن سال سوم شدیم اما سال بعد با سایپا قهرمان ایران شدیم.

بعد از آن احساس کردم باید جابه جا شوم و به سپاهان رفتیم، آنجا هم قهرمان شدیم. بعد به پرسپولیس آمدم و در سالی که می توانستیم قهرمان شویم به دلیل کسر امتیاز قهرمان نشدیم. امسال اما خدا را شکر به قهرمانی رسیدیم اما هیچ وقت به رکورد و این مسائل فکر نمی کنم. از اینکه توانستم با سه تیم قهرمان شوم برایم ارزشمند است. وقتی با خودم فکر می کنم به این نتیجه می رسم که باید خیلی خوشحال باشم که با سه تیم 5 قهرمانی به دست آوردم.

 

 

می توانستیم به فینال جام حذفی برسیم

ما اگر می توانستیم در جام حذفی باقی بمانیم شانس داشتیم که در هر دو جام قهرمان شویم. البته خیلی هم نمی شود قاطعانه در این باره صحبت کرد چرا که جام حذفی شرایطش فرق می کند. به هر حال فوتبال برد و باخت دارد اما شاید اگر آن بازی را می بردیم می توانستیم به فینال برسیم.

 

تمرکز ما روی لیگ برتر بود

یکی از موضوعات مهم این است که تمرکز ما پیش از اندازه روی لیگ برتر بود. همه فکر ما این بود که قهرمان لیگ برتر شویم. بازی اولی که با الهلال انجام دادیم می توانستیم برنده باشیم اما در نهایت مساوی شدیم. الوحده را در زمین خودش بردیم اما الریان برای ما متفاوت بود چرا که در بازی رفت و برگشت از داوری خیلی ضربه خوردیم. در بازی رفت پنالتی که من دادم را ببینید. پشت پای من به اندازه یک پرتقال کبود شده بود حتی پایم را به پزشکان تیم ملی نشان دادم و گفتم که بازیکن آنها من را زد اما داور پنالتی را برای آنها گرفت. در بازی برگشت هم یک پنالتی، اخراج روی علی علیپور اتفاق افتاد اما داور بی توجه از آن گذشت.

ما دنبال توجیه کردن نیستیم اما همانطور که گفتم تمرکز ما روی لیگ برتر بود و به همین دلیل در برخی از بازی های آسیایی با تمرکز صد درصد بازی نکردیم. این مسائل شرایط را برای ما سخت کرد اما الهلال را ببریم وضعیت بهتر می شود. این را باید بگویم که الهلال همیشه در آسیا حرف های زیادی برای گفتن دارد آنها سرمایه گذاری و برنامه ریزی زیادی انجام داده اند و بازی کردن با چنین تیمی واقعاً سخت است. این را هم باید قبول کنیم که ما جایی با این تیم بازی می کنیم که هواداران آنها بسیار بیشتر از ما هستند.

 

کاپیتان سید جلال حسینی

پنالتی همین است

در مورد پنالتی که طارمی در بازی مقابل الریان از دست داد باید بگویم که پنالتی همین است. وقتی آن گونه مقابل سپاهان پنالتی زدند همه گفتند به به و اینها دیگر چه کسانی هستند! خیلی راحت نمی شود در مورد این موارد صحبت کنیم

قهرمانی از دربی مهم تر است

بعد از دربی یک خبرنگار از من پرسید که آیا دربی مهمتر است یا قهرمانی. که من گفتم قهرمانی خیلی مهمتر است. کسانی که قهرمان نشدند مزه آن را نمی دانند، شما یک فصل تلاش می کنید تا قهرمان شوید البته دربی هم مهم است اما برای من قهرمانی خیلی مهمتر از دربی است. همه دوستان و خانواده ام می دانند که برای من قهرمانی از هر چیزی مهمتر است. وقتی بازی را می بازیم خیلی ناراحتم اما قهرمانی برای من خیلی مهمتر است.

 

3(8)

استقلال به من پیشنهاد داده بود

در مورد رفتن به استقلال، به هر حال پیشنهادی بود که به من داده بودند اما من واقعاً دلم پرسپولیسی بود. آن سالی که از سپاهان جدا شدم هدفم آمدن به پرسپولیس بود. آن زمان علیرضا رحیمی مدیرعامل باشگاه سپاهان بود و می تواند نسبت به صحبت هایم شهادت دهد. از او بپرسید که پیشنهادش برای باقی ماندن من در سپاهان چقدر بود؟ رقم خیلی بالایی بود. محسن بنگر آن زمان تصمیم داشت که قطعاً به پرسپولیس بیاید اما رحیمی روزی مرا با خود به دفتر آقای سمیعی نژاد رئیس کارخانه فولاد مبارکه برد. او گفت هر مبلغی خواستی بنویس. سمیعی نژاد گفت که تا هر اندازه ای باشگاه سپاهان می تواند می دهد و مابقی آن را من می دهم اما دل من پرسپولیسی بود. امیدوارم رحیمی حقیقت ها را بگوید و مشخص شود به من چه پیشنهادی داده بود. البته با پرسپولیس هم خیلی مشکل داشتم. سال اول بازی کردیم اما سال دوم با وجود اینکه نایب قهرمان شدیم پول ما را ندادند. بعد فردی به نام سیاسی و خواجه وند به پرسپولیس آمدند. به هر حال مشکلاتی پیش آمد که من به دنبال مسائل آن هستم.

 

مصاحبه فوتبالی با سید فوتبال ایران

با پیراهن ملوان خداحافظی می کنم

با وجود آن که دو سال با پرسپولیس قرارداد دارم روی حرفم هستم و با پیراهن ملوان خداحافظی می کنم.

 

 

 

[[[[[[[[[[[[[[[[[[+(1)

افتخارات سید جلال حسینی

افتخارات باشگاهی سید جلال حسینی

لیگ برتر

        قهرمانی در لیگ برتر فوتبال ایران 86-85 به همراه تیم سایپای البرز

        قهرمانی در لیگ برتر فوتبال ایران 89-88 به همراه تیم سپاهان اصفهان

        قهرمانی در لیگ برتر فوتبال ایران 90-89 به همراه تیم سپاهان اصفهان

        قهرمانی در لیگ برتر فوتبال ایران 91-90 به همراه تیم سپاهان اصفهان

        نایب قهرمانی در لیگ برتر فوتبال ایران 93-92 به همراه تیم پرسپولیس تهران

        قهرمانی لیگ برتر فوتبال ایران 96-95 به همراه تیم پرسپولیس تهران

 

افتخارات سید جلال حسینی در جام حذفی

    نایب قهرمانی جام حذفی فوتبال ایران 92-91 به همراه تیم پرسپولیس

 

 

افتخارات سید جلال حسینی  در سوپر جام

    قهرمانی سوپر جام فوتبال ایران 96-95 به همراه تیم پرسپولیس تهران

    قهرمانی سوپر جام فوتبال ایران 97-96 به همراه تیم پرسپولیس تهران

افتخارات فردی سید جلال حسینی

  سروش رفیعی و سید جلال حسینی [کلیک و کشیدن برای جابجایی]

علی علیپور و سروش رفیعی و سید جلال حسینی در جشن قهرمانی پرسپولیس

        برترین های فوتبال ایران

        دفاع سال فوتبال ایران 86–1385 در تیم سایپای البرز

        دفاع سال فوتبال ایران 87–1386 در تیم سایپای البرز

        بهترین مدافع سال فوتبال ایران 95–1394 ازنگاه سایت نود در تیم نفت تهران

        دفاع سال فوتبال ایران 95–1394 در تیم نفت تهران

        دفاع سال فوتبال ایران 96–1395 در تیم پرسپولیس تهران

        کاندیدای برترین بازیکن لیگ برتر فوتبال ایران در سال 96–1395 در تیم پرسپولیس تهران

 

 

 

 - چی شد که تو صنف داندانپزشکی خواستید سرمایه گذاری کنید ؟

     خواهر خانم بنده تو این رشته تحصیل کردند و دوست داشتند که یه کلینیک داندانپزشکی راه بندازند که منم حمایتشون کردم و سرمایه گذاری کردم و این مرکز رو راه اندازی کردیم که به نظرمم خیلی جای خوب و دلنشینی شده و منم از این کارم راضیم .

 - چه چیزی رو با فوتبال جایگزین میکنید؟

     هیچی ، من فک نمیکنم چیزیو بجز فوتبال بتونم انجام بدم . چون فوتبال تمام زندگی منه .و فوتبال نمیتونه جایگزین داشته باشه

 

مصاحبه با سید جلال حسینی

- فکر میکنید اگه تو هر شغل یا  رده ای دیگر بودید همینطور سختگیر و مستحکم و خشن برخورد میکردید؟

    نه ، شرایط فوتبال شرایط خیلی سختیه ،فشار بازی ، فشار عصبی که تو بازی هست و فشارهایی که رو بازیکنان هست چه از بیرون و چه از داخل زمین باعث میشه که بازیکن  ، کنترلشو بیشتر وقتا از دست میده و من فک میکنم که خیلی ها تو بازی هستند که با هیجان خاصی بازی میکنند و واقعا شرایط بیرون فرق میکنه.البته من خودم یه مشکلی دارم که خیلی از زمان های بعد بازی باخت رو با خودم میبرم خونه

 

- در مورد کارت  بیشتر بگو میخواستی این بیزینس جدید باشه یا میخواستید یک تجربه جدید باشه ؟

     واقعا دلم میخواست یه تجربه جدید داشته باشم و بحت مادیش در میان نبود.و من اصلا چیزی ازش نمیدونستم و الان تازه از این کاری که کردم خوشم اومده .چون بحثش با کارای دیگه که دوستان انجام میدن فرق داره و به نظرم یه کار خیلی خوب و شیکی بوده که به نظرم تصمیم خوبی گرفتم .و خوشحالم که یه همچین کاری انجام دادم.

 

- یعنی به نورا دخترتون  توصیه میکنید که به درسش ادامه بده و یه دندانپزشک ماهر بشه؟

    بله صد درد صد ، نورا باید این کارو انجام بده ، ولی مطمئنا در مورد آینده اونا فقط مادرشون تصمیم میگیره ولی منم به شخصه این توصیه رو بهشون میکنم.

- سید جلال حسینی یه روزی فک میکرد که معروف بشه و کاپیتان تیم ملی و پر افتخار ترین بازیکن فوتبال ایران بشه ؟

    همه میدونند که جایی که من بزرگ شدم یکی از قدرتمند ترین تیم های ایران رو داشتیم که متاسفانه بخاطر یک سری مشکلات  ملوانی ها دارن اذیت میشن .و منم از نو نهالان تو ملوان بودم تا بزرگسالانش که بعد ش از این تیم جدا شدم وبه تیم سایپا رفتم . ولی همیشه دوست داشتم با تمام وجودم که تو بالاترین سطح بازی کنم و برای این هدف روزهای خیلی سختی رو پشت سر گذاشتم و الان خدارو شکر میکنم که تونستم به یک شرایط خوب برسم.

 

- یعنی کاپیتانی تیم ملی رو هم در خود میدید؟

    ببینید همه ما یه اسطوره هایی داریم و من تو شهری که بزرگ شدم سیروس قایقران بود که کاپیتان تیم ملی بوده و همیشه میتونه یه الگو باشه برای بازیکنان کشورمون . و برای من هم افتخار بوده و هم همیشه ایشون رو الگوی خودم قرار میدادم که یه روزی به ایشون برسم .

- خیلی ها سید جلا حسینی رو بیرون از زمین مستطیلی شکل ندیدند و الان ما میخوایم بدونیم سید جلال بیرون از زمین چه شخصیتی داره ؟

    بیشتر مردم فکر میکنن من همون حس و رفتاری که تو زمین دارمو تو بیرون از زمینم دارم ولی اینطور نیست و همیشه دوست دارم کنار خانوادم همیشه راحت باشم و در کنار دخترام خوشحال باشم که البته الان متاسفانه شرایط خاص فوتبال کشورمون طوری شده که فشار رو ما خیلی زیاده و فکر میکنم که ما نمیتونیم خیلی جاها خودمونو کنترل کنیم و این خیلی بد.

 

نظرات سید جلال در رابطه با زندگی شخصی اش

- حالا بعد از اتمام دوره بازیتون فک میکنید که برگردید به اون حالت عادیتون ؟

    خیلی سخته ، چون فوتبال برام خیلی مهمه و با توجه به اینکه منم خانوادمو خیلی بخاطر فوتبال اذیت کردم و میدونم که همسرم از دستم ناراحته بخاطر نبودم و کلا وقتی که برای فوتبال بیشتر قائل بودم.

 

منبع :نمناک

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    تبلیغات متنی
    
    روی خط رسانه