شمانیوز

تحولات در گذر است و اخبار روز هیچ گاه متوقف نخواهد شد؛ خبر‌هایی رسمی و گاه غیر رسمی؛ خبر‌هایی که مورد توجه قرار می‌گیرد یا ممکن است همه به راحتی از کنار آن بگذرند. رسانه‌های خبری هر یک به فراخور وابستگی جناحی خود، خبر‌هایی را برجسته می‌کنند و در مواردی هم از کنار آن می‌گذرند. اگر خبر به‌ما‌هو خبر موضوعیت داشته باشد، وابستگی جناحی نباید در کمرنگ و پر رنگ منتقل کردن آن تأثیری داشته باشد.

یک نماینده: به افرادی که ماسک نمی‌زنند، نباید خدمات داد

یک عضو کمیسیون بهداشت عنوان کرد: راهی که می‌توان افراد را ملزم به استفاده از ماسک در مکان‌های عمومی کرد، عدم ارائه خدمات است. علی اصغر باقرزاده در گفت‌وگو با ایلنا، درباره بازگشت آمار تعداد مبتلایان و فوتی‌های بیماری کووید ۱۹ در کشور به دوران اوج پیک این بیماری در روز‌های اسفند و فرودین گفت: عدم رعایت و عادی‌سازی موضوع، منجر به بازگشت آمار‌ها به روز‌های ابتدای بیماری در اسفند و فروردین شده است. این عضو هیأت رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: ما امروز دیگر مراقبت‌ها و فاصله اجتماعی، رعایت پروتکل‌های بهداشتی که در روز‌های ابتدایی مشاهد می‌کردیم نمی‌بینیم. وی ادامه داد: شواهد امر نشان می‌دهد به نظر می‌رسد در حال وارد شدن به پیک یا همان موج دوم بیماری هستیم، چون همه افراد جامعه در آن روز‌های اولیه بیمار نشدند که یک ایمنی ایجاد شده باشد؛ بنابراین، امروز درصد خطر برای آن‌هایی که قبلا درگیر ویروس نشده‌اند، بیشتر است.

z1og_fefdjnd3y7qv

همسر و فرزندان سیروس گرجستانی + عکس

سیروس گرجستانی صبح دیروز بر اثر سکته قلبی درگذشت. در این خبر بیوگرافی، همسر و فرزندان سیروس گرجستانی را معرفی میکنیم.

جهت مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید

z1og_fefdjnd3y7qv

توئیت معنادار مدیرمسئول سابق روزنامه کیهان

مهدی نصیری، مدیرمسئول سابق روزنامه کیهان در توییتی با هشتگ رمانیسیم انقلابی نوشت: سخنرانی‌های بزرگان انقلاب قبل و سال اول انقلاب صادقانه و دلسوزانه مملو از آرمان‌های اتوپیایی و رمانتیک (رمانتیسم انقلابی) بود که به سرعت غیرواقعی بودن آن‌ها عیان شد، اما تاکنون جزم‌اندیشی انقلابی مانع از بازنگری و بازگشت به واقع‌بینی و تحول سنجیده بوده. چهل سال کافی نیست؟

z1og_fefdjnd3y7qv

زمان و مکان تشییع پیکر سیروس گرجستانی

تشییع پیکر زنده‌یاد سیروس گرجستانی شنبه ۱۴ تیر در قطعه هنرمندان بهشت زهرا(س) برگزار می‌شود.

جهت مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید

z1og_fefdjnd3y7qv

فضای انتخابات ایران واقعا غیر قابل پیش بینی است

امیررضا واعظ آشتیانی، فعال سیاسی اصولگرا در گفتگو با شفقنا در خصوص اینکه به نظر شما چه شخصیت‌هایی کاندیدا خواهند شد، اظهار داشت: گمانه زنی‌ها در خصوص همان شخصیت‌هایی است که در رسانه‌ها مطرح می‌شوند، اصلاح طلبان صحبت‌های مختلفی در مورد افراد گوناگون داشتند. فضای انتخابات ایران واقعا غیر قابل پیش بینی است و این وضعیت به نوعی فضای جالبی ایجاد می‌کند و حتی تحلیلگران سیاسی داخلی و خارجی در تحلیل با مشکل روبرو می‌شوند. البته علت این است که ما احزابی قوی کارآمد و مقتدر و کارشناس نداریم. احزاب ما صرفا کار سیاسی می‌کنند و ساختارمند و قدرتمند نیستند و نمی‌توانند مردم را جذب کنند و جریان سازی قدرتمندی داشته باشند. به این معنا ما حزب نداریم، ولی وجود احزاب قدرتمند بر مبنای یک روش و سیستم و فضا و میدان دادن به گروه‌های سیاسی قطعا می‌تواند ما را به بهتر شدن فضای انتخابات ریاست جمهوری امیدوار کند. در فضای امروز ما و در آینده اگر با همین سبک پیش برویم هیچ پیش بینی درست نخواهد بود و تا امروز نیز به همین صورت بوده و ممکن است باز هم در کمال ناباوری فردی رای بیاورد که کسی تصور آن را نمی‌کرد.

z1og_fefdjnd3y7qv

خبر خوش مجلس برای خانوارهایی که مسکن ندارند + جزئیات

نماینده مردم ساری در مجلس گفت: طرح هر ایرانی یک مسکن با هدف رفع مشکلات بازار مسکن در مجلس کلید خورد. 

جهت مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید

z1og_fefdjnd3y7qv

کانادا: با ایران توافق کردیم

دولت کانادا اعلام کرد که برای آغاز مذاکره با ایران درباره جبران خسارت وارده به خانواده‌های قربانیان خارجی هواپیمای مسافربری اوکراینی که در ماه ژانویه سقوط کرد، به توافق رسیده است.به گزارش خبرگزاری فرانسه، دولت کانادا روز پنجشنبه اعلام کرد که برای آغاز مذاکره با ایران درباره جبران خسارت وارده به خانواده‌های قربانیان خارجی هواپیمای مسافربری اوکراینی که در ماه ژانویه سقوط کرد، به توافق رسیده است. سوئد نیز ابراز اطمینان کرد که ایران غرامت را پرداخت خواهد کرد.براساس بیانیه دولت کانادا، یک گروه هماهنگی بین المللی از کشور‌هایی که اتباع آن‌ها در این حادثه جان خود را از دست دادند، با امضای یک تفاهم‌نامه راه را برای مذاکره با تهران هموار کردند. این کشور‌ها که شامل کانادا، انگلیس، اوکراین، سوئد و افغانستان می‌شوند، هرکدام شهروندانی را در پرواز ۷۵۲ اوکراین داشتند که هنگامی که پدافند هوایی ایران به اشتباه این پرواز را مورد هدف قرار داد، جان خود را از دست دادند.

z1og_fefdjnd3y7qv

راز نگین انگشتر سردار سلیمانی فاش شد + فیلم

فیلمی از صحبت های سردار شهید حاج قاسم سلیمانی درحال دست به دست شدن در فضای مجازی است که در آن درباره نگین انگشترش رازی را فاش می کند.

جهت مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید

z1og_fefdjnd3y7qv

طرح سؤال از رئیس‌جمهور کلید خورد

عضو هیأت‌رئیسه مجلس از طرح سؤال از حسن روحانی به خاطر وجود تورم افسارگسیخته، افزایش قیمت طلا، سکه، ارز و مسکن خبر داد.حجت‌الاسلام سیدناصر موسوی لارگانی عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفتگو با فارس از طرح سؤال از حسن روحانی رئیس جمهور در مجلس خبر داد. وی افزود: با توجه به تورم موجود در کشور که به صورت افسارگسیخته نارضایتی مردم را در برداشته و همچنین افزایش روزانه قیمت طلا، نرخ سکه، ارز و نابسامانی در حوزه مسکن طرح سؤال از رئیس جمهور در مجلس شورای اسلامی کلید خورد.نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به مشکلات اقتصادی بسیار زیادی که در کشور وجود دارد، بنده سؤال از رئیس جمهور را تهیه کرده‌ام و موضوع سؤال از روحانی و احضار وی به مجلس را در جلسه علنی یکشنبه (۱۵ تیرماه) به جریان خواهم انداخت.

z1og_fefdjnd3y7qv

پاسخ بانک ها به اشخاصی که پول سهام عدالت را نگرفته اند + جزئیات

پیش از یک ماه از آغاز فرآیند ثبت درخواست فروش از طریق بانک‌ها می‌گذرد اما تاخیر در واریز پول سهام موجب شده تعداد زیادی از سهامداران گله‌مند باشند. پاسخ بانک‌های دولتی برای این تاخیر چیست؟ 

جهت مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید

z1og_fefdjnd3y7qv


۱۵ کارگر آذرآب اراک از اتهام تبلیغ علیه نظام تبرئه شدند

رییس کل دادگستری استان مرکزی گفت: حکم برائت ۱۵ نفر از کارگران شرکت آذرآب اراک از اتهام تبلیغ علیه نظام صادر شد. حجت‌الاسلام سید عبدالمهدی موسوی شامگاه پنجشنبه در گفتگو با ایرنا افزود: این افراد به اتهام تبلیغ علیه نظام تحت تعقیب بوده و حکم برائت آنان توسط شعبه اول انقلاب استان مرکزی صادر شد. وی ادامه داد: پیشتر حکم تبرئه ۴۱ کارگر شرکت صنایع آذرآب اراک نیز از سوی دادگاه تجدید نظر صادر شده بود. رییس کل دادگستری استان مرکزی گفت: دادگاه بدوی حکم محکومیت تعلیقی برای کارگران آذرآب صادر کرده بود که این مهم در دادگاه تجدیدنظر نیز بررسی و ظرف مدت چهار ساعت حکم تبرئه این افراد صادر شد. وی ادامه داد: با وجود اینکه حکم محکومیت کارگران آذرآب تعلیقی بود، به دستور رئیس قوه قضائیه، دادگاه تجدید نظر برگزار و در ایام دهه کرامت، حکم قطعی تبرئه این افراد صادر شود.


 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه