شمانیوز
کد خبر : 955042

سروش رفیعی بازیکن فوتبالی که سابقهٔ حضور در تیم‌های فجر سپاسی، فولاد خوزستان، تراکتورسازی، پرسپولیس و الخور قطر را دارد. در این مقاله بیوگرافی سروش رفیعی، عکس‌ها، کارنامه‌ی فوتبالی، زندگی شخصی و قسمتی از مصاحبه‌ی جذاب او را دنبال کنید.

سروش رفیعی بازیکن فوتبالی که سابقهٔ حضور در تیم‌های فجر سپاسی، فولاد خوزستان، تراکتورسازی، پرسپولیس و الخور قطر را دارد. در این مقاله بیوگرافی سروش رفیعی، عکس‌ها، کارنامه‌ی فوتبالی، زندگی شخصی و قسمتی از مصاحبه‌ی جذاب او را دنبال کنید.

 

چکیده‌ای از بیوگرافی

نام کامل: سروش رفیعی تل‌گری

ملیت: ایران

تاریخ تولد: ۴ فروردین ۱۳۶۹ (۱۹۹۰/۳/۲۴)

محل تولد: شیراز، ایران

حرفه: بایکن فوتبال

پست: هافبک

قد: ۱۷۷  سانتی متر

وزن: ۷۲  کیلو گرم

پای تخصصی: راست

باشگاه کنونی: پرسپولیس

شماره پیراهن در باشگاه پرسپولیس: ۷

شماره پیراهن در تیم ملی ایران: ۱۷

 

soroush_rafiei-18

 

سروش رفیعی و خانواده

 

سروش رفیعی بازیکن فوتبال ایرانی متولد ۴ فروردین ۱۳۶۹  در شیراز و اصالتا لر است، او تک پسر است و یک خواهر بزرگتر و یک خواهر کوچکتر از خودش دارد.

 

پدر و مادر سروش رفیعی

 

سروش رفیعی سابقهٔ بازی برای فجر سپاسی، فولاد خوزستان، تراکتورسازی، پرسپولیس و الخور قطر را دارد. سروش رفیعی بازیکن پرسپولیس تهران می باشد که هوادران این تیم به او علاقه‌ی فراوانی هم در بازی هم در اخلاق دارند.

 

ازدواج سروش رفیعی

سروش رفیعی هنوز ازدواج نکرده و مجرد است.

 

soroush_rafiei-16

 

ورود سروش رفیعی به دنیای فوتبال

 

سروش رفیعی فوتبال را از دوران کودکی، سن ۷ سالگی و در مدرسه فوتبال افشین پیروانی آغاز کرد. او توانست در زیر ۱۲ سال به عنوان بهترین بازیکن میدان شناخته شود و از همان کودکی طرفدار تیم پرسپولیس بوده است.

 

سوابق فوتبالی سروش رفیعی

"فجر سپاسی" اولین تجربه رسمی سروش رفیعی

سروش رفیعی فوتبال را به طور رسمی با فجر شهید سپاسی شیراز شروع کرد و به آنها کمک کرد تا رتبه خود را در لیگ برتر فوتبال ایران ۹۱–۱۳۹۰ ارتقاء دهند.

- سروش رفیعی در فولاد خوزستان

سروش رفیعی بعد از فجر شهید سپاسی شیراز، در سال ۹۰ به فولاد خوزستان پیوست.

- سروش رفیعی در باشگاه تراکتورسازی و گذراندن دورهٔ سربازی

سروش رفیعی در تابستان سال ۱۳۹۴ قراردادی دو ساله را با تیم نظامی تراکتورسازی که زیر نظر سپاه بود جهت گذراندن دورهٔ سربازی به امضا رساند.

رفیعی در مدت یک سال ونیمی که در این تیم حضور داشت طی ۳۹ بازی توانست ۵ گل بزند و بازی های زیبایی از خود به نمایش بگذارد.

 

سروش رفیعی از ورود به پرسپولیس تا لژیونری

 

سروش رفیعی در در نیم فصل ۹۵–۹۶ (۹ ژانویه ۲۰۱۷) به پرسپولیس تهران پیوست و قراردادی ۶ ماهه را با باشگاه پرسپولیس در لیگ برتر خلیج فارس به امضا رساند. به او شماره ۷ داده شد، که قبلاً به افتخار اسطوره بازنشسته باشگاه علی پروین بایگانی شده بود. او در شهرآورد ۸۴ تهران مقابل استقلال گلزنی کرد.رفیعی در ۱۴ بازی توانست ۳ گل بزند و با این تیم قهرمان لیگ برتر همین سال شد.

 

soroush_rafiei-12

 

سروش رفیعی در تیم "الخور" قطر

 

سروش رفیعی در تابستان ۱۳۹۶ با قراردادی یک ساله به الخور قطر پیوست و در این تیم شمارهٔ ۷ را به تن ‌کرد. رفیعی طی این قرارداد مبلغ دو میلیارد و دویست میلیون تومان کرفته است، این در حالی بود که پرسپولیس حاضر نبود بیش از یک میلیارد به او بدهد.در پایان فصل باشگاه الخور یک بازیکن جایگزین برای رفیعی جذب کرد.

 

soroush_rafiei-17

بازگشت سروش رفیعی به پرسپولیس

 

سروش رفیعی در ۱۸ تیر ۱۳۹۷ با قراردادی یک و نیم ساله، به پرسپولیس بازگشت. در توافق میان او و باشگاه پرسپولیس، قرار شد به دلیل محرومیت انتقالاتی پرسپولیس، او یک نیم‌فصل در تیم فولاد خوزستان بازی کند و از نیم‌فصل دوم لیگ هجدهم برای پرسپولیس به میدان برود.

 

بازی سروش رفیعی در تیم ملی ایران

 

سروش رفیعی در اکتبر ۲۰۱۴ توسط  کارلوس کی‌روش  به تیم ملی فوتبال ایران فراخوانده شد. او اولین بازی خود را در یک بازی مقابل کره جنوبی در ۱۸ نوامبر ۲۰۱۴ انجام داد.رفیعی در تاریخ ۳۰ دسامبر ۲۰۱۴ نیز توسط کارلوس کی‌روش به ترکیب ایران در جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۵ فراخوانده شد.

 

soroush_rafiei-07

 

حواشی   سروش رفیعی

کارت معافیت از سربازی سروش رفیعی در جریان جنجال کارت معافیت بازیکنان فوتبال باطل شد.سروش رفیعی از همان روزهای نخستین گفت تخلفی نکرده چراکه در سال ۸۹ به خاطر کفالت پدرش که مدارک آن هم موجود است، کارت معافیت خود را گرفت.قصه رفیعی این بود که در سال ۸۹، با توجه بیماری سخت پدرش و همینطور شرایط خانواده اش که تحت نظر کمیته امداد امام خمینی (ره) بودند، کفالتش را در مرداد ۸۹ گرفت.

 

مصاحبه سروش رفیعی

 

سروش رفیعی علت رفتنش از پرسپولیس را اینگونه عنوان کرده است. رفتن از پرسپولیس یک تصمیم حرفه ای بود که در مقطعی که من هستم لازم است و این یک تصمیم منطقی بود تا احساسی.

 

دلیل سروش رفیعی برای انتخاب قطر

صادقانه باید بگویم که در دو سال خدمت سربازی پولی به دست نیاوردم. به همین خاطر می خواستم علاوه بر این که در سطح بالایی فوتبال بازی کنم، پول زیادی نیز به دست بیاورم تا خانواده ام را حمایت کنم.وقتی در ۲۱ سالگی به فولاد پیوستم به خانواده ام گفتم که کار کردن را متوقف کنند و من خرج خانواده را می دهم. پیشنهادهای زیادی هم از کشورهای اروپایی مثل بلژیک، سوئد، فرانسه و روسیه داشتم ولی وقتی با دوستانم مشورت کردم، قطر را انتخاب کردم.

 

soroush_rafiei-0

 

سروش رفیعی در پاسخ به اینکه چرا به کشورهای اروپایی نرفت گفت:

 

من صادقانه جواب این سوال را می دهم. من احساس کردم که با ۲۷ سال سن کشور اروپایی کمکی به من نمی کند چون من بخاطر سربازی دو سال و نیم هیچ پولی در فوتبال نگرفته بودم و پیشنهاد تیم های اروپایی کمتر از مقداری بود که مدنظر من بود.من از کشورهایی مثل بلژیک، هلند، یونان، سوئیس و روسیه پیشنهادهایی داشتم اما شرایط مالی و مدت قرارداد طوری بود که من با توجه به سنم تشخیص دادم در جایی غیر از اروپا فوتبالم را ادامه دهم.

مصاحبه سروش رفیعی

افتخارات باشگاهی سروش رفیعی

فجر سپاسی

لیگ آزادگان (۱): ۹۰–۱۳۸۹

فولاد

لیگ برتر خلیج فارس (۱): ۹۳–۱۳۹۲

پرسپولیس

لیگ برتر خلیج فارس (۱): ۹۶–۱۳۹۵

سوپر جام فوتبال ایران (۱): ۱۳۹۷

 

افتخارات فردی سروش رفیعی

تیم سال لیگ برتر خلیج فارس (۳): ۹۳–۱۳۹۲، ۹۵–۱۳۹۴، ۹۶–۱۳۹۵

 

منبع:سرپوش

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه