شمانیوز

حامد کاویانپور (۱۰ آذر ۱۳۵۷ در نور) فوتبالیست ایرانی است. وی سابقه بازی در تیم‌های پرسپولیس تهران، الوصل، قیصریه اسپور و استیل‌آذین را دارد.

حامد کاویانپور (۱۰ آذر ۱۳۵۷ در نور) فوتبالیست ایرانی است. وی سابقه بازی در تیم‌های پرسپولیس تهران، الوصل، قیصریه اسپور و استیل‌آذین را دارد.

 

فعالیت ورزشی

کاویانپور بیشتر دوران باشگاهی خود را در پرسپولیس گذرانده است و در اکثر فصلهای حضور خود در این تیم دوران موفقی را پشت سر گذاشته است. به‌طوری‌که تکنیک بالا و دربلینگ بالای این بازیکن باعث ایجاد سرعت و قدرت در خط هافبک تیم پرسپولیس می‌شد. کاویانپور همراه با کریمی دروان باشکوهی را در خط هافبک این تیم بوجود آورد.
حامدسال ۷۶ توسط عابدینی به پرسپولیس آمد. پس ا زپیوستن علی کریمی به پرسپولیس به زوج او تبدیل شد وبین سال‌های ۷۷تا۸۰ نقش زیادی درموفقیت‌های پرسپولیس ایفا کرد. کاویانپور در طی سالهای ۱۳۸۰ و ۱۳۸۱ مورد توجه چند باشگاه انگلیسی از جمله بولتون، نیوکاسل و ریدینگ قرارگرفت اما با مخالفت مسئولین پرسپولیس نتوانست قراردادی را با این باشگاه‌ها امضاء کند تا اینکه در تیر ماه ۱۳۸۱ با ثبت قراردادی یک ساله به باشگاه الوصل پیوست.

ali-karimi-hamed-kavianpour-91898

 

وی در سال ۸۲ به پرسپولیس بازگشت ویک گل زیبا دردربی پایتخت برابراستقلال به ثمررساند. امادرخشش اودرتیم چند دسته بگوویچ تداومی نداشت و به نوعی حامد پس ازآن گل افت فاحشی داشت. حامد در اردیبهشت ۱۳۸۵ با قراردادی دو ساله به تیم قیصریه اسپور از تیمهای حاضر در لیگ برتر ترکیه پیوست.

اما در ۳۱ شهریور ۱۳۸۵ آژانس مبارزه با دوپینگ ترکیه نتیجه آزمایش دوپینگ این هافبک ایرانی را مثبت اعلام کرد و برطبق اعلام رای فدراسیون فوتبال ترکیه این بازیکن تا دو سال از انجام مسابقات فوتبال در ترکیه منع شد. این جریمه پس از فرجام خواهی حامد تا یک سال کاهش پیدا کرد.

کاویانپور پس از بازگشت به ایران به تیم تازه تأسیس استیل‌آذین پیوست ولی نتوانست با این تیم به مسابقات لیگ برتر راه پیدا کند؛ و پس از یک سال خانه نشینی به‌دلیل دیر آزاد شدن از تیم استیل‌آذین دوباره به استیل‌آذین صعود کرده به لیگ برتر پیوست تا شاید دوباره در کنار کریمی بتواند خط هافبک رؤیایی پرسپولیس را در استیل‌آذین بازسازی کند. اما کاویانپور دیگر درخشش سال‌های قبل رانداشت تا به نوعی یک ستارهٔ سوخته لقب بگیرد.

دوران ملی


کاویانپور اولین بازی ملی خود را در برابر امارات متحدهٌ عربی در

شهریور ۱۳۷۶ انجام داد و یکی از بازیکنان اصلی تیم ملی ایران

در بازی‌های مقدماتی جام جهانی فوتبال ۲۰۰۲ بود. وی در کل

دارای ۵۳ بازی ملی و یک گل ملی می‌باشد.

photo_2018-01-19_00-42-35_09

افتخارات ورزشی

 

۷۸–۷۷ قهرمانی با پرسپولیس
۷۹–۷۸ قهرمانی با پرسپولیس
۸۰–۷۹ نایب قهرمانی با پرسپولیس
۸۰–۸۱ قهرمانی با پرسپولیس

Hamed_Kavianpour

 

جام حذفی
۷۸–۷۷ قهرمانی با پرسپولیس
۸۵–۸۴ نایب قهرمانی با پرسپولیس

 

منبع:سرپوش

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    تبلیغات متنی
    
    روی خط رسانه