شمانیوز

تحولات در گذر است و اخبار روز هیچ گاه متوقف نخواهد شد؛ خبر‌هایی رسمی و گاه غیر رسمی؛ خبر‌هایی که مورد توجه قرار می‌گیرد یا ممکن است همه به راحتی از کنار آن بگذرند. رسانه‌های خبری هر یک به فراخور وابستگی جناحی خود، خبر‌هایی را برجسته می‌کنند و در مواردی هم از کنار آن می‌گذرند. اگر خبر به‌ما‌هو خبر موضوعیت داشته باشد، وابستگی جناحی نباید در کمرنگ و پر رنگ منتقل کردن آن تأثیری داشته باشد.

چرا برخی نمایندگان متوجه مشی رهبری نمی‌شوند؟

مرتضی طلایی، چهره سیاسی اصولگرا و نزدیک به قالیباف به خبرآنلاین گفت:ایجاد فضای تقابلی بین دولت و مجلس، خلاف مشی رهبر انقلاب است و حتی مردم نیز از این موضوع ناراحت هستند. تعجب می‌کنم که چرا برخی از نمایندگان که تفکر انقلابی نیز دارند، متوجه مشی رهبر انقلاب در خصوص رابطه بین قوا نمی‌شوند. بیم آن را دارم که عده‌ای با شعار‌های «انقلابی بودن» و «اصولگرایی» برای حاکمیت و مردم هزینه ایجاد کنند. نمایندگان مجلس به سمت مجادله و انتقام گیری سیاسی نروند بلکه در مسیر کارآمدی، اصلاح قوانین و نظارت بر دولت باشند. ادامه چنین رفتار‌هایی یک مانع بزرگ برای استقرار دولت انقلابی در سال ۱۴۰۰ و افزایش مشارکت مردم است. است. نمایندگانی که برای اولین بار وارد مجلس شده‌اند، از رفتار‌های شتاب زده پرهیز کنند. یک نماینده انقلابی هرگز داد و بیداد نمی‌کند. شورای ائتلاف و جامعه روحانیت مبارز به وظایف خود در قبال مجلس جدید عمل کنند.

z1og_fefdjnd3y7qv

خبر بد برای یارانه بگیران

نماینده مردم سنقر در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از وضعیت اقتصادی کشور و فشار اقتصادی بر دوش مردم تاکید کرد که باید از امید بستن به کدخدا دست کشید و بر جوانان و ظرفیت‌های اقتصادی کشور تکیه کرد.

جهت مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید

z1og_fefdjnd3y7qv

بیانیه مکارم شیرازی در خصوص گرانی

آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی:دیگر، اجاره مسکن، خرید جهیزیه و مایحتاج زندگی جز با وام‌های سنگین ممکن نیست. برخی بیان می‌کنند که چرا مراجع تقلید در برابر این وضع سکوت کرده‌اند؟! ما نه‌تن‌ها سکوت نکرده‌ایم، بلکه بار‌ها دراین‌باره سخن گفته‌ایم و بازهم می‌گوییم. مساله مهم، خونسردی مسئولان است! که با وعدۀ حل مشکلات و مسئولیتی که دارند، اکنون حتی اظهار شرمندگی هم نمی‌کنند! قوای سه‌گانه عوامل گرانی را پیدا کرده، با توجه به محدودیت‌های موجود همچون تحریم‌های ظالمانه، با ارائه راهکار‌های مناسب، جلوی این وضع نابسامان را بگیرند. /ایسنا

z1og_fefdjnd3y7qv

ارزش روز سهام عدالت دوشنبه 23 تیر

در پایان معاملات امروز (دوشنبه) بازار سهام، ارزش سبد سهام عدالت ۵۳۲ هزار تومانی به ۱۸ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان رسید.

جهت مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید

z1og_fefdjnd3y7qv

طرح مالیات بر خانه‌های خالی، افزایش قیمت مسکن را متوقف می‌کند؟

سید احسان خاندوزی، نائب رئیس کمیسیون اقتصادی، گفت: در حال حاضر تعداد خانه‌های کشور از تعداد خانوار بیشتر است یا در برخی از آمار این تعداد برابر است به همین جهت نباید شاهد نوسانات قیمت مسکن در کشور باشیم. با تصویب نهایی این طرح در مجلس انتظار می‌رود پیام مؤثری در زمینه ساماندهی کردن اطلاعات بازار مسکن به جامعه مخابره شده و امید برای توقف روند افزایش قیمت مسکن افزایش یابد. /مهر

z1og_fefdjnd3y7qv

پیمان قاسم خانی همسر سابق بهاره رهنما کرونا گرفت

پیمان قاسمخانی که این روزها خبر ازدواجش در فضای مجازی دست به دست می شود به کرونا مبتلا شد .

جهت مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید

z1og_fefdjnd3y7qv

دردسر استعفای ناگهانی عارف برای اصلاح‌طلبان

علی جمالی، عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی با بیان اینکه شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان نمی‌تواند ادامه پیدا کند، گفت: اصلاح طلبان باید اختلاف‌نظر‌های گفتمانی خود را حل کنند. اینکه آقایان موسوی لاری یا عارف از شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان کنار رفته‌اند، دلیلی برای جدایی‌شان از جبهه اصلاحات نیست و به همین دلیل نمی‌توان آن‌ها را به خاطر جدایی از شورای عالی، از اصلاح‌طلبان جدا دانست. اصلاحات و اصلاح‌طلبان در لابه‌لای جامعه رسوخ کرده‌اند. دقیقا به همین دلیل جامعه به هیچ‌وجه به کنارنشینی اصلاح‌طلبان را بر نمی‌تابد. /ایسنا

z1og_fefdjnd3y7qv

علائم کرونا که تاکنون نشنیده‌اید 

با شیوع کرونا علائمی چون تب، سرفه خشک و تنگی نفس به عنوان علائم اصلی بیماری معرفی شد. اما با گسترش بیماری لیست علائم کرونا هم کامل‌تر شد. از علائم جدید کرونا می‌توان به اسهال، ایجاد لخته خون، قرمزی چشم، التهابات پوستی و آبریزش بینی اشاره کرد.

جهت مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید

z1og_fefdjnd3y7qv

شهیندخت اصلاحات مجرم شناخته شد

کیفر خواستی برای شهیندخت مولاوردی صادر شده که در آن اتهامات سنگین «تشویق به فساد و فحشا» و «ارائه اطلاعات طبقه بندی شده» تایید شده است. «شهیندخت مولاوردی»، معاون سابق رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با شکایت دستگاه امنیتی و انتظامی کشور با سه عنوان اتهامی در دادسرای فرهنگ و رسانه مجرم شناخته شد و کیفرخواست نامبرده صادر و جهت رسیدگی به دادگاه ارسال شد. مولاوردی با اتهامات فعالیت تبلیغی علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی (ماده ۵۰۰)، تشویق به فساد و فحشا و فراهم نمودن موجبات آن (ماده ۶۳۹) و در اختیار قرار دادن اطلاعات و اسناد طبقه بندی شده با هدف بر هم زدن امنیت کشور (ماده ۵۰۵ قانون مجازات اسلامی) مجرم شناخته شد. مجازات مرتکبین جرائم مندرج در مواد ۵۰۵ و ۶۳۹ قانون مجازات اسلامی تا ۱۰ سال حبس در نظر گرفته شده است.

z1og_fefdjnd3y7qv

این کارگزاری پول سهام عدالت را پرداخت کرد

به گفته مدیرعامل کارگزاری آگاه، فروش سهام عدالت در این کارگزاری از روز چهارشنبه هفته گذشته از سر گرفته شده و در مجموع ۷۰ میلیارد تومان در دو روز کاری گذشته از سهام فروخته شده است که ۵۰ میلیارد تومان آن آماده واریز است.

جهت مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید

z1og_fefdjnd3y7qv

راه خانه‌دار شدن کارگران اعلام شد

دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران: هر مقدار وامی که به اسم ودیعه مسکن تصویب کنیم، کمکی به خانه دار شدن کارگران نمی‌کند چراکه قبل از اینکه وام مسکن به جامعه تزریق شود، حاشیه تورم آن ایجاد شده است. پیشنهاد ما تهیه زمین رایگان و ارزان قیمت با اقساط بلند مدت است که تنها مختص کارگران باشد و سند خانه‌ها هم انتهای کار زده شود تا دست دلالان بازار نیفتد. /ایسنا

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه