`
شمانیوز
شما نیوز

کدامیک از میوه و سبزیجات پوست صورتتان را صیقل می دهد؟

به تازگی محققان دریافتند ژنی در DNA وجود دارد که قادر است با مشاهده تصاویر جذاب و همچنین صورت های زیبا ، سلول ها را نیز جوان کند!

به تازگی محققان دریافتند ژنی در DNA وجود دارد که قادر است با مشاهده تصاویر جذاب و همچنین صورت های زیبا ، سلول ها را نیز جوان کند!

 اما جالب است بدانید تنها استفاده از انواع ماسک های طبیعی و مصنوعی برای شاداب نگه داشتن پوست صورت کافی نیست، چرا که به تازگی محققان دریافتند ژنی در DNA وجود دارد که قادر است با مشاهده تصاویر جذاب و همچنین صورت های زیبا ، سلول ها را نیز جوان کند! روزنامه دیلی اکسپرس در صفحات علمی خود به این موضوع جالب پرداخته است:

بر این اساس نه تنها زیبایی تحت تاثیر محیطی است که ما آن را مشاهده می کنیم، بلکه دیدن تصاویر ناراحت کننده، انتقال احساس کسالت و ناراحتی از دیگران به ما و بودن در کنار افراد مبتلا به بیماری های سخت نیز می تواند بر این ژن اثر گذار بوده و افراد را تا میزان قابل توجهی پیرتر کند!

علاوه بر این، نحوه برداشت و طرز تفکرمان از میزان جوانی و پیری خود، تا حد زیادی بر جوانی یا پیری اثر گذار است.محققان دریافتند افرادی که از موهبت داشتن صورتی جوان برخور دارند بیش از کسانی که پیرتر از سن خود به نظر می رسند عمر می کنند.
دانشمندان دانمارکی پس از مطالعه 387 جفت دوقلو به این نتیجه رسیدند که شادابی طبیعی صورت می تواند نشانه ای برای پیش بینی طول عمر باشد. براساس این تحقیق کسانی که صورتی جوان تر دارند در بسیاری موارد از دوقلویی که پیرتر به نظر می رسند بیشتر عمر می کنند.

محققان در خصوص توضیح بیولوژیکی این پدیده می گویند: قطعات مهم دی ان ای به نام تلومرها، که توانایی سلول ها برای تکثیر را نشان می دهند، از عوامل تعیین کننده شادابی چهره هستند.

تصور می شود تلومری که کوتاه تر است بر روند سریع تر پیری دلالت داشته باشد و به شماری از بیماری ها پیوند زده شده است.

در طول این مطالعه که طی دوره ای هفت ساله انجام شد، محققان دریافتند که هرچه اختلاف در برداشت از سن دوقلوها بیشتر باشد، احتمال آن که دوقلویی که ظاهری پیرتر دارد و انتظار می رود زودتر فوت کند بیشتر است.

پس می بینید که برای جوان ماندن تنها روی آوردن به استفاده از ماسک ها یا انجام اعمال جراحی کافی نیست. بلکه باید تلاش کنید نوع دید خود را به زندگی عوض کرده و محیط را آن گونه تغییر دهید که یاس و ناامیدی از آن به دور باشد!

همچنین جالب است بدانید محققان به تازگی موفق شدند با استفاده از تکنولوژی نانو و ترکیب آن با نانو ذرات آهن و کاربرد این ترکیب در لوازم آرایشی و بهداشتی به جوان ماندن پوست کمک کنند.

وجود نانو ذرات سیلوور نیز در کرم های آرایشی و ضد آفتاب سبب می شود علاوه بر ایجاد شادابی و نشاط در پوست، اشعه فرابنفش خورشید را جذب نکرده و از پیری زودرس پوست جلوگیری کند.

منبع:تالاب

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید
دیگر رسانه ها