شمانیوز

مودیبو مایگا( به فرانسوی:Modibo Maïga، زادهٔ ۳ سپتامبر ۱۹۸۷) مودیبو مایگا بازیکن فوتبال اهل مالی است. مودیبو مایگا وی بعنوان مهاجم برای باشگاه فوتبال بوریرام یونایتد در لیگ تایلند بازی میکند .

حضور مودیبو مایگا در پرسپولیس منتفی شد؛ مهاجم اهل مالی از تست‌های ...

مودیبو مایگا( به فرانسوی:Modibo Maïga، زادهٔ ۳ سپتامبر ۱۹۸۷) مودیبو مایگا  بازیکن فوتبال اهل مالی است. مودیبو مایگا وی بعنوان مهاجم برای باشگاه فوتبال بوریرام یونایتد در لیگ تایلند بازی میکند . مودیبو مایگا از مهم ترین باشگاه های وی در گذشته، مودیبو مایگا میتوان به الرجا، لو مان، سوشو، وستهام یونایتد، مودیبو مایگا کویینز پارک رنجرز و متس اشاره نمود .

شمارهٔ پیراهن : 

مایگا در ۵۹ بازی برای تیم ملی فوتبال مالی به میدان رفته است و ۱۳ گل ملی در کارنامه دارد. وی در چهار جام ملت های آفریقا بازی کرده است و در جام ملت های آفریقا ۲۰۱۲ و ۲۰۱۳ به تیم کشور خود کمک کرد رتبهٔ سوم رقابت ها را بدست‌آورد .

بیوگرافی مودیبو مایگا بازیکن جدید پرسپولیس + تصاویر

مایگا بعد از سال ۲۰۱۵ به لیگ های آسیایی و حاشیهٔ خلیج فارس پیوست و در کل، کارنامهٔ مثبتی در این لیگ ها داشته است. برای نمونه وی برای الاتحاد کلبا توانست در ۲۳ بازی ۹ گل بزند و برای عجمان در ۱۹ بازی لیگ ۱۰ گل بزند.

مایگا در زمان اوج خود در اروپا و لیگ های معتبری مانند انگلیس و فرانسه بازی کرده است . مایگا در تیمهای وستهام، سوشو و متز عضو بوده ولی معروف ترین تیمهای اندرسون، آتلتیکو پارانائنسه، سانفرسه هیروشیما و اف سی سئول هستند که البته در هر سه تیم قرضی حضور داشته و زیاد بازی نکرده است.

ویدیو| گل های گزینه اول کالدرون برای خط حمله پرسپولیس - خبر ورزشی

مایگا از سال 2015 با نزول کیفیت بازی اش به آسیا آمده و پس از حضور در النصر عربستان در تیمهای کوچکی مانند الاتحاد کلبا و عجمان امارات بازی کرده است . وی زمستان سال پیش به بوریرام تایلند پیوست ولی در این تیم هم خیلی کم بازی کرد.

مودیبو مایگا پس از حضورش در سوشو که سال 2012 بوده در زمینه گلزنی افت داشته و امار گلزنی اش جالب نبوده است. وی در عجمان و الاتحاد بد گل نزد و در بوریرام طی سه بازی یک گل به نتیجه رساند. در نقطه مقابل اندرسون هم وضعیت جالبی به لحاظ امار گلزنی نداشته به دلیل آن که در بیش تر تیم هایش کم بازی کرده است . اما وی در ژاپن بد گل نزده و جدا از امار نسبتا قابل قبولش در سانفرسه هیروشیما در تیم آخرش هم طی 15 بازی 9 گل به نتیجه رسانده است.

مودیبو مایگا از سال 2007 عضو تیم ملی کشورش بوده و در 59 بازی ملی 13 گل هم زده است. وی اخیرا بازوبند کاپیتانی تیم ملی کشورش را هم به بازو بسته است. در نقطه مقابل اندرسون لوپز در هیچکدام از تیمهای ملی رده پایه برزیل هم حضور نداشته است ولی باتوجه به بسیاری بازیکن های باکیفیت در این کشور آنقدر عجیب و غیرعادی نیست.

مودیبو مایگا، روز چهارشنبه برای شرکت در تست‌های پزشکی پرسپولیس ...

هنگامی که مهدی طارمی با ریوآوه پرتغال قرارداد بست، باشگاه ناچار شد سراغ یک گزینه خارجی برود و در پایان این مهاجم اهل مالی را پسندید.

مودیبو مایگا سابقه پوشیدن پیراهن وستهم و تیم ملی مالی را دارد، ولی این حضور به سال های اوجش برمیگردد و وی در چند سال پیش تنها در آسیا بازی کرده و به تیم ملی دعوت نشده. بر همین اساس مایگا شرایط بازی در لیگ برتر را ندارد.

مهاجم اهل مالی آخرین بار در سال ۲۰۱۵ عضو متز در گروه نخست فرانسه بوده و پس از آن در النصر عربستان، الاتحاد کلبا و عجمان امارات و بوریرام تایلند بازی کرده است . وی آخرین بار پیراهن مالی را ۱۲ نوامبر ۲۰۱۶ در برابر گابن به تن کرده و در دو و نیم سال گذشته به تیم ملی دعوت نشده است.

بیوگرافی مودیبو مایگا

باشگاه‌های جوانان مودیبو مایگا

اسباماکو

۲۰۰۰–۲۰۰۲ استاد مالی

باشگاه‌های حرفه‌ای مودیبو مایگا

سال ۲۰۰۳  - استاد مالین -3 بازی -1 گل زده

سال ۲۰۰۴–۲۰۰۶ - الرجا -۴۷ بازی- (۱۲) گل زده

سال ۲۰۰۷–۲۰۱۰- لو مان -۸۸ بازی- (۱۵) گل زده 

سال ۲۰۱۰–۲۰۱۲- سوشو -۵۹ بازی - (۲۴) گل زده 

سال ۲۰۱۱ - سوشو ۱ بازی - (۲) گل زده 

سال ۲۰۱۲–۲۰۱۵ - وستهام یونایتد - ۳۴ بازی - (۴) گل زده

سال ۲۰۱۴ ← کویینز پارک رنجرز (قرضی) - ۸ بازی - (۱) گل زده

سال ۲۰۱۴–۲۰۱۵← متس (قرضی) - ۲۵ بازی - (۹) گل زده

سال ۲۰۱۵–۲۰۱۶ - النصر - ۱۹ بازی -  (۵) گل زده

سال ۲۰۱۶–۲۰۱۷- الاتحاد کلبا - ۲۳ بازی -(۹) گل زده

سال ۲۰۱۷–۲۰۱۸ - عجمان - ۱۹ بازی - (۱۰) گل زده 

سال ۲۰۱۹– بوریرام - ۳ بازی (۱) گل زده

تیم ملی مودیبو مایگا

سال ۲۰۰۷– مالی ۵۹ (۱۳ 

نکته : تعداد بازی‌ها و گل‌ها فقط مربوط به بازی‌های لیگ داخلی است و آمار به روز شده در تاریخ ۰۳:۴۸, ۱۳ آوریل ۲۰۱۹ (UTC).

آمار بازی‌ها و گل‌های ملی به‌روز شده در تاریخ ۲۱ سپتامبر ۲۰۱۷

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

تبلیغات متنی

روی خط رسانه