شمانیوز

تحولات در گذر است و اخبار روز هیچ گاه متوقف نخواهد شد؛ خبر‌هایی رسمی و گاه غیر رسمی؛ خبر‌هایی که مورد توجه قرار می‌گیرد یا ممکن است همه به راحتی از کنار آن بگذرند. رسانه‌های خبری هر یک به فراخور وابستگی جناحی خود، خبر‌هایی را برجسته می‌کنند و در مواردی هم از کنار آن می‌گذرند. اگر خبر به‌ما‌هو خبر موضوعیت داشته باشد، وابستگی جناحی نباید در کمرنگ و پر رنگ منتقل کردن آن تأثیری داشته باشد.

خاطره نگاری مشاور احمدی نژاد از محسن رفیق دوست

علی اکبر جوانفکر نوشت:اخیرا در پی انتشار مطلب کذب دیگری از سوی آقای رفیق دوست، از دکتر احمدی نژاد علت این رفتار آقای رفیق دوست را جویا شدم. ایشان با اظهار بی اطلاعی به بیان خاطره‌ای از وی پرداخت که پاسخ بنده نیز در آن مستتر است.آقای رفیق دوست در دیداری که در دوره ریاست جمهوری آقای احمدی نژاد با ایشان داشت، خواستار مساعدت وی به عنوان رئیس شورای عالی شهرسازی برای تغییر کاربری یک زمین ۲۱ هکتاری واقع در منطقه ۵ تهران از باغ به مسکونی و تجاری می‌شود.او به دکتر احمدی نژاد می‌گوید که مالک این زمین در زندان است و ما می‌توانیم با آزاد کردن او، این زمین را در اختیار خودمان بگیریم.رئیس جمهور وقت بدون آنکه وارد اصل موضوع شود از او سوال می‌کند که این فرد بیگناه است یا مجرم؟ و او سکوت می‌کند.احمدی نژاد به او می‌گوید: اگر او بیگناه است باید کمک کنیم که از زندان آزاد شود و زمینش هم متعلق به خود اوست و اگر مجرم است چرا می‌خواهید او را از زندان آزاد و ملکش را تصاحب کنید؟! دکتر احمدی نژاد سپس دست رفیق دوست را می‌گیرد و به آرامی در گوش او چنین نجوا می‌کند: آیا ما انقلاب کردیم که از این کار‌ها بکنیم و ملک مردم را متصرف شویم؟! /دولت بهار

z1og_fefdjnd3y7qv

ارزش روز سهام عدالت چهارشنبه 1 مرداد

ارزش روز ۴۹ شرکت حاضر در پرتفوی سهام عدالت در پی رشد شاخص و نمادهای معاملاتی در بازار سهام در حال حاضر به ۱۰۰۹۸هزار میلیارد ریال رسید.

جهت مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید

z1og_fefdjnd3y7qv

زنده یا مرده بودن قاضی‌منصوری مبهم است!

برادر قاضی منصوری گفت: تاکنون از بازگشت جسد برادرم چیزی به ما اعلام نکرده‌اند. پلیس بین‌الملل چند روز پیش تماسی با ما داشتند و قرار شد جلسه‌ای داشته باشیم تا همراه گروهی که از طرف پلیس بین‌الملل برای بررسی موضوع به رومانی می‌رود، ما نیز برویم اما تاکنون هیچ خبری نداریم.زنده بودن یا مرده بودنش برای ما مبهم است، تاکنون نه تصویر، نه مدرک و نه دی‌ان‌ای در مورد مرگ برادرم به ما ارائه نکرده‌اند. آخرین تماس ما با برادرم ظهر روز حادثه بود و نگران امنیت خود بود و سفارت نیز او را پذیرش نکرد./فارس

z1og_fefdjnd3y7qv

احمدپور مخبر غریبانه تشییع شد 

احمد پور مخبر بازیگر سینما و تلویزیون دیروز در سکوت خبری به خاک سپرده شد.

جهت مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید

z1og_fefdjnd3y7qv

مجلس وزیر احمدی نژاد را دور زد

اسدالله عباسی، وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی دولت دهم که پیش از این اعلام کرده بود یکی از مدعیان ریاست دیوان محاسبات مجلس شورای اسلامی است، در واکنش به قرار نگرفتن نامش در لیست کاندیداهای ریاست این دیوان گفت: بهتر است سکوت کنم. این چهره سیاسی در واکنش به اینکه نبودن نام شما در این لیست به معنای این است که برنامه‌های پیشنهادی از طرف شما مورد قبول اعضای کمیسیون برنامه و بودجه قرار نگرفته است، افزود: خودتان برنامه‌ها را مقایسه کنید. آقایان حتما یک امتیازاتی برای کسانی که انتخاب کردند، در نظر گرفتند. در هر صورت نظر کمیته کمیسیون برنامه و بودجه است و هر کدام دیدگاه‌ها و سلیقه‌های تخصصی خود را دارند و صاحب نظر هستند.

z1og_fefdjnd3y7qv

قدردانی بازیگر معروف بالیوود از مردم پس از ابتلا به کرونا + عکس

آمیتا باچان که این روزها به دلیل ابتلا به ویروس کرونا در بیمارستان بستری است از عشق و دعای مردم تشکر کرد.

جهت مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید

z1og_fefdjnd3y7qv

احتمال کاندیداتوری پزشکیان برای ۱۴۰۰ قوت گرفت

در حالی که برخی گمانه زنی‌ها از احتمال حضور مسعود پزشکیان نماینده اصلاح طلب مجلس در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ حکایت دارد، برخی شنیده‌های خراسان حاکی است که او تلویحی این مساله را تایید کرده است. پزشکیان نایب رئیس اول مجلس دهم و وزیر سابق بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و از چهره‌های سرشناس اصلاح طلب است. یک منبع نزدیک به پزشکیان در گفتگو با خراسان از قوت گرفتن احتمال کاندیداتوری وی خبر داد و افزود: این مساله احتمالا به زودی اعلام عمومی خواهد شد. در همین حال پزشکیان در جمعی که بر حضور وی در انتخابات ۱۴۰۰ تأکید داشتند گفته است: فعلا در حال ارزیابی وضعیت هستم و در صورتی که به این نتیجه برسم که حضورم در انتخابات ۱۴۰۰ می‌تواند برای کشور مفید و موثر باشد، اعلام نامزدی خواهم کرد.

z1og_fefdjnd3y7qv

برای چه کسانی سهمیه بنزین مردادماه واریز نشد؟

برخی خودروهای شخصی، بامداد امروزسهمیه بنزین را دریافت نکردند. این خودروها، خودروهایی هستند که از ابتدای سهمیه‌بندی بنزین در آبان‌ماه سال گذشته تا امروز هیچ سوخت‌گیری با استفاده از کارت‌های سوخت آنها انجام نشده است.

جهت مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید

z1og_fefdjnd3y7qv

نماینده مجلس: اگر حوصله‌ام سر برود، تغییر کمیسیون می‌دهم

نماینده مردم صومعه سرا در مجلس یازدهم گفت: من خودم فعلا عضو کمیسیون حقوقی هستم، اگر حوصله ام سر برود تغییر کمیسیون می دهم. «کاظم دلخوش»، نماینده مردم صومعه‌سرا در مجلس یازدهم، در گفت‌وگو با برنا در رابطه با «به حد نصاب نرسیدن اعضای کمیسیون حقوقی قضایی مجلس» گفت: قرار است تا هفته آینده با تعداد هفت نفر، کمیسیون حقوقی تشکیل شود. باید کمیسیون با هر تعداد نماینده تشکیل شود، ما نمایندگان در این خصوص استیضاح هیات رئیسه را امضا کردیم اما  تعدادی از نمایندگان امضای خود را پس گرفتند. او ادامه داد: احتمال دارد در شهریورماه انتخابات نمایندگان جامانده به علت شرایط کرونا انجام نشود، با این شرایط نمی‌شود کمیسیون حقوقی شکل نگیرد. من خودم فعلا عضو کمیسیون حقوقی هستم، اگر حوصله‌ام سر برود تغییر کمیسیون می‌دهم.نماینده مردم صومعه‌سرا در رابطه با «نظارت شورای نگهبان بر نمایندگان طی چهار سال دوره نمایندگی» گفت: نظارت چهار ساله زمانی جواب می‌دهد که شورای نگهبان می‌خواهد نظارت استصوابی خود را اعمال کند آن هم زمان ثبت نام برای انتخابات مجلس است، زمانی‌که نماینده رای آورده و از مراحل مختلف گذر کرده باشد و به عنوان نماینده فعالیت می‌کند، مصونیت دارد.

z1og_fefdjnd3y7qv

 
حجاریان از نماینده تهران شکایت کرد

وکیل محسن حجاریان از شکایت موکل خود از علی خضریان، نماینده تهران در مجلس یازدهم به دلیل انتشار مطالب خلاف واقعیت خبر داد.علی ‌مجتهدزاده، وکیل محسن حجاریان در خصوص شکایت موکل خود از علی خضریان نماینده تهران در مجلس یازدهم، اظهار کرد: امروز به همراه محسن حجاریان پسر آقای سعید حجاریان از علی خضریان، نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی برای انتشار مطالب خلاف واقعیت درباره سعید و‌ محسن حجاریان در توییتر شکایت کردیم.وی افزود: شرکتی که خضریان در توییتر از آن یاد کرده، شرکتی کوچک با معدل حساب ۹۰‌ میلیون تومان است که این شرکت یک‌ حساب واقعی و‌ قانونی دارد.مجتهدزاده گفت: کسی که در جایگاه نماینده مجلس قرار دارد، باید دانش حقوقی داشته باشد؛ مطالبی را که این نماینده بیان کرده مصداق بارز نشر اکاذیب است.وی اضافه کرد: چون این مطالب در مجلس بیان نشده و تنها در فضای مجازی منتشر شده، ما شکایتمان را در هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان مطرح نکردیم بلکه به دادسرای فرهنگ و رسانه مراجعه و شکایت را ارائه کردیم.مجتهدزاده با بیان اینکه انصاف، قانون و اخلاق توسط این نماینده زیر پا گذاشته شده است، تاکید کرد: کسی که در جایگاه قانونگذاری کشور قرار می‌گیرد، باید بیش از همه به قانون پایبند باشد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    تبلیغات متنی
    
    روی خط رسانه