شمانیوز

در کشور جمهوری اسلامی ایران که بالاترین عمل زیبایی را در جهان دارد

در کشور جمهوری اسلامی  ایران  که بالاترین جراحی  زیبایی  را در جهان دارد و از عوارض جراحی های  زیبایی  خبر ندارد عوارض  جراحی ‌های زیبایی , بابک ساعدی دبیر  علمی  ششمین کنگره بین المللی انجمن  علمی  راینولوژی  ایران  با اشاره به برگزاری این کنگره اظهار کرد: این کنگره با حضور اساتید داخلی و خارجی صاحب نظر و برجسته در حوزه راینولوژی برگزار و جدید ترین دستاور‌های علمی در این اساس ارائه می شود.وی به موضوع  جراحی بینی اشاره کرد و عنوان کرد: طی ۴۰ تا ۵۰ سال قبل در کشور‌های  آمریکایی و اروپایی جراحی بینی به صورتی انجام می گرفت.


که بخش زیادی از غضروف بینی برداشته میشود و بینی پس جراحی بسیار کوچک می‌شد.عوارض جراحی‌های زیباییاین فلوشیپ جراحی صورت گفت: این مسئله عوارضی را به همراه داشت و سبب بروز مشکلاتی برای افراد می‌شد و به علت این مشکلات نهضتی علیه جراحی بینی شکل گرفت و پس از آن جراحی‌های صورت بیشتر
جهت حفظ ظاهر فرد و عملکرد آن انجام شد.

وی بیان کرد: ما نیز در کشور به همین سیر پیش رفته و افراد زیادی متقاضی تغییرات بسیار بر روی بینی میباشند و بیشتر تمایل دارند، بینی‌های عروسکی داشته باشند ۶۰ سال پیش اروپاییان نیز به همین روند تمایل داشته و پس از آن به طور کلی این جراحی‌ها کنار گذاشته شد.

ساعدی ادامه داد: جراحی بر روی بینی، گونه و  لب  بسیار شایع شده و افراد تمایل دارند لب‌های برجسته،
گونه‌های بزرگ و بینی عروسکی داشته باشند.

دبیر علمی ششمین کنگره بین المللی انجمن علمی راینولوژی ایران گفت: زمانی که ساختار بینی خیلی تغییر کند و جراح از نسج بینی بخش زیادی را بردارد و بینی بیش از اندازه کوچک شود شاید ممکن بوده ۱ تا ۲ سال پس از  جراحی  مشکلی پیش نیاید، اما در آینده به علت تنگی‌هایی که در دریچه بینی ایجاد میشود باعث گرفتگی شدید بینی ایجاد شده و عدم توانایی
فرد در تنفس مناسب را به همراه دارد.

 

قابلیت الاستیسیته پوست

وی بیان کرد: ۵۰ درصد مقاومت راه هوایی از بینی صورت گرفته و درواقع نیمی از عمل تنفس از طریقاین عضو صورت می‌پذیرد و کوچک شدن اندازه بینی مشکلات زیادی را برای فرد به همراه دارد.

دبیر علمی ششمین کنگره بین المللی انجمن علمی راینولوژی ایران گفت: با افزایش  سن  قابلیت الاستیسیته  پوست  کاهش پیدا میکند و نوک بینی و عضلات قابلیت ارتجاعی خود را از دست میدهند. در نتیجه زمانی که مسن می شویم تغییرات در بینیمان ایجاد شده و اگر در جوانی جراحی بینی عروسکی کرده باشیم برایمان دردسرساز می شود.ساعدی افزود: نتیجه جراحی بینی‌های عروسکی در آینده یک نمای بی نظیر زشت و نازیبا برای فرد بوده که به هیچ وجه برای فرد قابل تحمل نیست.

 

عوارض جراحی‌های زیبایی

وی تصریح کرد: در صورتی که فرد بخواهد  بینی عروسکی  خود راکه دچار آسیب شده دوباره عمل کند به علت این که ساختاری در بینی فرد نبوده نمیتوانیم برای عمل مجدد او از بینی خود فرد و نسوج نمی توانیم بهره گیری کنیم و نیاز پیداکرده تا از غضروف  گوش ، غلاف عضله گیجگاهی یا از دنده فرد بهره گیری کنیم. این فلوشیپ جراحی صورت گفت: این مسئله سبب شده که یک عمل جراحی ساده ترمیمی تبدیل به عمل جراحی بی نظیر پیچیده شود و فرد به جای عمل ۲ ساعته نیاز به یک جراحی ۵ تا ۶ ساعته در اتاق عمل داشته باشد.

 

بزرگ کردن بیش از اندازه لب

وی در ارتباط با بزرگ کردن بیش از اندازه لب گفت: تزریق بیش از انداز ژل در لب اضافه بر نمای غیرعادی که ایجاد می کند گاهی از موارد ممکن هست کارکرد  طبیعی  عضلات لب را دچار اختلال کند، همینطور این مسئله میتواند سبب عفونت بر روی لب شده و مشکل آفرین شود.

ساعدی افزود: گرچه در موارد نادرتر اگر تزریق ژل در لب با تکنیک درست صورت نگیرد باعث بسته شدن عروق لب و سیاه شدن بخشی از لب و از دست دادن این عضو از بدن می شود.

استاد  تمام  دانشگاه  علوم  پزشکی   تهران  در مورد برجسته کردن گونه گفت:  تزریق پروتز  غیر معمول که با صورت فرد تناسب نداشته باشد مشکل آفرین هست که یکی از آن‌ها جابجایی پروتز هست چرا که اگر جسم خارجی با فشار وارد صورت کنیم سبب بروز جابجایی آن میشود.

 

اگر پروتز خیلی بزرگ برای گونه استفاده شود

این فلوشیپ جراحی صورت اظهار کرد: اگر پروتز خیلی بزرگ برای گونه بهرهگیری شود اضافه بر نمایه غیر عادی سبب ایجاد  فضا  زیر پروتز و تجمع مایع شده و فرد را مستعد عفونت و آبسه می کند.

وی تصریح کرد: فلسفه جراحی پلاستیک صورت حفظ کارکرد  طبیعی  صورت و ایجاد یک نمای خوشگل و طبیعی هستدر غیر این صورت عوارض جبران ناپذیری را به همراه دارد لذا همۀ افراد قبل از جراحی لازم هست نسبت به این مسئله آگاهی داشته و پس از آن برای جراحی اقدام کنند.ساعدی در پایان یادآور شد: در این کنگره اضافه بر اساتید و صاحبنظران این حوزه مهمانانی از کشور‌های ایالات امریکا، انگلیس،  کره ، مجارستان، ابتالبا، و  فرانسه  نیز حضور دارند.

گفتنی هست؛ ششمین کنگره بین المللی انجمن علمی راینولوژی ایران یکم تا سوم آذر سال جاری در سالن همایش‌های رازی  تهران  با حضور اساتید و صاحبنظران داخلی و خارجی برگزار می شود.

منبع:تالاب 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه