شمانیوز

تحولات در گذر است و اخبار روز هیچ گاه متوقف نخواهد شد؛ خبر‌هایی رسمی و گاه غیر رسمی؛ خبر‌هایی که مورد توجه قرار می‌گیرد یا ممکن است همه به راحتی از کنار آن بگذرند. رسانه‌های خبری هر یک به فراخور وابستگی جناحی خود، خبر‌هایی را برجسته می‌کنند و در مواردی هم از کنار آن می‌گذرند. اگر خبر به‌ما‌هو خبر موضوعیت داشته باشد، وابستگی جناحی نباید در کمرنگ و پر رنگ منتقل کردن آن تأثیری داشته باشد.

برگزاری کنکور در ورزشگاه‌ها
عضو کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا با اشاره به افزایش قدرت سرایت کرونا ویروس، گفت: پیشنهاد ما در کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا، در جلسات آتی برگزاری کنکور در استادیوم‌ها از جمله استادیوم آزادی و فضای باز آن است. دکتر مینو محرز با اشاره به جهش ویروس کرونا، گفت: در ابتدای شیوع کرونا، هر یک نفر بیمار مبتلا به کووید_۱۹ ممکن بود چهار نفر را مبتلا کند، اما با جهش ویروس، هر یک نفر مبتلا به ویروس، می‌تواند 10 نفر را مبتلا کند. وی که در یک برنامه رادیویی صحبت می کرد، درباره برگزاری کنکور در شرایط کرونایی گفت: کنکور سراسری برای هر دانش‌آموز تعیین سرنوشت برای او محسوب می‌شود و این امتحان باید در شرایطی به دور از استرس برگزار شود. پیشنهاد ما در کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا، در جلسات آتی، برگزاری کنکور در استادیوم‌ها از جمله استادیوم آزادی و فضای باز آن است.

z1og_fefdjnd3y7qv

کنکور به تعویق می‌افتد؟  + فیلم

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: فعلا تصمیمی برای تعویق تاریخ آزمون سراسری گرفته نشد، چراکه تصمیم نهایی برعهده ستاد ملی مقابله با کرونا است.

جهت مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید

z1og_fefdjnd3y7qv

صدور دستور بازداشت عامل حمله مسلحانه به عوامل یک برنامه‌ تلویزیونی
رییس حوزه قضایی بخش حسن آباد در پی انتشار مطالبی در فضای مجازی در خصوص حمله مسلحانه با سلاح سرد به عوامل یکی از برنامه‌های تلویزیونی در روستای خانلق بخش حسن آباد فشافویه گفت: دستور بازداشت فردی که اقدام به استفاده از سلاح سرد کرده بود صادر شده است. حسینی رییس حوزه قضایی بخش حسن آباد در رابطه با حمله مسلحانه با سلاح سرد به عوامل یکی از برنامه‌های تلویزیونی در روستای خانلق بخش حسن آباد فشافویه، گفت: تحقیقات همه جانبه قضایی در مورد این پرونده در حال انجام است. حسینی تصریح کرد: در حال حاضر دستور بازداشت فردی که اقدام به استفاده از سلاح سرد کرده بود صادر شده است. رییس حوزه قضایی بخش حسن آباد بیان کرد: موضوعی که در رابطه با آزاد شدن متهم مطرح شده کذب است. رییس حوزه قضایی بخش حسن آباد اذعان کرد: تحقیقات همه جانبه لازم در خصوص این پرونده در دست انجام است و پیگیری‌های مربوطه قطعا انجام خواهد شد.

z1og_fefdjnd3y7qv

ارزش روز دارا یکم یکشنبه 12 مرداد 

در پایان معاملات امروز بازار سهام، حجم معاملات دارا یکم بیش از ۵۰ درصد افت داشت و قیمت پایان این نماد نزدیک یک درصد رشد داشت.

جهت مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید

z1og_fefdjnd3y7qv

نماینده مردم تهران: توقف طرح دو فوریتی تعویق کنکور
زهره الهیان، نماینده تهران در مجلس یازدهم طی رشته توییتی در صفحه شخصی‌اش، از پیگیری تعویق کنکور سراسری از طریق ستاد ملی مبارزه با کرونا خبر داد. وی نوشت: «پیرو صحتی که امروز در صحن علنی با آقای دگتر قالیباف درمورد تعویق کنکور سراسری داشتم، ایشان ضمن موافقت فرمودند: موضوع تعویق را از طریق ستاد ملی کرونا پیگیر خواهند شد. لذا با توجه به قول دکتر قالیباف مبنی بر پیگیری فعلا درمورد طرح دوفوریتی تعویق کنکور سراسری دست نگه می داریم تا ببینیم پیگیری ها نتیجه خواهد داد؟»

z1og_fefdjnd3y7qv

واکنش خبرگزاری چینی به بیانات رهبر معظم انقلاب 

خبرگزاری رسمی چین نوشت: رهبر ایران تاکید کردند آمریکا می خواهد با چنین تحریم هایی نفوذ منطقه ای ایران را کاهش و توان دفاعی تهران را تقلیل دهد و باعث شود تا تحت فشار، ایران صنعت هسته ای را رها کند.

جهت مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید

z1og_fefdjnd3y7qv

حاجی‌بابایی: روند انتخاب بذرپاش قانونی بود
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس پاسخ نامه رئیس مجلس درباره بررسی نحوه انتخاب رئیس دیوان محاسبات را داد. در پی نامه روز چهارشنبه محمد باقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی به حمیدرضا حاجی بابایی رئیس کمیسیون برنامه و بودجه جهت بررسی مجدد فرآیند انتخاب رئیس دیوان محاسبات کشور، حمیدرضا حاجی‌بابایی در نامه‌ای به قالیباف اعلام کرد، پس از برگزاری مجدد دو جلسه اعضای کمیسیون و بررسی برخی انتقادات، بار دیگر درستی فرایند انتخاب رئیس دیوان محاسبات مورد تایید اعضای کمیسیون بودجه مجلس قرار گرفته است. در نامه حاجی بابایی که امروز به رئیس مجلس نوشته شده است با اشاره به برگزاری جلسات مجدد اعضای کمیسیون برنامه و بودجه و نیز بررسی برخی انتقادات، اعتراضات و نامه های ارسالی به آنان، تاکید شده است که با اتفاق نظر اعضای حاضر در این کمیسیون، تمامی شرایط مندرج در قانون دیوان محاسبات، قانون آئین نامه داخلی و نیز شرایط مندرج در تبصره های آن در فرایند معرفی رئیس و دادستان دیوان به صحن مجلس و انتخاب آنها لحاظ شده است.

z1og_fefdjnd3y7qv

ارزش روز سهام عدالت یکشنبه 12 مرداد

ارزش روز سهام عدالت 12 مردادماه اعلام شد

جهت مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید

z1og_fefdjnd3y7qv

هک شدن سایت سازمان سنجش در اعتراض به برگزاری کنکور کذب است
سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور هک شدن سایت این سازمان توسط هکرهای مخالف برگزاری کنکور را تکذیب کرد. فاطمه زرین آمیزی، سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، درباره هک شدن سایت سازمان سنجش گفت: این موضوع صحت ندارد و مشکلی در فعالیت سایت سازمان سنجش به وجود نیامده بود. گفتنی است؛ از ساعاتی قبل خبری در برخی از کانال‌ها منتشر شد مبنی بر اینکه سایت سازمان سنجش آموزش کشور در اعتراض به برگزاری کنکور از ساعت ۱۹ تا ساعت ۲۱ دیشب هک شده بود. همچنین ادعا شده که هکر در صفحه سازمان سنجش به پیگیری نکردن تعویق و مهم نبودن جان جوانان اشاره کرده و خواستار تعویق کنکورهای سراسری شده است.

z1og_fefdjnd3y7qv

قیمت دلار امروز یکشنبه 12 مرداد

قیمت دلار ۱۲ مرداد ۹۹ به ۲۱ هزار و ۵۰۰ تومان رسید

جهت مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید

z1og_fefdjnd3y7qv

نام چه شخصیت‌هایی به‌عنوان کاندیدای اصلاح‌طلبان در ۱۴۰۰ مطرح می‌شود؟
سیاست انتخاباتی اصلاح‌طلبان در انتخابات ۱۴۰۰ معلوم نیست؛ زیرا به نظر می‌رسد اصلاح‌طلبان علاوه بر مخدوش‌شدن سرمایه اجتماعی خود، گرفتار چند مانع دیگر نیز هستند؛ ازجمله آنکه می‌دانند اگر قرار باشد شورای نگهبان همان سیاستی که در انتخابات اخیر مجلس در پیش گرفت را ادامه دهد، احتمال تأیید صلاحیت نیروهای طراز اول جبهه اصلاحات بسیار کم خواهد بود. در عین حال تا این لحظه سیاست واحد انتخاباتی خاصی در میان اصلاح‌طلبان دیده نمی‌شود، اما جسته و ‌گریخته نام‌هایی مطرح می‌شود که هرکدام البته ویژگی‌هایی دارند اما اینکه آیا همه آنها با تمام تعاریف اصلاح‌طلبی همخوان باشند، جای تأمل دارد. با این حال اسامی ‌محمدرضا عارف، ‌علی مطهری، ‌سیدحسن خمینی، ‌اسحاق جهانگیری، ‌علی لاریجانی، ‌محمدرضا خاتمی، معین و صفایی‌فراهانی در بین کاندیداها دیده می شود./شرق

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

تبلیغات متنی

روی خط رسانه