شمانیوز

در یک عصر گرم تابستانی هیچ چیز مانند یک بستنی خوش طعم و شیرین حال ما را خوش نمی کند، در ادامه با آموزش تهیه بستنی در خانه آشنا می شوید.

بستنی نوبرانه فصل بهار است و در فصل تابستان اصلا نمی توان از آن گذشت. در یک عصر گرم تابستانی هیچ چیز مانند یک بستنی خانگی خوش طعم و شیرین حال ما را خوش نمی کند. اما تهیه بستنی خانگی نیاز به صبر و حوصله دارد تا نتیجه مطلوب حاصل شود. در این چگونه مواد لازم و طرز تهیه بستنی خانگی وانیلی ساده را برایتان گفتیم تا اگر دوست داشتید طعم بستنی خانگی که خودتان تهیه کرده اید، بچشید.

 

مواد لازم : 

شیر : ۲ لیوان (نیم لیتر)

شکر:۴قاشق سوپخوری (۱۰۰ گرم)

زرده تخم مرغ: ۴ عدد

ثعلب به جای زرده تخم مرغ : ۱۵ گرم 

وانیل : نصف قاشق چایخوری 

 

 

طرز تهیه بستنی در خانه :

 

شکر، زرده تخم مرغ و وانیل را خوب با هم بزنید تا تخم مرغ کف کند، شیر را جوش آورده و زرده و شکر را به آن اضافه کنید و خوب هم بزنید تا تخم مرغ با شیر کاملا مخلوط شود.
اگر می خواهید از ثعلب استفاده کنید باید بعد از گرم کردن شیر، شکر، وانیل و ثعلب را به آن بیافزایید و مخلوط کنید تا کاملا مخلوط و شکر حل شود.

 

اکنون برای اینکه شیر به شکل و شمایل بستنی شبیه شود باید آن را در سرما هم بزنید، کسانی که بستنی ساز دارند، این وسیله کار را برایشان انجام می دهد اما کسانی که بستنی ساز ندارند باید به روش دیگری عمل کنند، ظرفی پر از یخ تهیه کنید و شیر را در ظرفی فلزی ریخته، داخل ظرف یخ قرار دهید و با همزن بزنید تا کم کم کش دار شده و تبدیل به بستنی شود، راه دیگر این است که ظرف شیر را که بهتر است فلزی (استیل) باشد در فریزر قرار دهید تا اطراف شیر کمی یخ بزند؛ سپس شیر را از فریزر درآورده و با همزن بزنید و آن قدر این کار را تکرار کنید تا شیر کش دار شده و به شکل بستنی درآید، می توانید روی این بستنی ساده وانیلی مقداری کارامل بریزید و نوش جان کنید.

 

منبع: تالاب 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    تبلیغات متنی
    
    روی خط رسانه